Skocz do zawartości
Lukasz_mk2

projektor Optoma HD27e+ amplitunery = problemy, kabel hdmi??

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Posiadam projektor optoma HD27e podłączony poprzez amplituner Denon AVR-X100 10- metrowym kablem hdmi (kabel "wmontowany" w ścianę) .
Przez pierwsze 2 tygodnie wszystko było super. Natomiast obecnie po podłączeniu projektora poprzez amplituner nie mam obrazu, a podłączenie projektora bezpośrednio z dekoderem TV czy też komputerem przy pomocy tego samego 107-metrowego kabla działa bez zarzutu.
Pierwsze co wpadło mi do głowy to, że port w amplitunerze HDMI Out padł, więc oddałem amplituner do naprawy (autoryzowany serwis Denona), po czym serwis stwierdził, że nie ma z amplitunerem żadnych problemów - podobno pomierzyli wszystko co się da i jest OK.

Między czasie gdy denon był w serwisie zorganizowałem sobie amplituner Yamaha RX-V367, który zadziałał bez problemu, ale tylko przez 2 dni, a obecnie gdy podłączony jest projektor do portu HDMI Out - włącza się na 2 sekundy i samoczynnie wyłącza.

Najlepsze jest to, że po podłączeniu dekodera TV lub komputera bezpośrednio do projektora (tym samym kabel HDMI - 7metrów) nie ma żadnych problemów oraz podłączenie TV (zamiast projektora) poprzez amplitunery innym (krótszym) kablem działa bez problemu.

Dodatkowo dodam, że prócz tego co opisałem powyżej wymieniałem już też kabel HDMI na inny (7 metrowy) i zero efektów, za to podłączenie: projektor->amplituner->dekoder tv krótkim kablem(2m) działa bez problemu. 

I teraz pytanie, czy amplitunery "ograniczają" jakoś siłę sygnału i przy takim długim połączeniu wymagany jest inny kabel (byłoby to dziwne bo jednak chwile to działało)?? Jeśli tak to jaki kabel kupić, żeby mnie to nie zrujnowało??

Czy wzmacniacze/extendery/repeatory dadzą tu radę - jeśli tak to jaki kupić, czy taki za ok. 60zł będzie OK?? Jeśli tak, to gdzie go ewentualnie wpiąć: przy projektorze, przy amplitunerze, a może przy dekoderze??? 

Kabel którym połączony był projektor z amplitunerem pierwotnie to ten:

https://www.dipol.com.pl/przewod_hdmi_10m_28awg_v1_4_high_speed_cable_with_ethernet_H1103.htm

Edytowane przez Lukasz_mk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...