Skocz do zawartości
jarczew77

LG SK8100 65cali + Synology DS218j

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Mam spory problem z podłączeniem dysku jako sieciowego i tak aby był on widoczny przez telewizor.
Mam jeden z nowszych TV 65 cali LG 8100 (najnowsze aktualizacje itp.). Dysk jest widoczny jako sieciowy w menu -widać jego nazwę Balti - ale w momencie kiedy próbuję wejść w jego zawartość występuje komunikat - dysk jest odłączony. Połączenie jest poprawne oba są wpięte przez RJ45 do routera. Screen poglądowy w załączeniu. Ktoś ma jakieś pomysły co zrobić aby zawartość była dostępna? Dodam, iż komputer nie ma problemu z odczytem danych z dysku.

 

Dodam, iż posiadam też leciwego LG 50LB650V i on elegancko potrafi obsłużyć ten dysk sieciowy. Ktoś ma jakieś pomysły?

61400277_409586809620815_6673674777577652224_n.jpg

Edytowane przez jarczew77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, jarczew77 napisał:

Witam

Mam spory problem z podłączeniem dysku jako sieciowego i tak aby był on widoczny przez telewizor.
Mam jeden z nowszych TV 65 cali LG 8100 (najnowsze aktualizacje itp.). Dysk jest widoczny jako sieciowy w menu -widać jego nazwę Balti - ale w momencie kiedy próbuję wejść w jego zawartość występuje komunikat - dysk jest odłączony. Połączenie jest poprawne oba są wpięte przez RJ45 do routera. Screen poglądowy w załączeniu. Ktoś ma jakieś pomysły co zrobić aby zawartość była dostępna? Dodam, iż komputer nie ma problemu z odczytem danych z dysku.

 

Dodam, iż posiadam też leciwego LG 50LB650V i on elegancko potrafi obsłużyć ten dysk sieciowy. Ktoś ma jakieś pomysły?

61400277_409586809620815_6673674777577652224_n.jpg

Sprawdź czy VideoStation jest zainstalowane i czy jest włączony serwer DLNA na NASie.

Jacy są użytkownicy zrefiniowani, prawa dostępu, czyli kto ma dostęp do biblioteki multimediów przez DLNA.

Obecna sytuacja może być spowodowany tym. ze TV widzi tylko urządzenie sieciowe czyli jego nazwę w sieci a nie widzi zawartości, która jest „rozumiana” przez TV.

Nie zauważyłem ostatniego zdania... sprawdź czy i jakie urządzenia maja dostęp do treści DLNA, może być potrzeba dodania w ustawieniach serwera nowego TV jako uprawnionego do odczytu danych po DLNA.

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HaHa - rzeczywiście zapomniałem dodać nowego urządzenia tam ? - tzn zapomniałem, że ograniczyłem dostęp do wyprawnych, a nie dla wszystkich :-). Teraz działa elegancko - dzięki wielkie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...