Skocz do zawartości
sir_Mark

Sharp LC-55UI8762ES czy Samsung UE55NU7402?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zakupem Sharp LC-55UI8762ES ewentualnie LC-55UI8872 (trudno stwierdzić czym się różnią). Niestety w sieci brakuje informacji na ich temat. Zależy mi na matrycy VA. Dźwięk powinien być przyzwoity (głośniki harman). Ich cena oscyluje w okolicach 2200 zł. Znalazłem jeszcze model Samsung UE55NU7402 w podobnej cenie. Proszę o pomoc wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym Samsunga. Sharp to już marka "no name" aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Waldo94 napisał:

Wziąłbym Samsunga. Sharp to już marka "no name" aktualnie.

Dzięki za info. Jeśli chodzi o Sharp to rozumiem, że nie jest to już japoński producent tylko chińczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory Sharp są produkowane w Polsce, na Pomorzu, za projekt TV odpowiadają faktycznie Chińczycy, choć japoński Sharp z nimi współpracuje w zakresie R&D. Niestety, ze względu na politykę cenową raczej nie spodziewaj się cudu technologicznego :), choć w moim przekonaniu, akurat z Samsungiem NU74xx Sharpy z linii 86xx/87xx mogą konkurować.

Przewaga Samsunga: system Smart TV

Przewaga Sharpa: dźwięk, w tym wsparcie standu DTS (ważne jeżeli masz dużą kolekcję filmów zgranych z płyt DVD/BD)

Matryce: Samsung VA, Sharp - z tego co widziałem to charakterystykę kątów miała taką jak panele VA, ale nie widziałem nigdzie testów. W moim odczuciu telewizory dawały zbliżony obraz. Obydwa telewizory wspierają szeroki zakres barw potrzebny do prawidłowego odtwarzania kolorów w standardzie BT2020.

Możliwości kalibracyjne: Samsung umożliwia bardzo dokładną, zaawansowaną kalibrację gammy, kolorów (3 podstawowe + 2 uzupełniające odpowiadające za odwzorowanie przejść tonalnych i kolor skóry). Sharp udostępnia jedynie podstawowe możliwości konfiguracji w tym zakresie, choć na potrzeby domowe powinno to wystarczyć, to dla celów profesjonalnej kalibracji możliwości te są bardzo skromne (choć doświadczony kalibrator i tak osiągnie niezłe wyniki).

Bezawaryjność: Na zbliżonym poziomie, w obydwu przypadków można mówić o bezpiecznym zakupie.

Serwis: Samsung ma obecnie jedną z najlepiej działających sieci serwisowych w Polsce, Sharp na tym tle wypada słabiej, choć dysponuje serwisem fabrycznym (co uważam za plus).

Tu masz niezłą prezentację możliwość Aquos Net (choć bierz pod uwagę, że prezentowany jest inny telewizor, w interesujących Cię modelach nie powinno już być problemów z HDRem w Netflix, seria UI88xx posiada bluetouth):

 

Podsumowując - Samsung wydaje się bezpieczniejszym zakupem, bo... więcej ich się sprzedało, więc i łatwiej w sieci znaleźć rozwiązania potencjalnych problemów. Z drugiej strony, jeżeli posiadasz dużą kolekcję "rippów" płyt, to zakup Samsunga nie będzie najlepszym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Dziwna sprawa z tym Sharpem, nawet użytkownicy nie zamieszczają opinii!?

Trochę boję się ryzykować, miesiąc temu kupiłem Toshibę i przyjechała z walniętą matrycą, tv poszło do zwrotu.

Korci mnie ten sharp, ale chyba pójdę w sprawdzonego samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W przypadku awarii matrycy warto rozważyć zgodę na wymianę. Taka czynność nie wpływa negatywnie na pracę TV. Co ważne, w przypadku takiej awarii warto powoływać się na art. 581 K.C., bo wymiana matrycy w TV to jednak istotna naprawa.

Jeżeli chcesz czuć się pewnie to jednak znane marki zawsze będą lepszym wyborem.
Co do opinii o Sharpie: https://www.amazon.de/SHARP-LC-55UI7252E-Fernseher-Ultra-Smart/product-reviews/B07DXZG88G/ref=cm_cr_othr_d_show_all_btm?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews

https://www.amazon.de/SHARP-LC-55UI7352E-Fernseher-Ultra-Smart/product-reviews/B07D5J7R6K/ref=cm_cr_othr_d_show_all_btm?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews

To są opinie o nieco prostszej linii - warto sobie w drugiej zakładce włączyć tłumacza (Google lub Deep L) i poczytać. Rynek niemiecki jest raczej dość wymagający :)

 

 

Edytowane przez Slepaq
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem w sieci jeszcze na taki model Sharp LC-60UI9362E, co prawda droższy bo cena w okolicach 2800 PLN, ale 60 cali. 

Nie wiem czy dobrze odczytałem, ale jest to chyba ich najwyższa półka? Prezentuje się na zdjęciach i filmach całkiem gustownie.

 

 
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to najnowszy model, występuje w dwóch wersjach:

LC-60UI7652e - słabszy układ odpowiadający za upłynnianie ruchu ale za to tylne podświetlanie (do oglądanie filmów)
LC-60UI9362e - lepszy układ upłynniania ruchu z podświetlaniem krawędziowym (do oglądania filmów i nieco lepiej od tańszego modelu, do oglądania sportu)

Obydwie wersje występują w 70'' i są bezkonkurencyjne w stosunku: cena - jakość :)

Ponoć stara zasada mówi aby kupić telewizor o największej przekątnej, na którą nas stać. Ja już o 55'' stoczyłem małą wojnę w domu :) 70'' Sharpa wolałem nie ryzykować :)

W praktyce obydwie serie - ze względu na stosunek ceny do jakości / przekątnej - zebrały ciepłe recenzje. @Maciej Koper przygotowuje recenzję tych telewizorów, jednak raczej nie spodziewał bym się jej zbyt szybko.

Oczywiście nie są to odbiorniki, które mają konkurować ze średnią półką (NU80xx, XF9005, FX780 czy SK9500), jednak z niższą półką jak NU74xx, XF70xx, FX620, czy SK8100) mogą spokojnie powalczyć, a w wielu przypadkach nawet wygrać pod kilkoma względami. Pamiętaj jednak, że duża przekątna ekranu uwypukli wszelkie niedoskonałości sygnału (to widać już przy 55'', a przy 60 czy 70'' będzie jeszcze bardziej widoczne), choć z drugiej strony 4K na takim ekranie robi kolosalne wrażenie.

Pamiętaj jednak, że są to matryce 60 Hz, więc obraz może nie będzie szarpał ale super płynności też nie uświadczysz.

@Maciej Koper - skomentujesz jakoś obydwa modele?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...