Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Marantz NR1510, NR1710 – amplitunery z 4K HDR, eARC, DTS:X i Atmos

Firma Marantz właśnie ogłosiła dwa nowe kompaktowe amplitunery: NR1510, NR1710. To produkty do kina domowego, które przepuszczają sygnał 4K HDR i obsługują eARC oraz dekodują DTS:X i Dolby Atmos.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem nabyć ten amplituner, mały jest i żona go zaakceptowała (wygląd). Pytanie moje jest takie, czy jak posiadam OLED55B7V to czy będzie mi z TV - z np. z Netflix'a wysyłało przez HDMI dżwięk ATMOS do tego amplitunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Do tego potrzeba HDMI 2.1 a Twój TV na pewno go nie posiada.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2019 o 07:15, Wacek_Z napisał:

Witam

Chciałem nabyć ten amplituner, mały jest i żona go zaakceptowała (wygląd). Pytanie moje jest takie, czy jak posiadam OLED55B7V to czy będzie mi z TV - z np. z Netflix'a wysyłało przez HDMI dżwięk ATMOS do tego amplitunera?

Z Netflixa będzie wysyłał bo to co nadaje Netflix to DD+ w którym zakodowany jest Atmos.
Mam sytuację odwrotną telewizor z HDMI 2.1 (LG C9) a amplituner z HDMI 2.0 (Denon AVR-X6200W) i chodzi to bez problemu.
Natomiast jeżeli będziesz chciał wypuścić z TV jakiś dźwięk w formacie bezstratnym to wtedy nie zadziała, po obu stronach musi być HDMI 2.1, sprawdzałem w każdej możliwej kombinacji, plik z dźwiękiem HT odtwarzany przez TV, sygnał z dźwiękiem HD z odtwarzacza do TV a z niego przez HDMI-ARC do ampli i zawsze przechodzi tylko stratne core.

Pozdrawiam.
A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

Z Netflixa będzie wysyłał bo to co nadaje Netflix to DD+ w którym zakodowany jest Atmos.
Mam sytuację odwrotną telewizor z HDMI 2.1 (LG C9) a amplituner z HDMI 2.0 (Denon AVR-X6200W) i chodzi to bez problemu.
Natomiast jeżeli będziesz chciał wypuścić z TV jakiś dźwięk w formacie bezstratnym to wtedy nie zadziała, po obu stronach musi być HDMI 2.1, sprawdzałem w każdej możliwej kombinacji, plik z dźwiękiem HT odtwarzany przez TV, sygnał z dźwiękiem HD z odtwarzacza do TV a z niego przez HDMI-ARC do ampli i zawsze przechodzi tylko stratne core.

Pozdrawiam.
A.

Z tym ARC to różnie bywa. Jest niezwykle kapryśne, przynajmniej w połączeniu Denon (Manantz) z OLED LG.

Ampli x6300 działał (choć zdarzały się problemy) z 65B7, a z 77c8 za żadne skarby nie przepuszcza Atmosa z Netflixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Barnaba napisał:

Z tym ARC to różnie bywa. Jest niezwykle kapryśne, przynajmniej w połączeniu Denon (Manantz) z OLED LG.

Ampli x6300 działał (choć zdarzały się problemy) z 65B7, a z 77c8 za żadne skarby nie przepuszcza Atmosa z Netflixa

Cóż, tak jak napisąłem u mnie w konfiguracji 65C9 i Denon X6200W działa bez problemu.
Grane w miare regularnie od dwóch miesięcy i jeszcze nie pojawiły się problemy.

Problem mam inny, gdy mam ustawiony ARC to za cholere ampli nie przyjmuje mi sygnału z innego źródła, żeby to ominąć muszę w amplitunerze wyłączyć HDMI control i wtedy spokojnie przyjmuje sygnał z każdego źródła, ale myślę że tu bardziej wina leży po stronie telewizora który chce się uważać za centrum systemu i na siłę przepuszczać każdy sygnał przez siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marantz_kompaktowe_amplitunery_eARC_4K_HDR_Atmos_DTSX_1.jpg

Firma Marantz właśnie ogłosiła dwa nowe kompaktowe amplitunery: NR1510, NR1710. To produkty do kina domowego, które przepuszczają sygnał 4K HDR i obsługują eARC oraz dekodują DTS:X i Dolby Atmos.

 

Przeczytaj całość

A o co chodzi z tym Dolby Atmos w mniejszym modelu?

Przecież on obsługuje 5.1, a to za mało na atmosa.

Ten większy, to ok, można zrobić 5.1.2, ale mniejszy.....

Chyba, że procesor ogarnia o dwa kanały więcej, niż ma końcówek, a dodatkowe kanały trzeba podłączyć przez pre out.

 

 

 

Dobra, już wiem.

Mniejszy nie ma Atmosa ani DTS X.

Ma tylko DTS MA i Dolby audio.ccc2d79302c48743ffc174946160510a.jpg&key=dc586e5d8a88e0f45ac83fefa1046b657c9639f49e8c70fc6ffcdbde16cf83f8

 

 

Tak, że kolega Jakub, trochę w błąd wprowadza tym artykułem, bo pisze o atmosie i DTS X w odniesieniu do obu nowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

Cóż, tak jak napisąłem u mnie w konfiguracji 65C9 i Denon X6200W działa bez problemu.
Grane w miare regularnie od dwóch miesięcy i jeszcze nie pojawiły się problemy.

Problem mam inny, gdy mam ustawiony ARC to za cholere ampli nie przyjmuje mi sygnału z innego źródła, żeby to ominąć muszę w amplitunerze wyłączyć HDMI control i wtedy spokojnie przyjmuje sygnał z każdego źródła, ale myślę że tu bardziej wina leży po stronie telewizora który chce się uważać za centrum systemu i na siłę przepuszczać każdy sygnał przez siebie.

Dnia 18.11.2019 o 07:15, Wacek_Z napisał:

żona go zaakceptowała

Wszystko ok, bo jak pisałem, u mnie też doskonale działało. Ale dużo ludzi ma przeróżne problemy z ARC i to nie tylko z Denonami (to samo co Marantz) ale też z innymi, popularnymi markami np Onkyo lub Yamaha. Wystarczy poczytać zagraniczne fora. I wcale nie trzeba mieć ogromnego pecha, żeby trafić na "średnio" działającą konfigurację.

Pech może być jednak dotkliwy w świetle relacji z małżonką, którą się jakimś sposobem nakłoniło do niezbędnego zakupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2019 o 18:00, Jakub Krawczyński napisał:

Marantz NR1510, NR1710 – amplitunery z 4K HDR, eARC, DTS:X i Atmos

NR1510, NR1710. To produkty do kina domowego, które przepuszczają sygnał 4K HDR i obsługują eARC oraz dekodują DTS:X i Dolby Atmos.

 

Przeczytaj całość

To dekoduja oba modele jak napisano czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wkleiłem zdjęcie.

Masz na naklejce, który co dekoduje.

 

Zresztą, filmik jest na YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co to za standard HEOS? Czy w strefie 2 można podłączyć iny tym głośników bezprzewodowych  np. najtańszy Sonos lu jeszcze coś innego (tańszego)? Czy można ustawić te bezprzewodowe jako surround?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już od roku ten amplituner, ciągle mnie denerwuje archaiczność jego obsługi. Menu ekranowe i pilot z końca poprzedniego wieku. Niby nie często się to widzi i używa, ale jak już trzeba coś przestawiać, to denerwuje to na nowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...