Skocz do zawartości
Tynio

TV 40 cali dla emeryta do kablówki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Człowiek rzadko kupuje TV wiec po prawie 2 latach nie czytania znowu trzeba przebrnąć przez wiele stron by kupić coś sensownego.

TV ma być dla starszej osoby, która aktualnie używa CRT 21" firmy Sanyo (TV ma ponad 25 lat ?) co do informacji to 

Kwota do 2 tyś, 40" bo jak się okazuje nie wejdzie większy na szafkę (i tu jest dylemat co do TV Samsunga) 

TV ma służyć do oglądania kablówki HD, słońce świec od rana do południa, 70% to na wprost TV 30% pod kontem około 45 stopni (czyli IPS choć nie koniecznie) 

Znalazłem fajny model Samsunga UE40NU7192 z 4K (Vektra już nadaje w 4K) tylko jest mały dylemat bo 

- nie ma jednej nogi jak to było od wielu lat a takie dwa małe stojaczki które będą na skaju szafki TV (czyli telewizor może łatwo zlecieć) 

Może macie jakieś inne propozycja co do innego modelu lub może w tej cenie nie znajdę nic lepszego do 40" i kombinować coś z szafką lub może jakiś uchwyt na ścianę? 

Będę wdzięczny za informację. 

 

 

 

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 43" jest jeszcze jakiś wybór, ale przy 40" nic lepszego od tego Samsunga nie ma. Przy tej wielkości ekranu 4K jest kompletnie bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy kupić 4K czy nie to bardziej kwestia sygnału - Vectra nadaje w 4K tylko 3 kanały: Eleven Sport 1, Ultra TV 4K, FunBox UHD, choć jest to i tak lepiej niż to co oferuje Polsat ( czyli okrągłe 0 ;) ). Na plus sygnału z Vectry można zaliczyć dobrą jakość kanałów HD, a to już połowa sukcesu.

Faktycznie - jak wspomniał @radosuaf - w wymiarze 43'' było by zdecydowanie większe pole do wyboru, jednak i w 40'' w kwocie do 2 tyś. można czegoś poszukać:

Sony KDL-40WE660 - to jeden z najlepszych telewizorów w tej przekątnej pod kątem jakości obrazu (skalowanie sygnału SD, kolorystyka, czy algorytm usuwania szumu cyfrowego w przypadku sygnału słabszej jakości). To już końcówka tych telewizorów na rynku, choć można jeszcze trafić sztuki fabrycznie zapakowane. Zdecydowanie POLECAM.

Wspomniany przez Ciebie Samsung jest na pewno ciekawym wyborem - choć weź pod uwagę, że w ofercie producenta jest to najprostszy model, stąd cudów nie będzie (choć sam obraz też nie będzie zły - o ile nie będzie to sygnał SD).

TCL 40ES560 - jeden z najnowszych produktów TCL - dobra matryca, niezła równomierność podświetlania, niezły obraz, oraz ciekawostka - androidTV :)

Panasonic TX-40FS400 - podstawowy model japończyków w rozdzielczości FullHD, niezłe odwzorowanie kolorów, bardzo płynny system tv, obraz, który może się podobać.

Z jednego musisz zdać sobie sprawę, w tym segmencie nie ma co oczekiwać super płynnego obrazu czy idealnej żylety (bo akurat ostrość jest obecnie bardziej uzależniona od jakości i rozdzielczości obrazu niż od algorytmów i procesorów obrazu). Z wymienionych przeze mnie TV Sony i Panasonica polecam ze względu na dobre opinie w zakresie niezawodności i kolorystyki obrazu, Samsung to niezły średniak oferujący dobre systemy korekcji obrazu, bardzo przyjemny smart system oraz rozdzielczość 4K. Samsung zbiera przyzwoite opinie serwisowe, choć pod względem bezawaryjności to już bywa różnie. TCL to marka chińska, choć telewizory produkowane są w większości w Polsce. Zaletą jest bardzo elastyczny AndroidTV (choć tu należy uprzedzić, że jak to Android - potrafi się czasem zawiesić), naprawdę niezła jakość obrazu i dźwięku. Niestety, TCL ma bardzo mieszane opinie jeżeli chodzi o serwis.

Jeżeli chcesz telewizora na lata - moim zdaniem - decyduj się na Sony lub Panasonica, przy tej przekątnej TV, aby zobaczyć różnicę między FullHD, a 4K trzeba by było usiąść ok. 1m przed telewizorem (czyli raczej tak jak siadamy przed monitorem komputerowym, a nie przed telewizorem). O ile masz możliwość to powieś TV, będzie po prostu bezpieczniejsze, a o dobór uchwytu poproś pracownika marketu, zaznacz aby był na ruchomym ramieniu - ułatwi to operacje związane z podpinaniem anteny czy dekodera.

TCL to dobry wybór, o ile zależy Ci na udostępnieniu bogatych możliwości smartTV - tu dużą zaletą jest możliwość instalacji choćby KODI (który jest multimedialnym kombajnem), choć należy mieć świadomość tego, że Android z czasem ma tendencję do "zamulania", więc co jakiś czas trzeba go po prostu "odświeżyć", wywalając najmniej użytkowane aplikacje.

Samsung, to jak wspomniałem, średniak - niezły system, dobra matryca i 4K to niewątpliwe zalety. Niezła jest też jakość, choć w 2016 r. firma zaliczyła poważną wpadkę wizerunkową wypuszczając serię telewizorów, w których, w wyniku błędu konstrukcyjnego, dochodziło do zabrudzenia się matryc - kurz dostawał się między matrycę, a jej zewnętrzną powłokę tworząc plamy. Obecna linia tego producenta jest wolna od tej przypadłości, jednak po serii KS niesmak pozostał, a opinia o niezawodności telewizorów tej marki legła w gruzach. W przypadku serii NU nie znaleziono powtarzających się wad, więc wydaje się w miarę bezpiecznym zakupem.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Slepaq napisał:

Jeżeli chcesz telewizora na lata - moim zdaniem - decyduj się na Sony lub Panasonica

Dokładnie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszelkie informacje


@Slepaq

Też myślałem o tym modelu SONY KDL-40WE660 ale na stronach ma gorsze opinie od Samsunga i do tego ma na papierze słabsze parametry.

Nie mam uprzedzenia do Sony bo sam mam w domu KD-43XD8005 z którego jestem zadowolony choć ma swoje wady.

Samsung w cenie 1400 zł Sony 1800 zł a Panasonic 1600 zł 

Ten Panasonic to taki kompromis między Sony, a Samsungiem tylko mało opinii znalazłem w sieci.

Z powieszeniem TV może być problem (wiadomo osoba starszej daty i ciężko wytłumaczyć że TV lepiej wygląda na ścianie i do tego bezpieczniej)

Nie jeden TV wieszałem i tu nie miał bym problemu z doborem oraz montażem. 

Pamiętam problem Samsunga z obudowami bo w tym czasie szukałem TV i czytałem opinie. 

Za Sony jeszcze przemawia podstawa bo jest stabilniejsza i mieści się na szafce (no i ładniej wygląda niż to co Samsung wymyślił)

Wiadomo jak to jest ze starszymi osobami, ma mieć dobre i ładne kolory oraz czysty dźwięk a głośniki Sony ma najsłabsze z całej trójki.

Idę jutro do sklepu z miarką i będę sprawdzał te różki no i zobaczyć obraz (choć porównanie TV w sklepie nie ma większego sensu) 

@radosuaf

Ja już ponad 2 lata temu miałem problem z 43" a teraz 40" to już "mały" ekran więc wszystko niższa półka.

Niestety technika leci do przodu i czasy wielkiego TV który miał 25-28" nie wrócą. :)

Do końca tego miesiąca mam czas wiec jeszcze kilka dni sobie poczytam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o dźwięk, to żaden telewizor nie pobije nawet najbiedniejszego soundbara. Kupowałem dla mojej mamy i jest zachwycona, bo wreszcie wszystko dobrze słyszy.

 

Za 2 tys. masz zestaw Panasonic:

https://www.oleole.pl/soundbar-speakerbar/panasonic-sc-htb200-czarny.bhtml?from=ceneo&t=20190522-2348#outlet-doskonaly

https://www.ceneo.pl/51464466

Jakoś tak jedno i drugie tej samej firmy się lepiej dogaduje...

 

Wg internetu nóżki telewizora mają wysokość 55 mm, a soundbar 51 mm - więc się zmieści pod ekranem.

Edytowane przez radosuaf
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...