Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 8m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 1m-1,2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem - 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne - głównie siedzę na wprost grając (TV zawieszony nad biurkiem, trochę powyżej linii oczu), oglądając filmy czasem leżę na łóżku oglądając z dołu i jakichś większych problemów nie widzę (aktualnie mam TV na matrycy VA) 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - wisieć nad biurkiem, lekko powyżej linii oczu, trochę nachylony do odbiorcy
6. Jak słońce świeci w pokoju - siedząc przed odbiornikiem - z boku, nie przeszkadza w żadnym stopniu ponieważ telewizor zasłania szafa
7. Jaki masz obecnie telewizor - SONY KDL-43W808C
8. Co chcemy aby telewizor posiadał - dobrej jakości efekt HDR, w miarę niski input lag, najlepiej Android TV
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - głównie 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - PS4 PRO i w przyszłym roku kolejna generacja
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor - 5 - 8 godzin w ciągu dnia ale nie dzień w dzień 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - aktualnie mam chyba błyszczącą(?) i mi nie przeszkadza
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - głównie filmy i seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora - jak najbardziej - Netflix, HBOGo, YouTube, w przyszłości pewnie kolejne platformy
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie - telewizor głównie do grania, jeśli mam określić to 60% grania na konsoli 40% oglądania filmów i seriali
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - nie ma reguły, częściej w dzień gram, z kolei wieczorem lubię coś obejrzeć 
17. Preferencje co do wielkości - 43" - 49", najchętniej 49", dobrze by było odczuć jakąś różnicę po przesiadce 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach - duże ramki wokół wyświetlacza 
19. Preferencje co do marki - SONY ale otwarty jestem na wszystko, najbardziej liczy się stosunek cena/jakość 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne - Nie, 3D umarło
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - maksymalnie do 5000zł, wiadomo - im mniej tym lepiej ale nie chcę się też przesadnie ograniczać

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu - raczej nie, przynajmniej nie zaraz po zakupie

 

Przeglądnąłem trochę artykułów, testów, opinii i w oko wpadły mi następujące sztuki:

1. Sony KD-49XF9005

2. Sony KD-49XG9005

3. Samsung UE49NU8002

Najbardziej podoba mi się opcją nr 1 z zeszłego roku, model przetestowany w kilku miejscach i ma wiele dobrych opinii. Opcja nr 2, tegoroczny model, jakaś subtelna różnica w procesorze i zamiast 10bit ma 8bit + FCR, nie znam się jednak na tyle dobrze żeby określić czy będzie to miało jakieś ogromne przełożenie na jakość obrazu. Ostatni z telewizorów spodobał mi się głównie przez cenę, ma ciut gorszą jasność w HDR ale sporo mniej też kosztuje.

Wymieniam telewizor głównie dla Netflixa w 4K, HDRu i wykorzystania w pełni aktualnej generacji konsol, myśląc również o przyszłej, gdzie 4K będzie już raczej standardem i natywną rozdzielczością także będzie to zakup na kilka lat. Warto brać starszego Soniaka? Dopłacać do nowego? A może pójść w tańszego Samsunga bo i tak różnicy nie zobaczę? Mam nadzieję, że pomożecie z wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jeśli chcesz kupić teraz to XF9005. Jeśli możesz poczekać jeszcze z pół roku to wtedy idealny będzie XG9005. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wydanie tych 500zł więcej nie byłoby jakimś dużym problem jednak w wątku o XG90 na zagranicznym forum ktoś pisał, że jakość matrycy w porównaniu do XF90 jest trochę gorsza, a jakichś dokładnych testów na razie brak dlatego się trochę waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Skreedi napisał:

No wydanie tych 500zł więcej nie byłoby jakimś dużym problem jednak w wątku o XG90 na zagranicznym forum ktoś pisał, że jakość matrycy w porównaniu do XF90 jest trochę gorsza, a jakichś dokładnych testów na razie brak dlatego się trochę waham. 

Także sie wstrzymaj jeszcze troche. Netflix i HDR nie zając, nie uciekną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie Sony KD-49XF9005. Moge szczerze polecic. Chyba, ze faktycznie mozesz troche zaczekac  na XF90. To byłaby jeszcze lepsza opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Samsunga serii nu8000.Używam do Netflixa, HBO go, normalna telewizja i na 65 calach jestem zadowolony. A za zaoszczędzone pieniądze dołożyłem do Xboxa one x. I jest super. Pisze jako wieloletni użytkownik plazm filmy Panasonic. Najlepiej podejść do sklepu i ocenić lub zakupić internetowo Samsunga jeśli będzie odpowiadać to zostawić jeśli nie to oddać i kupić Sony. Można odrazu zakupić oleda B8 i zapomnieć o LCD na zawsze. LCD zawsze będą mieć ograniczenia stawiane przez technologię. Obrazy mają podobne, tylko różnice w podświetleniu i czerni. Reszta porównywalna. Teraz wyścig idzie w bajerach itp. więc po co przepłacać. To jest tylko moje zdanie. Cokolwiek nie wybierzesz będziesz zadowolony
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

A ja polecam Samsunga serii nu8000.Używam do Netflixa, HBO go, normalna telewizja i na 65 calach jestem zadowolony. A za zaoszczędzone pieniądze dołożyłem do Xboxa one x. I jest super. Pisze jako wieloletni użytkownik plazm filmy Panasonic. Najlepiej podejść do sklepu i ocenić lub zakupić internetowo Samsunga jeśli będzie odpowiadać to zostawić jeśli nie to oddać i kupić Sony. Można odrazu zakupić oleda B8 i zapomnieć o LCD na zawsze. LCD zawsze będą mieć ograniczenia stawiane przez technologię. Obrazy mają podobne, tylko różnice w podświetleniu i czerni. Reszta porównywalna. Teraz wyścig idzie w bajerach itp. więc po co przepłacać. To jest tylko moje zdanie. Cokolwiek nie wybierzesz będziesz zadowolony
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka


Niech kolega dołoży do 55 cali. Po kilku tygodniach tak jakby telewizor się kurczy i jest żal że mogłem kupić większy.
A dlaczego nie kupiłem oleda. U mnie telewizor chodzi po 12 godzin dziennie razem z telewizją informacyjna. Wiec miałem obawy na oleda. Też byłem zdecydowany na Sony 9005 w 65 calach. Tylko cena trochę odstraszala, była niższa od 65 calowego oleda B8 o 500 zł. Wolałbym dożyć do oleda. Poczekam do serii b9, b10 może poprawia coś z zabezpieczeniem wypalania i będzie następny telewizor jak marzenie.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...