Skocz do zawartości
billyb

Jaki telewizor do filmów Divx i ps2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Jaki telewizor najbardziej nadaje sie do ogladania filmów divx i grania na ps2 ?. Myslalem nad Samsung WS-32Z409P , jak nanim prezentuja sie divxy.
I jescze jedno.. Czy jesli kupie telewizor panoramiczy to w divxah bedzie widac czarne pasy za góry i zdolu , czy tez obraz dopasuje sie do ekranu tak jak w przypadku filmó DVD ? Edytowane przez billyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='billyb' post='40762' date='03.03.2007, 16:56 ']I jescze jedno.. Czy jesli kupie telewizor panoramiczy to w divxah bedzie widac czarne pasy za góry i zdolu , czy tez obraz dopasuje sie do ekranu tak jak w przypadku filmó DVD ?[/quote]

zalezy jaki format obrazu ma divx, jak masz 16:9 to moga byc minimalne (ale nie powinno byc) jak masz 2.35:1 (format kinowy) to beda na kazdym TV a na TVku 4:3 bedziesz mial cinki pasek z filmem gdzie z 21 " zrobi ci sie 13"

Nie wiem jaka kwota dysponujesz i z czego te DIVXy chcesz puszczac, ja na swoim 42pv70 ogladam seriale z sieci zessane i jakosc w zaleznosci od kodeka jest od kiepskiej RBVB (ok 110mb 1 odcinek), przez DVIX (356mb) gdzie juz jest nieco lepiej, do powalajacaego x264 (tu juz wyglada jak orginal w HD, obraz zyleta ale zajmuje ok 1,1GB) mi smiga dobrze na laptopie Centrino Core Single 1,73 po VGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat DivXy można spokojnie dostosować do ekranu chociażby w SubEdicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='billyb' post='40762' date='03.03.2007, 16:56 ']Jaki telewizor najbardziej nadaje sie do ogladania filmów divx i grania na ps2 ?. Myslalem nad Samsung WS-32Z409P , jak nanim prezentuja sie divxy.
I jescze jedno.. Czy jesli kupie telewizor panoramiczy to w divxah bedzie widac czarne pasy za góry i zdolu , czy tez obraz dopasuje sie do ekranu tak jak w przypadku filmó DVD ?[/quote]

Kupuj albo Samsunga CRT HD albo Philipsa CRT HD i będziesz miał dużo lepszy obraz niż na jakimś LCD czy plaźmie. Taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Przeczytałem w pewnej zagranicznej recenzji, że z PS2 telewizor współpracuje świetnie. Odbiornik ogólnie jest bardzo dobry..nie wiem czemu ludzie marudzą na geometrie jeżeli to można ustawic w menu serwisowym do poziomu wręcz ekstra :P Dla ludzi co lubią konfigurowac i potem cieszyc się super efektem jak znalazł ;) Polecam ten TVik (aktualna cena nowego to tylko 1300zł!!! za 32 cale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic nowego tematu bo ten temat pasuje do mojego pytania.Potrzebuje telewizoru wylacznie do ogladania avi,dvd,hd,grania ps2.Troszke zal mi 2kafle dac za crt bo bede za roczek albo dwa bral powazniejszy o wiele sprzet dlatego teraz potrzebuje cos dobrego, poszukuje jakis crt do 1500zyla, co polecacie?
Pozdrawiam Piotr i mam nadzieje ze bede aktywnie dzialal na forum.

Ps. Forum jest zaj*** :_bezradny: naprawde profesjonalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pablo1964' post='46717' date='07.05.2007, 21:10 ']Do divX najlepszy byłby jakiś CRT 21".[/quote]

Masz rację. Przy moim starym TV - Toshibie 21", trudno było dostrzec różnicę między DVD, a DVDRip'em divx.
No, ale teraz kupiłem tego Philipsa 32PW9551 i również DVDRipy wyglądają dobrze, kinóweczki też, ale to już z oczywistych względów tylko nieźle. Nawet na Tośce wyglądały dużo gorzej niż DVDRip'y, ale wiadome.
Podsumowując:
Philips nadaje się do oglądania divx'ów. Wiem, bo sam do tego używam i można sobie fajnie pooglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...