Skocz do zawartości
pawel921

Sharp LC-40CFG6452E czy TCL LED 40ES560 Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Potrzebuje pomocy przy wyborze telewizora. Zastanawiam się nad dwoma modelami:

Sharp LC-40CFG6452E
TCL LED 40ES560

1. Który będzie lepszy jeżeli chodzi o rodzaj matrycy i funkcję smart (są to chyba dwie najistotniejsze dla mnie kwestie)?
2. Jasność ekranu: TCL 270 cd/m2, Sharp 300 cd/m2: czy w praktyce taka różnica jest w ogóle widoczna?
3. Android (TCL) czy oprogramowanie producenta (Sharp) - co lepsze?
4. Czy w przypadku takiego dedykowanego Smarta (Sharp) nie będzie później problemów z aktualizacjami (np. jak producent zrezygnuje ze wsparcia dla tego modelu)? 
5. Czy Smart w Sharpie jest godny uwagi? (zależy mi bardziej na sprawności działania i intuicyjnym interfejsie niż ogromie funkcji i aplikacji, aczkolwiek te podstawowe tj. youtube, hbo go, netflix powinny być). Czy można gdzieś sprawdzić jakie dokładnie aplikacje i funkcje ma konkretny model?
6.Widzę, że oba modele mają przeglądarkę internetową - może głupie pytanie, ale jak wygląda obsługa tego na telewizorze? Podpinam myszkę? 
7. Czy taka przeglądarka umożliwia dostęp do całej sieci, czy producent może narzucić jakieś ograniczenia? Czy dzięki temu można korzystać np. z usług vod, do których Smart nie posiada aplikacji?

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc : )

 

 

Edytowane przez pawel921

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2019 o 12:30, pawel921 napisał:

Potrzebuje pomocy przy wyborze telewizora. Zastanawiam się nad dwoma modelami:

Sharp LC-40CFG6452E
TCL LED 40ES560

1. Który będzie lepszy jeżeli chodzi o rodzaj matrycy i funkcję smart (są to chyba dwie najistotniejsze dla mnie kwestie)?
2. Jasność ekranu: TCL 270 cd/m2, Sharp 300 cd/m2: czy w praktyce taka różnica jest w ogóle widoczna?
3. Android (TCL) czy oprogramowanie producenta (Sharp) - co lepsze?
4. Czy w przypadku takiego dedykowanego Smarta (Sharp) nie będzie później problemów z aktualizacjami (np. jak producent zrezygnuje ze wsparcia dla tego modelu)? 
5. Czy Smart w Sharpie jest godny uwagi? (zależy mi bardziej na sprawności działania i intuicyjnym interfejsie niż ogromie funkcji i aplikacji, aczkolwiek te podstawowe tj. youtube, hbo go, netflix powinny być). Czy można gdzieś sprawdzić jakie dokładnie aplikacje i funkcje ma konkretny model?
6.Widzę, że oba modele mają przeglądarkę internetową - może głupie pytanie, ale jak wygląda obsługa tego na telewizorze? Podpinam myszkę? 
7. Czy taka przeglądarka umożliwia dostęp do całej sieci, czy producent może narzucić jakieś ograniczenia? Czy dzięki temu można korzystać np. z usług vod, do których Smart nie posiada aplikacji?

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc : )

Też się zastanawiam nad tym TCL do sypialni.

Powiem Ci szczerze, że co do matrycy to nie ma co oczekiwać cudów (to w końcu tv za mniej niż 1500zł). Jak dla mnie najważniejszą cechą tego telewizora jest android TV. 

W TCL możesz sobie kupić pilot z żyroskopem i sterować wskaźnikiem "myszki" za pomocą pilota w powietrzu (nazywa się to chyba air mouse). W Sharpie nie mam pojęcia jak to wygląda. Też chętnie poczekam na opinie kogoś posiadającego już ten model (TCL).

Dnia 19.05.2019 o 12:30, pawel921 napisał:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrspah Czechy, a orientujesz się jaką ten tv ma częstotliwość odświeżania i czas reakcji? Zastanawiające, że nigdzie nie mogę znaleźć takich podstawowych informacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...