Skocz do zawartości
Edward Zagóra

Sony XF 9005 brak HDR z Youtube

Rekomendowane odpowiedzi

Sony XF 9005 nie wspiera HDR z Youtube. Czy mozna temu jakoś zaradzić? Może odpalenie Youtube na PC, albo smartfonie, albo jakaś inna aplikacja np. Vimeo. Jak z 4k z Youtube, jaka szybkosc netu wymagana? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa. Dodano to nawet niektórym modelom z 2016 roku (mam taki).

Był jakiś błąd że jasności na max tv nie ustawiał wtedy ale to już nie wiem dokładnie czy poprawiono. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a wykrywa i wyswietla automatycznie że jest ? To po aktualizacji na android 8? Czytałem na stronie Sony co wniosła nowa aktualizacja i o tym nic nie piszą. Bardzo sie cieszę jak faktycznie jest HDR z Youtube!

...a wykrywa i wyswietla automatycznie że jest ? To po aktualizacji na android 8? Czytałem na stronie Sony co wniosła nowa aktualizacja i o tym nic nie piszą. Od kiedy to się zmieniło? Bardzo sie cieszę jak faktycznie jest HDR z Youtube!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Filmy z HDR wykrywa już na androidzie 7.0 tylko nie zawsze jasność wchodzi na max. Podobno na 8.0 działa to lepiej ale ja nie aktualizowałem bo z tego co czytałem w różnych miejscach to Sony popsuło inne rzeczy, np. filmy w 4K na youtube się przycinają, a na 7.0 działają (nawet w tej wznowionej niedawno aktualizacji bo pierwotne była już w styczniu i wycofano ją zewzględu na błędy właśnie).

Film na youtube oczywiście musi być w HDR.

Oreo wiele nie wnosi poza wyglądem i troszkę (ponoć) płynniejszym działaniem. Zabrano za to kilka rzeczy a inne zepsuto, jak choćby wspomniane 4K na youtube i fabryczny odtwarzacz filmów też ponoć. 

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak to chyba nie ma sensu. Przecież HDR jest też w 4 k i co z tego że go wykryje jak będzie ścinać. ?

Sorry, nie doczytałem że na android 7 już wykrywa, to w takim razie nie warto aktualizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się wstrzymać jak potem żałować. Zapytaj w temacie o XF9005. Z tą aktualizacją do 8.0 jest tak że u niektórych nie ma problemu a inni narzekają na rzeczy o których napisałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cieło szczerze , i nawet nie sprawdzałem bo srednio mnie yt w 4k interesuje.  ja u siebie jakiś tam hdr mam na tym yt wiec chyba jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warto aktualizować ?

Skoro u mnie na modelu XD który ma przecież słabszy procek od serii XF na androidzie 7.0 nie tnie i jest HDR. Sony chyba celowo to zrobiło aby ludzie chętniej zmieniali tv na nowsze modele, bo skoro to jest już druga - rzekomo poprawiona - wersja oprogramowania 8.0 a tnie 4K na youtube, to ja nie wiem co oni robili przez te pół roku. Nie dziwi mnie to w sumie, bo ta firma zawsze odstaje w kwestii oprogramowania. Miałem kiedyś telefon od nich i było to samo, czyli wydawali poprawkę do poprawki oprogramowania, a błędy nadal były. 

Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LG np. wyskakuje w prawym górnym rogu ekranu, taka chmurka z napisem HDR. Fajnie to jest rozkminione.. :)

Widział bym tak samo to u SONY. Ale... dobrze że jest, w ogóle jest to w końcu obsługiwane, ciekawostką było to że od dwóch lat? Tv-ki Bravii były zdolne na puszczenie (VP9 Profile 2) a od nie dawna HDR na Yt jest. :blink:

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super że jest. Czekam na dostawę telewizora, a juz się nawet zastanawiałem nad wycofaniem zamówienia. Na szali mialem Lg b8 i właśnie Sony 9005 i niuanse czasem przeważały w jedna i druga stronę. Ciekawe czy automatycznie zaktualizuje mi się żeby była ta obsluga hdr. Rozumiem, ze to jeszcze jakaś aktualizacja przed android 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się automatycznie nie zaktualizuje , podpinasz pendrive ze ściągniętą wcześniej aktualizajcą i ręcznie aktualizujesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem już będzie działać ten HDR bo jakoś w czasie premiery tego tv (chyba) się ta funkcja w końcu pojawiła. I jak nie chcesz android 8.0 to nie aktualizuj bo pewnie zaraz po włączeniu będzie o to pytać tv (u mnie zapytał, choć to jeszcze android 6.0 był). W menu też lepiej wyłącz automatyczne aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jakbym sobie spróbował  po czasie 8-kę, to jak cofnę do fabrycznych to powinien być taki jak na początku. Tylko szkoda by mi było kalibracji, bo mam darmowa przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie da się cofnąć wersji oprogramowania w Android tv. 

Taka "kalibracja" na odległość to ściema. Prawidłowo to zawsze musi być wykonana na miejscu gdzie jest używany tv.

Inaczej to są ustawienia tylko i ktoś Ci będzie grzebać w tv, czyli nawet nie wiadomo czy dostaniesz fabrycznie nowy.

Oby Ci Oreo nie wgrali. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Sony XF9005 w domu. 4 k na Youtube nie działa, nie mówiąc o HDR. Ikonka na Youtube wyświetla że odtwarza automatycznie w rozdzielczości 1440. Po wymuszeniu na 4 k tnie mocno. Szybkość internetu jaką mam to 15 mb, czy to mało, czy coś z tym telewizorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, jak chwilę zpauzuję, to dalej wyswietla bez zacięć. Czy są jakieś wymagania szybkości w stosunku do hdr? Jakoś nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Nagrałem demo hdr z komputera na pendrive i tez nie zauwazam efektu. Choć do końca nie umiem stwierdzić czy to sie dobrze wgrało na pendrive. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Trochę mało na 4K. 

Dokładnie. Min 20mb trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Edward Zagóra napisał:

Też tak myślę, jak chwilę zpauzuję, to dalej wyswietla bez zacięć. Czy są jakieś wymagania szybkości w stosunku do hdr? Jakoś nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Nagrałem demo hdr z komputera na pendrive i tez nie zauwazam efektu. Choć do końca nie umiem stwierdzić czy to sie dobrze wgrało na pendrive. 

polecam 4k plus hdr na netflixie śmiga , na yt niestety słabo z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie dzisiaj i HDR nie działał. Aktualizacja była zrobiona i nadal nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...