Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Poluje na TV 55 cali 4K  w cenie ok 4tys dotychczas czekałem wybranego już  SAMSUNG 55NU8042 tj. aż zaliczy spadek ceny poniżej 3tys żeby w budżecie 4,5tys zamknąć się z soundbarem ale czekając i doczekawszy się ceny 2999zł dostrzegłem spadek cen innych modeli jak SONY 55XF9005 czy LG OLED B8 i nastał dylemat co teraz?? Proszę o pilną pomoc.. Rady.

Telewizor do użytkowania  jak przeciętny Kowalski w kolejności: filmy z pendriva, dysku itp. netflix, tv kablowa, youtube, konsola,

Najbardziej zainteresowany jestem jakością i jasnością obrazu pod względem odczuwalności efektu HDR (również w grach PS4 PRO) , "poprawą" jakości czy ogólnie dobrą jakością w SDR- TV KABLOWA,  oraz jak najdłuższym wsparciem systemu (aktualizacją oprogramowania) - strasznie drażni mnie postarzanie sztuczne sprzętu przez zaniechanie wsparcia po 3-5 latach życia urządzenia.

LG B8: SDR: 380 cd/m2 ; HDR: 615 cd/m2 (skrawek ekranu – L20) - cena 4500zł (allegro)

SAMSUNG NU8042: SDR: 620 cd/m2;  HDR: 880 cd/m2 (skrawek ekranu – L20) - cena 2999zł (RTV AGD)

SONY XF9005: SDR: 600cd/m2 ; HDR1 100 cd/m2 (skrawek ekranu – L20) - cena 4300zł (allegro)

I tu pytanie czy HDR w OLED LG można porównywać z HDR LCD  1 do 1 tj. wyniki z testów ? SDR w OLED 380cd/m2 - boje się o jakość materiału z TV kablowej, który stanowi dużą część oglądanego materiału. Czy może mimo słabszych wyników OLEDa efekt HDR w LG będzie jednak bardziej odczuwalny dzięki nieskończonej czerni a obraz z każdego źródła będzie lepiej wyglądał od konkurencji? A może mimo wszystko efekt HDR będzie bardziej odczuwalny u konkurencji a nawet w dużo tańszym SAMSUNGU?

Zaimponował mi test SAMSUNGA NU8042 - wybrałem go pierwotnie z powodu rewelacyjnego stosunku jakość/cena. Produkt mocno polecany po tutejszym teście,  w cenie 2999zl obecnie w RTVAGD? Czy jest obecnie lepszy wybór? Czy warto dopłacać do wymienionych modeli których choć ceny spadły i o 50% są obecnie o wiele droższe?

Gdyby wybierać między powyższymi modelami SAMSUNG I SONY czy warto dopłacać aż 1,5 tys różnicy tj czy różnica w obrazie jest warta tego?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 17m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok.2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3os
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? kanapa centralnie przed TV zmiana kąta jedynie przy leżeniu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? duże panoramiczne okno - światło boczne południowo / zachodnie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 47LM620S - 7 letni
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najdłuższe wsparcie systemowe - w obecnym modelu LG 47LM620S po 4 latach zaniechano wsparcia dla YOUTUBE; wzorową łączność bezprzewodową z: telefonami, pamięciami; dyskami przenośnymi, soundbar SAMSUNG HW-N650, głośniki przenośne bluetooth JBL, słuchawki przewodowe i bez przewodowe.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? wszystkie tv kabl, PC, konsola PS4 Pro,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  PC, konsola PS4 Pro, soundbar SAMSUNG HW-N650
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 godz/dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? zdecydowanie matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? typu: discovery i filmowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 30% gry 70% filmy
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnie/wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak wsparcia oprogramowania (aktualizacji);
19. Preferencje co do marki ? 1. Samsung (duża ilość sprzętu tej marki w domu typu telefon, tablet, soundbar - wszystko działające bez zarzutu) 2. LG (przez lata zadowolony z jakości obrazu TV; minus za problemy z łączeniem się ze sprzętem innych producentów np. Samsung ) 3. Sony - zrażony cenami sprzętu mimo słabszych parametrów od konkurencji.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 4tys

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie zastanawiałem się