Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niespełna 4 lata temu, nie posłucham załogi HDTV w sprawie tv i postawiłem na swoim. Zakupiłem js8500 choć załoga doradzała innego samsunga, już poraz 4 żałuję że ich nie posłucham.... Tym razem wolę zaufać profesjonalistom. Mam na oku Lg B8 w kwocie 4,5 tyś, chciałem przeznaczyć około 3,5-4 tyś. Pytanie brzmi czy wydać troszkę więcej niż planowałem na LG czy polecacie jakiś inny telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment w tej kwocie tylko B8 jeśli chcesz coś znacznie lepszego od js8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mniej awaryjnego, łącznie z matryca z którą kupiłem tv, to już 3 która znajduje się w tej obudowie... I nie wiem ile i ona wytrzyma. Na obraz nie narzekam, choć do igły mu daleko to raczej zadowolony jestem. Głównie tv służy mi do filmów i monitora PC, czasem do gier na ps4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

monitor i OLED? Ile czasu, średnio, pracujesz na komputerze podłączonym do TV? Podstawowym problemem OLEDów jest ryzyko wypalenia elementów statycznych, więc praca na komputerze jest dość ryzykowna (chyba, że będzie do jakiś niewielki procent ogólnego wykorzystania). Przy czym szkodliwe są głównie programy użytkowe, mające w określonych miejscach te same elementy menu (belkę funkcyjną, dolny pasek informacyjny itd.) Jeżeli myślisz głównie o graniu - to nie ma problemu :) Tu oled pokaże pazur kontrastu i wiele gier nabierze zupełnie innej głębi.

Co do awaryjności, to niestety nikt, po za producentem, gwarancji nie da. Ryzyko istnieje zawsze. Plusem znanych marek jest to, że ta gwarancja jest honorowana na względnie normalnych warunkach, a po gwarancji nie zostajesz "na lodzie", bo się części w magazynach skończyły (choć i tu nie zawsze, bo miałem już z kinem domowym Samsunga tak, że po 3 latach od zakupu nie mogłem go naprawić, bo nie było dostępnych napędów).

Osobiście bardzo dobrze, pod względem bezawaryjności, kojarzę Panasonica. Po za tym telewizory tej marki mają kilka fajnych rozwiązań:

  • emulowanie matrycy FullHD na matrycy 4K, co przekłada się na wzrost ostrości materiałów 1080p,
  • możliwość transmisji, w sieci wewnętrznej, telewizji między telewizorami Panasonica,
  • w przypadku FX780 możliwość transmisji kanałów do aplikacji w telefonie, wg niektórych poradników można ten strumień przechwycić VLC i oglądać kanały niekodowane w komputerze (co do kodowanych nie jestem pewien),
  • możliwość niezależnego oglądania i nagrywania z 2 różnych kanałów,

Co do matrycy IPS - niestety tracimy tutaj na czerni. Jedynym sposobem na częściowe rozwiązanie problemu jest unikanie oglądania obrazu "po ciemku", wystarczy nawet niewielkie źródło światła w okolicach telewizora aby czerń stała się akceptowalna (dobrze sprawdzają się taśmy led za telewizorem ;) ).

Jeżeli stawiasz na kontrast to OLED, z ograniczeniami elementów stałych na ekranie (czyli komputer tak, ale nie monitor do Worda, Photoshopa, tylko do gier).
Jeżeli chcesz niezłego kontrastu to: Samsung UE55NU80xx (o ile uda Ci się gdzieś go jeszcze kupić), QE55Q6 (nieco lepsze kolory, odrobinkę słabszy kontrast), jest szansa że QE powinieneś jeszcze dostać. Niestety segment 55'' w średniej półce został bardzo dobrze wyczyszczony z najpopularniejszych modeli. FX780, ze względu na mniej popularną matrycę IPS, są jeszcze jako tako dostępne ale też nie ma ich za wiele. Jeżeli chcesz kupić - spiesz się.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, często przeglądarka jest otwarta po kilka godzin, a to mój pierwszy samsung i odrazu mega zawód. Z marką sony żyłem od lat i pierwszy tv ful HD był od Sony, ma już ponad 13 lat a dalej śmiga bez awarii... A samsungowi wystarczyło kilka miesięcy. Oleda bym chciał ze względu na jakość obrazu do filmów, a filmy tylko po ciemku i pod kinem 7.2. Jestem maniakiem filmowym i stąd ta rosterka pomiędzy filmami a ta wytrzymałością ze względu na PC. Mam dość małe mieszkanie więc dodatkowe miejsce na monitor odpada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tego typu zjawisko jest normalne w B8, czy iść wymienić tv? U mnie jest nieco mniej widoczne, ale występuje podobna objawa. Tv zakupiony wczoraj 15.05 

Screenshot_20190516-111122.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...