Skocz do zawartości
Gzesku

Telewizor 55 cali do około 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. na poczatek: 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? -  gdy siedzi dwie osoby jedna na wprost druga pod kątem (ale w granicy ekranu)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna od południa i zachodu - za plecami oglądającego
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX - P42S20 "plazma"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? obowiązkowo netflix - innych wymagań szczególnych nie mam, BLUETOOTH z możliwością podłączenia słuchawek ( o ile to możliwe)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Telewizor w 40 procentach służy do oglądania treści typu netflix, hbo go, 40 to xbox one s, i pozostałe 20 telewizja naziemna.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox one S
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3 - 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam bladego pojęcia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy seriale na netflix,
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tylko z netflix, youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola XONE S - (jw)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? "artefakty" 
19. Preferencje co do marki ? Panasonic. nie podobają mi się philipsy
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 z jakąś granicą zapasu.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? myślę że tak ale na pewno nie na początku - budżet 

 

 

Jestem  po przeczytaniu kilkunastu testów telewizorów, i po wycieczce po marketach w okolicy i tak.. mój pierwszy wybór z uwagi na to że mam Panasonica działa bezawaryjnie - padł na 55fx780 - ładny obraz, fajny "dezajn" - ale po zestawieniu go z SONY XF85.. wydał się ciemny i "jakiś nie taki". W kolejnym markecie zaproponowano mi LG sk8100 - w sumie wszystko całkiem fajnie, kolejno do listy w sklepie NEONET trafiłem na samsunga NU8002 za 3200 - sprzedawca zapewnia mnie o tym że będzie z "magazynu" nie z wystawy... i nie mogę się zdecydować.

Reasumując mamy tak: 
chyba faworyta sony xf85 - 3550 zł (na plus bluetooth, dobry hdr i system android),  na równi LG SK8100 - 3200zł ( CENA, fajne oprogramowanie, wygodna obsługa, nie wiem jak z blutooth?) na końcu samsung nu8002 - cena 3200 - powstrzymuje mnie brak pewności i wiedzy żeby sprawdzić czy telewizor jest nowy, a może wrócić do Panasonica (3500zł) - chociaż obraz na Soniaku wydawał mi się jednak lepszy? 
 

Proszę o pomoc w wyborze, lub ewentualnie inne propozycje :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli LG to lepiej chyba wziąć SK8500, cena od 3200 do 3500 a ma podświetlenie direct led a nie krawędziowe. Sam wybieram między SK8500 a NU8002 i chyba będę się skłaniał ku LG mimo że nie jest idealny. 

Pytanie czy przy takiej odległości nie lepiej kupić 65 cali

Edytowane przez jusef19
dopisanie sugestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź. Ja Ci powiem że LG mnie trochę chyba przytloczyło "bajerami" systemem - i się pogubiłem (za uchem ciągle sprzedawca trajkoczący jaki to genialny system jak to reaguje na głos itd), ale jak oglądałem w sklepie i jego i sony (obok siebie) to sony subiektywnie miał 'przyjemniejszy obraz' w zwykłej telewizji SD. Bo po odpaleniu 4k to i tu i tu mamy "kryształ". Ja wczoraj w nocy zamówiłem Samsunga 8002 z promocji w neonet za 3049zl. Wiem że nie jest idealny ale jak to się mówi CCC - Cena Czyni Cuda :). Zobaczymy przy odbiorze (odbieram w sklepie i dopiero tam placę) czy telewizor jest nowy, czy może jakieś kombinacje tam miały miejsce. (wydaje mi się że taśmy na kartonie powinny być z logo samsung itd?) Oczywiście dam znać jak przywiozę go do domu czy warto było :)

 

A co do rozmiaru jak bym miał więcej pieniędzy, brał bym nawet 75 cali ? ale i warunki gdzie będzie wisiał TV i finansowe nie pozwalają na wiele więcej - wyszedłem z założenia że wolę mniejszy ekran lepszej jakości niż wielki gorszej :) - nie wiem czy słusznie ale to się okaże jak zawieszeń tv na ścianie. Do grania na konsoli i tak siadam w odległości około 2 - 3 metrów..

Edytowane przez Gzesku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lubię po ciemku oglądać filmy i Samsung byłby lepszy do tego, tylko w moim przypadku najbardziej mnie wkurza w moim obecnym tv słaba widoczność w dzień, czasem nie idzie pograć bo nic nie widać na ekranie w słoneczny dzień. Dlatego skłaniam się ku LG, mogę przeżyć mało idealną czerń bo i tak do tej pory obecny telewizor serwuje mi szarość a nie czerń, więc nic nie stracę, a i tak w LG będzie lepsza czerń niż w obecnym. Najchętniej kupiłbym Sony XF9005, ale ceny najniższe od 4200. budżet zakładałem do 2500 a i tak podciągnąłem do 3200.

W samsungu martwi mnie rozświetlanie matrycy przy napisach na ciemnym tle. W LG można wyłączyć local dimming, a w samsungu tylko ustawić na minimum

Edytowane przez jusef19
dopisałem uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem Ci tak, nie ma idealnego telewizora, zwłaszcza jak się ogląda każdą zł z dwóch stron i stara się za każdą z nich wyciągnąć maksimum :) trzeba iść na jakieś kompromisy. A prawda jest taka że w tej klasie TV na codzień każdy z nich będzie dawał obraz co najmniej satysfakcjonujący :)

 

Co do napisów widziałem w internecie filmiki z tym problem i nie wiem co o tym sądzić tak do końca.. Czy jest to przesadzone (jak wiele rzeczy w internecie) i potem powielone x razy (bo pamiętajmy że ten model telewizora to "hit" zeszłego roku i kupiło go bardzo dużo osob. Czy faktycznie jest to jakiś problem. 

Jeżeli samsung przy odbiorze wzbudzi jakieś podejrzenia że jest używany czy z wystawy to nie wiem co zrobię :d będę wybieral pomiędzy sony xf8505 a sk8100.. Który lepszy? Chyba sony tylko też jest te 350 zł droższy :)

Edytowane przez Gzesku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...