Skocz do zawartości
  • 0
Robert Krużyński Vel Kruszewski

Samsung 43nu7122 jako monitor

Pytanie

Witam serdecznie.

Kupiłem niedawno tv Samsung 43nu7122 który miał służyć jako duży monitor UHD. Nie gram w gry komputerowe lecz potrzebowałem dużej powierzchni roboczej na programy muzyczne (jestem producentem muzycznym). Nie posiadała karty graficznej bo dotychczas wystarczała mi grafika zintegrowana. Po zakupie tv okazało się że oczywiście urichomilem rozdzielczość UHD ale tylko z odświeżeniem 30p dlatego następnym krokiem był zakup dobrego kabla HDMI w wyższym standardzie. Niestety nie przyniosło to rezultatu wobec czego postanowiłem kupić kartę grafiki (1660ti) którą taką funkcję spełni z zapasem na najbliższe lata. ;) Niestety nadal tv przyjmuje odświeżanie tylko w parametrach 3840 x 2160 30p. Czy ja coś robię źle? Czy moze te telewozory potrafia tylko z takim odświeżeniem  pracować? Zależy mi na wyższym odświeżeniu bo spędzam przed komputerem kilka godzin dziennie i boję się o zmęczenie wzroku. Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie- pozdrawiam 

Robert 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co rozumiesz przez "dobry kabel HDMI w wyższym standardzie??

Zwykły High Speed (1.4) nie ma wystarczającej przepustowości na 4K/60Hz, potrzebny jest 2.0. Jeśli kupiłeś 2.0, to jakiej długości?

1660Ti ma HDMI 2.0, tak samo TV, więc powinna to być kwestia kabla.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W ustawieniach ekranu wybierz opcję "Tylko drugi ekran", potem zmień parametry wyświetlania obrazu na 4K/60Hz. Nie mam pojęcia czemu tak jest ale tylko tak to działa ? Na jednym z forów anglojęzycznych znalazłem wyjaśnienie jakoby w przypadku wybrania dublowania obrazu wyjścia na kartach były w jakiś sposób powiązane i wówczas słabszy wyświetlacz blokuje lepszy. Podkreślam - jest to rozwiązanie które znalazłem na forum tomshardware.com. Może zadziała.

Co ciekawe - niedawno podpinałem GTX1050 do NU8072 i 60Hz było osiągane bez problemu ale... miałem podpięty tylko jeden monitor.

Dodatkowo w menu TV dla danego portu włącz opcję HDMI UHD Color

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale ja mam tylko jeden monitor w postaci właśnie tego telewizora. Nie ma innego ekranu. To komputer stacjonarny- nie laptop. Na FHD idzie spokojnie 60p A na UHD jak chce przełączyć odświeżanie w ustawieniach nvidia na 60Hz to wygłaszane chwilę tv (czarny ekran)  i po kilku chwilach wraca spowrotem do ustawienia na 30Hz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wymusilem komputerze zmianę na 60Hz i wyłączyłem od razu tv. Zatwierdzilem parametry i niestety tv na każdym porcie hdmi szukał rozdzielczości i krzyczał że rozdzielczość nie obsługiwana. Ale w końcu pomogło wyłączenie! Opcji HDMI UHD COLOR.  Cokolwiek to jest to z tym nie chce wejść w odświeżanie większe niż 30hz. A teraz jest pięknie 3840x2160 60p  :) Wszystkim dziękuję za pomoc ! 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...