Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung QLED 2019: znamy ceny nowych telewizorów

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung QLED 2019: znamy ceny nowych telewizorów

W sieciach sprzedaży polskich sklepów RTV pojawił się już komplet wszystkich linii najnowszych telewizorów QLED na 2019 rok. Przyglądamy się na ile zostały wycenione telewizory 4K Ultra HD od serii Q60R 4K do flagowej Q950R 8K.

 

Przeczytaj całość

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru tak mi się wydaje ale chyba żaden Tv do tej pory nie miał tylu arytkułów co q90, nie to że się \"czepiam\" ale nie dało by się z tego zrobić jednego artykuł (premiera i ceny?)
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z ciekawości podlecę przy okazji do Media Markt zerknąć jak te 8K się prezentuje faktycznie i jak to wygląda ze skalowaniem obrazu do 8K. Jak na początek cena nie jest tak kosmiczna jak LG Oled 8K za ok. 120tys. zł.

Szkoda że QE82Q950R - to nie Oled w tej cenie, bo pewnie długo bym się nie zastanawiał nad kupnem.
 

Chociaż najbardziej czekam kiedy producenci projektorów JVC, Sony odpowiedzą na te 8K.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Deimos napisał:

Z ciekawości podlecę przy okazji do Media Markt zerknąć jak te 8K się prezentuje faktycznie i jak to wygląda ze skalowaniem obrazu do 8K. Jak na początek cena nie jest tak kosmiczna jak LG Oled 8K za ok. 120tys. zł.

Szkoda że QE82Q950R - to nie Oled w tej cenie, bo pewnie długo bym się nie zastanawiał nad kupnem.
 

Chociaż najbardziej czekam kiedy producenci projektorów JVC, Sony odpowiedzą na te 8K.

120k za telewizor to chyba lekka przeginka. 20k to jeszcze zrozumiem za duży i nowoczesny TV ale serio ktoś by kupił za tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

LG 65"R9  ze zwijanym ekranem został wyceniony na 55 tys. Euro...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyprodukują 100-1000 szt to pewnie zejdą jak świeże bułki - a może nawet zapisy na nie będą :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Deimos napisał:

LG 65"R9  ze zwijanym ekranem został wyceniony na 55 tys. Euro...

Najwyraźniej nie jestem klientem docelowym takiego produktu ;) Jestem jednak ciekaw ile się sprzedaje TV za ponad 20k są jakieś statystyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są tv za 20k to znaczy że się sprzedają ?  ale faktycznie oled 55k euro to już do mieszkań i domów za kilka milionów PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pojawiają się już pierwsze opinie o modelu Samsung 8K QE82Q950R

https://www.richersounds.com/samsung-qe82q950r.html

A takie tłumaczenie na translatorze wyszło:

Co za zadziwiający zestaw. Zaskakująco kompaktowy dla 82-cali, ale naprawdę korzysta z profesjonalnej instalacji, ponieważ jest wciąż ciężki i raczej nieporęczny. Jakość obrazu jest oszałamiająca - w You-Tube jest kilka wspaniałych filmów demonstracyjnych 8K - szukaj „8k Video Ultra HD” - a skalowanie 4K jest prawie nie do odróżnienia od oryginalnego materiału 8K. Elegancki, minimalistyczny pilot ma dedykowane przyciski Netflix i Prime Video, a szybkość reakcji jest zdumiewająca. Jedynym minusem jest cena, ale znacznie lepsza wartość niż pierwsza generacja 85-incher.

Mnie najbardziej zaciekawiło to skalowanie do 8K, ale trzeba przy okazji sprawdzić to na własne oczy, czy  rzeczywiście jest tak dobre...

Póki co u mnie w Media Markt serii 950R nie widać.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Deimos napisał:

Mnie najbardziej zaciekawiło to skalowanie do 8K, ale trzeba przy okazji sprawdzić to na własne oczy, czy  rzeczywiście jest tak dobre...

 

Póki co u mnie w Media Markt tego modelu nie widać.

W Słupsku raczej nie go nie zobaczysz. Tylko w największych miastach zapewne sie pojawi w mm. Tak czy inaczej 8k jest na dzień dzisiejszy całkowicie bezużyteczne.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli skalowanie do 8K faktycznie działa, to dlaczego nie... No ale zobaczymy, co fachowcy testujący profesjonalnym sprzętem - powiedzą na ten temat.

A na jesieni ma wejść na europejski rynek platforma typu Netflix, która ma oferować streaming w 8K...

Tak, czy siak - 8K nadchodzi...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Deimos napisał:

 


a skalowanie 4K jest prawie nie do odróżnienia od oryginalnego materiału 8K.

och ten marketing - tak to chyba nigdy nie będzie - no chyba że sam ten procek kosztuje 55euro tysi

wg mnie ekran 8k rozmydli stream 4k i będzie może nawet gorzej niż na natywnym ekranie 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niedługo będzie na naszym forum konkretny test, to się dowiemy co to skalowanie warte...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z 3m ekranu wytniemy wycinek 30cm/30cm i go powiększymy aby widać piksele to może zauważymy różnice 4k a 8k. Bo przy normalnym oglądaniu to życzę powodzenia aby w normalnym filmie wyłapać różnice. Ja prubowalem z nosem przy ekranie i poleglem... ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.literówka w ,,próbowałem" ale nie zdążyłem poprawić. .. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja dzisiaj rozmawiałem z salonem "Studio HI-Fi" w Katowicach. Oczywiście fizycznie nie mieli  QE82Q950R  na sklepie, ale byli na specjalnym pokazie, gdzie skalowanie obrazu do 8K w/g nich dało się wyraźnie zobaczyć, a różnice w stosunku do obrazu 4K były widoczne.

Może ten Samsung będzie jakąś alternatywą na kosmicznie drogie Oledy LG 8K....

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na obiecany test wstawiam fragment recenzji z magazynu Trustedreviews:

Jeśli możesz znaleźć natywną zawartość 8K do QE82Q950R, historia obrazu staje się jeszcze bardziej ekscytująca. Rezultaty są naprawdę zapierające dech w piersiach, dając zdjęcia zawierające poziomy szczegółowości i wyrazistości, z którymi nie może się równać żaden ogromny telewizor 4K.

Obraz witraża (ze specjalnie stworzonego bębna demonstracyjnego Samsung 8K) wygląda tak nieskazitelnie, szczegółowo i realistycznie, że dosłownie wydaje się, że telewizor zamienił się w okno! Tymczasem, patrząc w dół na nowojorski Central Park, detal jest taki, że można dostrzec pojedyncze okna, a nawet cegłę w budynkach, pomimo znacznej wysokości, z której jest wykonywany strzał.

Inne zdjęcia z pejzażu 8K przypominają o tym, jak większa rozdzielczość pomaga obrazom rozwiązać większe poczucie głębi i trójwymiarowej przestrzeni.

Oczywiście są ludzie, którzy przysięgają, że 8K nie jest w stanie zapewnić żadnych korzyści z obrazu powyżej 4K. Mogę tylko powiedzieć, że podczas gdy wpływ 8K zmniejsza się na mniejszych ekranach (staje się dość marginalny na 65 cali), na tym 82-calowym zestawie różnica jest jasna dla wszystkich.

Czy poziomy czerni QE82Q950R są tak dobre jak w telewizorach OLED? Nie, ale są doskonałe i zachowują swoją integralność i jednolitość w kontekście szczytowej jasności, która znacznie przekracza możliwości telewizorów OLED.

Nawet jeśli nadal nie jesteś przekonany o urokach 8K, podczas gdy nie ma źródeł 8K, QE82Q950R ma górę innych atrakcji, które Cię skuszą.

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testu czegoś większego niż 65" Q950R to raczej długo nie będzie ;) Takich telewizorów nie ma od ręki ot tak ? Ale kto wie, może coś gdzieś ktoś i się zrobi. 65" jest dostępna od ręki dla nas ale jest cała masa ważniejszych ekranów niż taka ciekawostka do której na pewno za jakiś czas dojdziemy. Tak na prawdę pytanie jest tylko jedno: jaki to ma poziom jasności HDR. Reszta jest jasna jak słońce czyli można sobie przeczytać test Q90R.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przytoczę jeszcze parę fragmentów z tamtej recenzji:

- Na początek jest niezwykle jasny. Zmierzyłem 2750 nitów w 10% oknie w trybie Standard i 1670 nitów w mniej wybuchowym trybie filmu. To nie jest tak wysokie, jak  4000 nitów ale podejrzewam, że ekran naprawdę może osiągnąć taki poziom z bardzo małymi jasnymi światłami.

- Dysponowanie tak dużą ilością światła pozwala na dostarczanie dzisiejszych źródeł HDR z przerażającym ciosem. Najjaśniejsze części obrazów HDR wyglądają bardziej intensywnie i spektakularnie niż kiedykolwiek wcześniej na telewizorze. Zwłaszcza w przypadku płyt Blu-ray 4K, które zostały opanowane do najwyższych poziomów jasności 4000 nitów, takich jak niedawno wydany Spider-Man: Into The Spider-Verse .

- Jednak to nie tylko ilość jasności, która znakomicie odblokowuje wdzięki HDR. Mając tak dużą jasność, zwiększa się również intensywność kolorów ekranu (połączenie koloru i światła). Oznacza to, że jest w stanie wyrazić oszałamiającą ilość pełnej palety kolorów, jaką można uzyskać dzięki źródłom HDR / szerokich kolorów, jakie można znaleźć w usługach Blu-ray 4K i HDR.

- Co więcej, QE82Q950R zachowuje więcej szczegółów w najciemniejszych częściach obrazu niż Q90R - przynajmniej w trybie standardowym. W związku z tym nie ściemnia bardzo małych jasnych obszarów (aby uniknąć podświetlenia) tak samo jak Q90R. Albo tak, jak zrobiły to Q900R w pierwszym wydaniu, zanim zaktualizowane oprogramowanie układowe rozwiązało ten problem.

Oczywiście mogą być drobne nieścisłości wynikające z błędów w tłumaczeniu.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...