Skocz do zawartości
shoxeh

TV do salonu, 65"-75", 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 
prosiłbym o pomoc w wyborze TV do salonu. 

Szukam TV 65-75", 100+ Hz, max 4500 zł. Najważniejszy jest obraz, szczególnie HDR, bo mam mnóstwo blurayów 4K z HDRem i w końcu chciałbym je zobaczyć w pełnej krasie. Nie interesują mnie w ogóle funkcje smart, za smart TV robi Shield TV.

Wytypowałem między innymi UE65NU8002, ale nie wiem czy to najlepszy wybór. Czy nie znajdę czegoś większego/lepszego pod względem obrazu, ale ma np kiepskie funkcje smart TV (przez co nie jest polecane)?

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,0-3,0m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? kąty nie są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć (ART AR-66)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? zachodnie słońce z lewej strony, ale można zasunąć zasłony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE48J5600
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K z dobrym efektem HDR, 100+ Hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Bluray 4K HDR i BluRay 1080p (75%) / Kabłówka UPC (25%)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? HDMI - Shield TV / HDMI - dekoder UPC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 10%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65-75"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nierównomierne podświetlenie matrycy
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Prawdopodobnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shoxeh napisał:

Wytypowałem między innymi UE65NU8002, ale nie wiem czy to najlepszy wybór. Czy nie znajdę czegoś większego/lepszego pod względem obrazu, ale ma np kiepskie funkcje smart TV (przez co nie jest polecane)? 

Niestety narazie nie ma nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów na forum oferował odsprzedaż skalibrowanego UE65NU8002 zakupionego w grudniu 2018 r. Może warto się zainteresować?

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Slepaq napisał:

Jeden z kolegów na forum oferował odsprzedaż skalibrowanego UE65NU8002 zakupionego w grudniu 2018 r. Może warto się zainteresować?

 

Dzięki, widziałem ten post, ale nie jestem zainteresowany. Rynek na pewno wyceni (zresztą już to robi, skoro do niedzieli się nie sprzedał), ale 3900 to nie jest realna kwota za telewizor używany pół roku, a w związku z tym przeleciało mu już 25% gwarancji ;) Nawet jeśli liczyć kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, shoxeh napisał:

Dzięki, widziałem ten post, ale nie jestem zainteresowany. Rynek na pewno wyceni (zresztą już to robi, skoro do niedzieli się nie sprzedał), ale 3900 to nie jest realna kwota za telewizor używany pół roku, a w związku z tym przeleciało mu już 25% gwarancji ;) Nawet jeśli liczyć kalibrację.

Nie sprzedany poniewaz jest zarezerwowany od dnia wczorajszego do jutra. Rowniez kupujacemu zaproponowalem mniejsza cene bez zalaczonej kalibracji , ale wiadomo osoby ktore tutaj przebywaja juz pare lat wola TV z kalibracja, ( a przy tym modelu pare osob z naszego forum ktore maja kalibracje nu8042 widza bardzo duza roznice miedzy trybem fabrycznym a kalibracja , u mnie wnioslo to kolosalna roznice )  jesli natomiast osoba ktora chce zakupic mysli o kalibracji sprzedam mu np za 3500zl wlozy kalibracje full pakiet za 600zl i bedzie i tak stratna w porownaniu z nowym tv wraz z kalibracja wyjdzie prawie 5tys . Potencjalny Kowalski bardziej zakupi za taka cene uzywany a tym bardziej nie wiesz jaki egzemplarz dostaniesz .Jeden bedzie mial wiekszy clouding banding i wyjdzie to po miesiacu uzytkowania i bedzie bujal sie po serwisach, ale wiadomo sa tacy co ida do sklepu biora nowke i nie interesuja ich jakies testy czy tv ma wade itp . Jak to Pan @Maciej Koper powiedzial Matryca Matrycy nie jest rowna . Tym bardziej teraz jest wyprzedaz tych TV ,  ale wiem rowniez jak sa eksploatowane te lezaki Magazynowe a zwlaszcza wieksze cale. Dlatego Kazdemu z osobna zycze aby Nowa sztuka byla zakupiona bez zadnych wad. 

Jak i rowniez @shoxeh nikt Cie nie zmusza do zakupu w.w TV :)  Mialem duzo telefonow z forum jesli chodzi o niego i uslyszalem tylko czy da rade cos zejsc z ceny  na piwko :) wiec jak by nie patrzec Cena jest B.Dobra 

Jedna osoba rowniez zastanawia sie nad tym moim a Q9FN wiec zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :) 

 

Gdyby sie nie sprzedal to zostanie , bo na dniach bede bral 75-82 cale do sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, shoxeh napisał:

Dzięki, widziałem ten post, ale nie jestem zainteresowany. Rynek na pewno wyceni (zresztą już to robi, skoro do niedzieli się nie sprzedał), ale 3900 to nie jest realna kwota za telewizor używany pół roku, a w związku z tym przeleciało mu już 25% gwarancji ;) Nawet jeśli liczyć kalibrację.

Witam.

Twierdzisz kolego że cena jest nieadekwatna do sprzętu który oferuje, ale zauważ dwie bardzo ważne kwestie. Po pierwsze oferuje go osoba która wie o co chodzi i telewizor został przez niego sprawdzony pod kątem ghostingu czy nierownomiernego podświetlenia, no i po drugie kalibracja która z tego co się orientuję kosztuje ponad 600 zł (4 tryby).

W gratisie uchwyt do tv :)

Oferowany telewizor jest  przetestowany i skalibrowany, do tego z uchwytem, którego wartość wynosiłaby w sklepie ok 4700-4900 (całość), a kolega sprzedaje go za 3900.  Dla Ciebie to nieadekwatna cena?  Tysiąc złotych taniej za półroczny tv to moim zdaniem bardzo dobra oferta :)

Pozdrawiam 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na promce co chwila ląduje model 8052 i 8042 za 4000 nowy. No to powodzenia z tym używanym za 3900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy, nieskalibrowany, nie przetestowany. Po za tym seria NU80xx powoli się kończy w magazynach hurtowni, więc te "nowe" dziwnym trafem mogą okazać się telewizorami z ekspozycji... ale jak kto woli. Przecież nikt nikogo nie zmusza.

3900 - 600 zł kalibracja (pełna opcja) - 200 zł uchwyt. Cena 3100 zł za 65'' telewizor to chyba jednak dobra opcja?

@Maciej Koper co o tym sądzisz?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
36 minut temu, Slepaq napisał:

Nowy, nieskalibrowany, nie przetestowany. Po za tym seria NU80xx powoli się kończy w magazynach hurtowni, więc te "nowe" dziwnym trafem mogą okazać się telewizorami z ekspozycji... ale jak kto woli. Przecież nikt nikogo nie zmusza.

3900 - 600 zł kalibracja (pełna opcja) - 200 zł uchwyt. Cena 3100 zł za 65'' telewizor to chyba jednak dobra opcja?

@Maciej Koper co o tym sądzisz?

Za mniej go nie sprzedam , jedna rzecz ktora moge zrobic to znizenie kwoty i  brak zalaczonej kalibracji i ustawienie obrazu fabrycznie , ale to rowniez bedzie nie fer dla Pana Pawła z kalibracji ktory wlozyl swoj czas i prace (nawet nie chodzi tutaj o pieniadze) tylko ze w tym modelu (a kalibrowalem nie jeden TV) zauwazylem w nu80 NAJWIESZKA roznice w kolorach bielach i czerniach po kalibracji @Piotrek Skorupa cos o tym wie jakie sa roznice .

 

Jak sie nie sprzeda za tyle ile chce wydam pewnej osobie z rodziny w prezencie, ktora sie pewnie ucieszy .Na dniach bedzie juz cos innego wiekszego  :D , bede mogl rowniez przeprowadzic roznice obrazu :) 

 

@Maciej Koper  pewnie jest na Pokazie nowej Serii LG :)

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...