Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Nygus napisał:

AutoScript works on a FAT32 USB Flash drive or on a NTFS USB HDD in the root
of the drive.

Potwierdzam, Autoscript działa też w zasobach sieciowych, zasoby można dodać do ulubionych i można dodać też okładki filmów

upgrade b.łatwy, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, ketyso napisał:

Potwierdzam, Autoscript działa też w zasobach sieciowych, zasoby można dodać do ulubionych i można dodać też okładki filmów

upgrade b.łatwy, 

dzięki, to rewelacja :) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Nygus napisał:

dzięki, to rewelacja :) 

Rewelacyjność polega na tym, że dwa kliknięcia mniej masz dostęp do zasobów NAS? Czy czegoś nie dostrzegam?

Powiedzcie mi jeszcze, ten soft wymienia oryginalny, czy to jest rodzaj nakładki?

Bonusy są dla mnie nieoczywiste, ale lubię eksperymentować. Z drugiej strony nie chciałbym, żeby mój 9702 stracił jakieś "chińskie" zalety;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Barnaba napisał:

Rewelacyjność polega na tym, że dwa kliknięcia mniej masz dostęp do zasobów NAS? Czy czegoś nie dostrzegam?

Powiedzcie mi jeszcze, ten soft wymienia oryginalny, czy to jest rodzaj nakładki?

Bonusy są dla mnie nieoczywiste, ale lubię eksperymentować. Z drugiej strony nie chciałbym, żeby mój 9702 stracił jakieś "chińskie" zalety;)

Nawet jeśli to „tylko” dwa kliknięcia to zawsze coś, niektórzy domownicy maja problem jeśli musza się przedzierać przez kilka poziomów menu żeby trafić tam gdzie powinni. Zawsze to jest plus :) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nygus napisał:

niektórzy domownicy maja problem jeśli musza się przedzierać przez kilka poziomów menu żeby trafić tam gdzie powinni.

 

 W punkt! Przekonałeś mnie :)

A znasz odpowiedź na moje 2. pytanie?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? A skąd mam znac?? Nie, nie znam.. bardzo mi przykro. Najpierw muszę się zabrać i zrobi upgrade  :) :) :) przetestować i może będzie coś więcej wiadomo...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doświadczyłem braku czegokolwiek. Ludzie swoje Oppo 203 tym flashują.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pmcomp napisał:

8582 z napedem BD-UHD/SACD.

Tak ogólnie chinczyki są w stanie zrobić clona pioneera z napędem, ale nie są w stanie zrobić klona z softem oppo aby posiadał napęd.

Wydaję mi się że gdyby było to możliwe już by coś się ruszyło w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje oryginalne oppo da się aktualizować już bez adapter TTL-USB, tylko bezpośrednio przez usb tym darmowym softem.

New:
For those who have an Oppo UDP-203 USA model and thanks goes to Thomas Szucs for this,
you can switch out the MAIN20X.bin and use moremodey1 MAIN20X_RU.bin to do one simple firmware update process. If you have a Euro Model UDP-205 for example, you would obtain the EU Official Oppo 65-0131 firmware, and rename some of the expected files, like MAIN20X_RU.bin to MAIN20XEU.bin and change the p.sh autoscript to take that file name and it will copy it into the Oppo Nand for the firmware update process. With this AutoScript trick of using any Jailbreak firmware to do the firmware update, you no longer need the use of the Mtktool and TTL-USB device.

I've have done the file switching and renaming already in the below folder.
Make sure to choose the correct package for your model Oppo-203. (USA, EU, or China). Each package uses the Russian Jailbroken firmware 65-0131.
I have removed the moremodey1 MAIN20XCN_CN.bin file from each package as it was causing confusion. You also will not need the 0022DE85E6AC.da1 file as its tied to my Oppos MAC address and this Activation file is no longer needed since moremodey1 has made the firmware Never needing to be Activated. It IS already fully activated and Jailbroken.

For those who run into issues and just
want to go back to the Original USA official firmware, Ive included a package for Original Russian to Original USA 65-0131 firmware. It is the same AutoScript trick method, except I renamed the USA MAIN20X.bin to MAIN20XRU.bin and updated the p.sh AutoScript to switch
the file correctly. I havent tested this. Technically, it should work because AutoScript comes enabled on any Original firmware.

Oppo-203_Models Folder USA, EU, China:

https://mega.nz/folder/QdgWzLgY#Rzh5ZuygJHxeLKJweXSqDA

IMPORTANT: The player will not work properly at all unless a FULL FACTORY RESET is done after the update.
Please make sure you do carry out this procedure after updating firmware on your OPPO player.
(You can backup your settings to a blank USB stick before you do a factory reset to retain your customised settings and then use the restore option after you have performed a factory reset - backup/restore option is on the setup -> device menu on the player)

https://www.avforums.com/threads/the-ultimate-oppo-media-device.2207229/post-28315869

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, D4r3KS napisał:

Jak się okazuje oryginalne oppo da się aktualizować już bez adapter TTL-USB, tylko bezpośrednio przez usb tym darmowym softem.

New:
For those who have an Oppo UDP-203 USA model and thanks goes to Thomas Szucs for this,
you can switch out the MAIN20X.bin and use moremodey1 MAIN20X_RU.bin to do one simple firmware update process. If you have a Euro Model UDP-205 for example, you would obtain the EU Official Oppo 65-0131 firmware, and rename some of the expected files, like MAIN20X_RU.bin to MAIN20XEU.bin and change the p.sh autoscript to take that file name and it will copy it into the Oppo Nand for the firmware update process. With this AutoScript trick of using any Jailbreak firmware to do the firmware update, you no longer need the use of the Mtktool and TTL-USB device.

I've have done the file switching and renaming already in the below folder.
Make sure to choose the correct package for your model Oppo-203. (USA, EU, or China). Each package uses the Russian Jailbroken firmware 65-0131.
I have removed the moremodey1 MAIN20XCN_CN.bin file from each package as it was causing confusion. You also will not need the 0022DE85E6AC.da1 file as its tied to my Oppos MAC address and this Activation file is no longer needed since moremodey1 has made the firmware Never needing to be Activated. It IS already fully activated and Jailbroken.

For those who run into issues and just
want to go back to the Original USA official firmware, Ive included a package for Original Russian to Original USA 65-0131 firmware. It is the same AutoScript trick method, except I renamed the USA MAIN20X.bin to MAIN20XRU.bin and updated the p.sh AutoScript to switch
the file correctly. I havent tested this. Technically, it should work because AutoScript comes enabled on any Original firmware.

Oppo-203_Models Folder USA, EU, China:

https://mega.nz/folder/QdgWzLgY#Rzh5ZuygJHxeLKJweXSqDA

IMPORTANT: The player will not work properly at all unless a FULL FACTORY RESET is done after the update.
Please make sure you do carry out this procedure after updating firmware on your OPPO player.
(You can backup your settings to a blank USB stick before you do a factory reset to retain your customised settings and then use the restore option after you have performed a factory reset - backup/restore option is on the setup -> device menu on the player)

https://www.avforums.com/threads/the-ultimate-oppo-media-device.2207229/post-28315869

Chcę to zrobić... ale mam problem z plikiem 0022DEXXXXXX.da1,

Active .
Put the 0022DEXXXXXX.da1 to the root of usb stick.
Power on the player. plug the usb into the 20X usb, see the volume. after 2 minutes.
Power off. power on, enjoy.

w każdej z instrukcji jest na końcu podane ze na pendrivie musi być plik 0022DEXXXXXX.da1 (zamiast xxxxxx wpisujemy nr mac naszego urządzenia) ale w żadnym archiwum nie ma tego pliku... i jestem głupi... albo instrukcja nieaktualna i ten ostatni krok może/powinien/musi być pominięty albo te wszystkie zbiory plików do updgarejdu sa do d... albo ja nic nie rozumiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zhirandell napisał:

Zrób jak w linku który podałem - AVPassion. Tam jest najlepszy tutorial.

https://www.avpasion.com/foro/...inoppo.230/page-214#post-52333

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ok, według tego manuala nie trzeba robić ostatniego kroku z aktywacją...

w pierwszej chwili się zawiesiłem bo początek jest po hiszpańsku a ja no abla espaniol… ale na szczęście jest tez wersja ang. i zrobione w v9702 i mam ??? chiński firmware CN później się pobawię autoscryptem a teraz spróbuje z oppo… 

 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ten firmware jest złamany/preaktywowany.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zhirandell napisał:

Tak. Ten firmware jest złamany/preaktywowany.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

ok, szkoda ze nie poprawili manuala w tych wszystkich OPPO203-and_M9702_AVFORUM_FREE_JAILBREAK_OPPO65-0131_Noactivation-needed archiwach a ciągle jest tam sekcja o aktywacji, co mnie troszkę wprowadzało w błąd.

:D :D poszło na oppo 203 mam teraz ruski firmware i czyta wszystko iso :D i oczywiście video iso :D zostało jeszcze przetestowanie autoscyptow ale to pewnie później dużo później :) 

:D darmowy jailbreake update dla OPPO 203 przez usb działa w 100% zajmuje około 3min razem z resetem :D 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nygus napisał:

zrobione w v9702 i mam ??? chiński firmware CN

 

Godzinę temu, Nygus napisał:

:D :D poszło na oppo 203 mam teraz ruski firmware

 

Zrobiłeś 2 flashowania - na każdym urządzeniu inny firmware?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszło :) nie zmieniałem plików, wykorzystałem te zawarte w pakietach, ale myśle ze może jutro/pojutrze w v9702 tez będzie ten ruski :), ja korzystam z OPPO, v9702 jest u córki w pokoju, wiec nie jest to dla mnie priorytet :) 

17 minut temu, Barnaba napisał:

 

Zrobiłeś 2 flashowania - na każdym urządzeniu inny firmware?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nygus napisał:

ok, szkoda ze nie poprawili manuala w tych wszystkich OPPO203-and_M9702_AVFORUM_FREE_JAILBREAK_OPPO65-0131_Noactivation-needed archiwach a ciągle jest tam sekcja o aktywacji, co mnie troszkę wprowadzało w błąd.

:D :D poszło na oppo 203 mam teraz ruski firmware i czyta wszystko iso :D i oczywiście video iso :D zostało jeszcze przetestowanie autoscyptow ale to pewnie później dużo później :) 

:D darmowy jailbreake update dla OPPO 203 przez usb działa w 100% zajmuje około 3min razem z resetem :D 

Czyli jakie dokładnie pliki/foldery muszą znaleźć się na USB aby zacząć hackowanie oppo z instrukcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden film na którym się cinavia włączała na OPPO a teraz go oglądam już ponad 45min i jest ok, wiec jak na razie jest na plusie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pred895 napisał:

Czyli jakie dokładnie pliki/foldery muszą znaleźć się na USB aby zacząć hackowanie oppo z instrukcji ?

Masz w linku gotową paczkę dala EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nygus napisał:

Tak wyszło :) nie zmieniałem plików, wykorzystałem te zawarte w pakietach, ale myśle ze może jutro/pojutrze w v9702 tez będzie ten ruski :), ja korzystam z OPPO, v9702 jest u córki w pokoju, wiec nie jest to dla mnie priorytet :) 

 

 

A w czym ren rosyjski jest lepszy?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pred895 napisał:

Czyli jakie dokładnie pliki/foldery muszą znaleźć się na USB aby zacząć hackowanie oppo z instrukcji ?

w przypadku OPPO 203 korzystałem z: "EU Oppo to Russian Firmware.zip"

folder:

AutoScript/AutoScript.TSS

AutoScript/p.sh

pliki w głownym katalogu;

MAIN20XEU.bin

UDP20XEU.bin

 

 

jeden katalog i dwa pliki wystarczy skopiować, jest tam instrukcja, która oczywiście zawiera ostatni krok aktywacja ale jest on kompletnie niepotrzebny.

4 minuty temu, Barnaba napisał:

A w czym ren rosyjski jest lepszy?

??? nie powiem za dużo... po prostu skorzystałem z gotowych pakietów i za kilka dni w v9702 tez będzie ruski, jest o tyle lepszy ze jako domyślny jezyk po resecie jest ustawiony angielski a chińskie krzaczki

jak na razie oglądam film na oppo a v9702 to tak w sumie jest na dalszyyyyym planie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rosyjskim można podmieniać tapety w tle z tego co się orientuję.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To install the CN version :
###############

* Rename the file UPG/MAIN20XCN_CN.bin to UPG/MAIN20XCN.bin
* follow the mtktool procedure in the doc file "HOW TO INSTALL FIRMWARE.docx"

To install the RU version :
###############

* Rename the file UPG/MAIN20XCN_RU.bin to UPG/MAIN20XCN.bin
* follow the mtktool procedure in the doc file "HOW TO INSTALL FIRMWARE.docx"

The RU seems to be identical to the CN version but allow to change wallpapers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, że kiedyś widziałem tabelkę porównawczą i tam chiński miał przewagę w jakimś elemencie

ale to było z pól roku temu :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...