Jump to content

Recommended Posts

Jaki powinieneś wybrać rozmiar telewizora?

Odwieczne pytanie, które zadajemy sobie przy kupnie telewizora to, czy aby nie będzie za duży. Tak, nie za mały tylko za duży. Czy taki rozmiar telewizora będzie odpowiedni? W większości przypadków okazuje się, że.... kupiliśmy za mały. Dlaczego nie warto się bać inwestować w duże przekątne? Co daje nam zakup telewizora większego?

Przeczytaj całość

• Like 2

Posted (edited)

Dobry tekst.

Oczywiście że im większy tym lepiej. 

Akurat ja przy zakupie użyłem kalkulatora odległości na tej stronie i jest ok (bardzo blisko siedzę bo tv to też mój monitor do PC i konsoli) ale i tak już myślę o zakupie troszkę większego modelu (o ile Sony w końcu łaskawie wyda tego XG900).

Edited by LV426
  • Upvote 1

Ja ostatnio nawet zrobilem sobie  porownanie na scianie jakby to bylo gdybym mial rozmiar 82 cale ;D   az mnie korci aby brac 82 nu8002  a jak 65cali sie nie sprzeda to trudno :D 

Ogladam z 3m wiec nie wiem czy 82 nie bedzie za duzy . Ja ogolnie ogladam  wszystko w 4k ale kobieta czasem netflixa w fhd.

IMG_8473.JPG

• Upvote 1

Spokojnie, ja mam 230 cm do ekranu i zmieniłem niedawno 65 na 75 i spokojnie 82 mógłby też być, a nawet większy ;)

1 godzinę temu, basket4rap napisał:

Spokojnie, ja mam 230 cm do ekranu i zmieniłem niedawno 65 na 75 i spokojnie 82 mógłby też być, a nawet większy ;)

Też mam 230cm do ekranu i "tylko" 55'. Zastanawiałem się nad 65 ale nie zmieści mi się TV z głośnikami na stole i ewentualnie do 60 mogę brać ale nie wyobrażam sobie 72 a tym bardziej 82' z takiej odległości. Daj zdjęcie :D

65" z 1,8M i już kombinuje z 77" OLED'em ale rozważam jeszcze projektor laserowy Xiaomi Mijia Ultra Short Throw.

Posted (edited)
20 godzin temu, Myfos napisał:

Też mam 230cm do ekranu i "tylko" 55'. Zastanawiałem się nad 65 ale nie zmieści mi się TV z głośnikami na stole i ewentualnie do 60 mogę brać ale nie wyobrażam sobie 72 a tym bardziej 82' z takiej odległości. Daj zdjęcie :D

Ja w tym pokoju miałem najpierw (oprócz kineskopu Sanyo 21") LG 47LH3000, następnie TCL 55P60, którego po jakichś 4 dniach wymieniłem na wersję w 65 calach. Nie było zbyt dużej różnicy wielkościowo między tamtym LG a TCLem 55, gdyz ten pierwszy miał baaaardzo szerokie ramki w okół ekranu, natomiast drugi wąskie. No i jakoś ponad miesiąc temu zmieniłem tego TCLa 65P60 na wspomnianego Philipsa 75PUS8303. I właściwie jakby tam jakimś cudem miało być i ze 100 cali, to bym chciał ;)

09073937b2698.jpg

Edited by basket4rap

W artykule brakuje najważniejszego czyli SD.

Ogromna większość osób ogląda SD, zapewne to ok. 90% przekazu. Jeśli jakieś "HD" to jest to M jak Miłość na TVP2 czy TVP3 Info z żałosnym bitrate. Dla SD mała odległość lub duży ekran są szkodliwe i nie warto sobie psuć 90% czasu oglądania. Tak więc typowe 40 cali to rozsądne maksimum. A do grania wystarczy siąść bliżej.

• Upvote 1