Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki powinieneś wybrać rozmiar telewizora?

Odwieczne pytanie, które zadajemy sobie przy kupnie telewizora to, czy aby nie będzie za duży. Tak, nie za mały tylko za duży. Czy taki rozmiar telewizora będzie odpowiedni? W większości przypadków okazuje się, że.... kupiliśmy za mały. Dlaczego nie warto się bać inwestować w duże przekątne? Co daje nam zakup telewizora większego?

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobry tekst.

Oczywiście że im większy tym lepiej. 

Akurat ja przy zakupie użyłem kalkulatora odległości na tej stronie i jest ok (bardzo blisko siedzę bo tv to też mój monitor do PC i konsoli) ale i tak już myślę o zakupie troszkę większego modelu (o ile Sony w końcu łaskawie wyda tego XG900).

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nawet zrobilem sobie  porownanie na scianie jakby to bylo gdybym mial rozmiar 82 cale ;D   az mnie korci aby brac 82 nu8002  a jak 65cali sie nie sprzeda to trudno :D 

Ogladam z 3m wiec nie wiem czy 82 nie bedzie za duzy . Ja ogolnie ogladam  wszystko w 4k ale kobieta czasem netflixa w fhd.

IMG_8473.JPG

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja mam 230 cm do ekranu i zmieniłem niedawno 65 na 75 i spokojnie 82 mógłby też być, a nawet większy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, basket4rap napisał:

Spokojnie, ja mam 230 cm do ekranu i zmieniłem niedawno 65 na 75 i spokojnie 82 mógłby też być, a nawet większy ;)

Też mam 230cm do ekranu i "tylko" 55'. Zastanawiałem się nad 65 ale nie zmieści mi się TV z głośnikami na stole i ewentualnie do 60 mogę brać ale nie wyobrażam sobie 72 a tym bardziej 82' z takiej odległości. Daj zdjęcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65" z 1,8M i już kombinuje z 77" OLED'em ale rozważam jeszcze projektor laserowy Xiaomi Mijia Ultra Short Throw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Myfos napisał:

Też mam 230cm do ekranu i "tylko" 55'. Zastanawiałem się nad 65 ale nie zmieści mi się TV z głośnikami na stole i ewentualnie do 60 mogę brać ale nie wyobrażam sobie 72 a tym bardziej 82' z takiej odległości. Daj zdjęcie :D

 

Ja w tym pokoju miałem najpierw (oprócz kineskopu Sanyo 21") LG 47LH3000, następnie TCL 55P60, którego po jakichś 4 dniach wymieniłem na wersję w 65 calach. Nie było zbyt dużej różnicy wielkościowo między tamtym LG a TCLem 55, gdyz ten pierwszy miał baaaardzo szerokie ramki w okół ekranu, natomiast drugi wąskie. No i jakoś ponad miesiąc temu zmieniłem tego TCLa 65P60 na wspomnianego Philipsa 75PUS8303. I właściwie jakby tam jakimś cudem miało być i ze 100 cali, to bym chciał ;)

 

09073937b2698.jpg

 

 

Edytowane przez basket4rap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W artykule brakuje najważniejszego czyli SD.

Ogromna większość osób ogląda SD, zapewne to ok. 90% przekazu. Jeśli jakieś "HD" to jest to M jak Miłość na TVP2 czy TVP3 Info z żałosnym bitrate. Dla SD mała odległość lub duży ekran są szkodliwe i nie warto sobie psuć 90% czasu oglądania. Tak więc typowe 40 cali to rozsądne maksimum. A do grania wystarczy siąść bliżej.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...