Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Poszukuje tv jak w temacie 55 cali do filmow i ps4. Chciałbym aby smart tv działało płynnie. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Przodem do tv
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obojętnie - planuje w przyszłości powiesić.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Swieci często z boku piszesz okno około 1.5 metra od krawędzi tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Starszy samsung 40 cali - 10 letni jeśli dobrze pamiętam hd ready
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre smart tv, ładne kolory i czern
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps4, sporadycznie laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3 lub 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mam matowa i wydaje mi sie ze gdy stoi tv przy oknie to chyba jest lepsza - poprawcie mnie jesli jestem w błędzie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, filmy akcji, filmy dokumentalne - "krajobrazowe"
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50%, dwie godziny netflix 2 godziny ps4 - piłka, wyscigi - duża dynamika
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nierownomiernie podświetlone ekrany, przebarwienia, smugi - mam na mysli efekt gdy widzimy "dodatkową powloke " przed wyświetlaczem
19. Preferencje co do marki ? Brak ale raczej bardziej rozpoznawalne marki
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 brutto chyba ze warto doplacic 2-3 stowki

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

zaleznie od tego co "pokaze" tv

 dodam rowniez iz ciekawi mnie ambientowe podświetlenie - nie jest koniecZnością ale ladnie wyglada.

 

z góry dziękuję Wam za pomoc w doborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe preferencje. Do ps4 najlepszy Sony i tu poszukałbym Sony 60XF8305. Jeśli nie to może Sony 55XF8505 albo Samsunga UE55NU8002.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym segmencie cenowym... polować na ostanie sztuki UE55NU80xx lub wziąć mniejszą nieco rozdzielczość (ale za to na matrycy VA) KD-49XF8596. Obydwie propozycje mają matryce VA (dobra czerń i kontrast kosztem utraty kolorów i srebrzenia pod kątem). Obydwa telewizory posiadają matrycę 120Hz (przydatna rzecz o ile użyjesz rozdzielczości 1080p na konsoli - wówczas wbudowane w telewizor upłynniacze zrobią rewelacyjną robotę). Jeżeli zależy Ci na jak najprostszej konfiguracji wybierz Sony - z PS4 telewizor dogada się praktycznie bez dodatkowych ustawień, z Samsungiem - bywa różnie.

Jeżeli zależy Ci na 55'' bierz to co polecił Waldo94

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo dziękuje Wam za porady :) Przeczytałem i na pewno chciałbym zostać przy 55 cali nie mniej, nie więcej :) Ciagle zastanawiam się nad matrycą. Przeczytałem wiele wątków i teoretycznie biorąc pod uwagę że oglądam tv na wprost może faktycznie opłacałoby się zwiększyć budżet do 4000 PLN i wybrać coś lepszego - tylko pytanie do Was czy te 500 pln dodatkowe da mi zauważalnie więcej? Chciałbym kupić tv na parę lat i cieszyć się fajnym efektem oglądając wieczorami filmy czy grając na ps4.

Dla moich preferencji lepsza byłaby matryca VA??

Edytowane przez Grzesiek De

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Sony i będziesz zadowolony. Ja używam Bravie XD8088 (czyli żaden tam wysoki model - te wymieniane wyżej są tylko lepsze) do gier (PS4 PRO i XOX na którym oglądam też filmy z BD UHD) youtube oraz monitor do laptopa i jestem zadowolony. Obraz jest bardzo ładny (kolor i kontrast całkiem całkiem).

Z samsungami nie raz czytałem na forach o zanikającym czasami obrazie z PS4 i niby to była kwestia softu ale mimo to nie raz się jeszcze trafia.

Upłynniacz i skalowanie z słabszych jakościowo źródeł też masz lepsze u Sony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odświeżyć temat gdyz niestety z jakiś powodów nie kupilem tv ale ciagle chodzi mi po glowie... chce juz zamówić i cieszyc sie nowym obrazem.

Bylem w euro i porownywałem dwie technologie - qled qe55q67rat oraz nano cell 55sm8600

Jakies opinie na temat tych lub podobnych modeli do 4 tys zl ? Bardziej chyba juz bym sie skupil na filmach i netflix niż ps4 choc czasem cos tam jeszcze odpale wieczorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Grzesiek De napisał:

Bylem w euro i porownywałem dwie technologie - qled qe55q67rat oraz nano cell 55sm8600

Teraz możesz nabyć Sony 55XF9005 w bardzo korzystnej cenie. link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Waldo94 napisał:

Teraz możesz nabyć Sony 55XF9005 w bardzo korzystnej cenie. link

A powiedz prosze, jaka przewage ma ten sony nad tym lg i samsungiem ktorego ogladalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grzesiek De napisał:

A powiedz prosze, jaka przewage ma ten sony nad tym lg i samsungiem ktorego ogladalem?

Nad samsungiem pełne podświetlenie (samsung ma krawedziowe) a nad LG duży lepszy kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem jeszcze ze dwa razy i ogladalem samsunga o ktorym wcześniej wspomnialem i lg z nanocell i faktycznie sony wypadl najlepiej. Z daleka i bliska, pod roznymi katami, sony nie zmienial kolorow, nie mial przebarwien i odnioslem wrazenie ze bialy kolor jest najbardziej bialy. Obok niego wisial oled ...z wypalonym logiem rtv euro agd w tle.

Dzieki jeszcze raz za pomoc w doborze tv. Sony 55XF9005 stoi u mnie w salonie. Obraz bardzo ladny, wiele trybów, ciemne sceny oglada sie bez przebarwien i te punktowe podswietlenie lepsze niz boczne w samsungu i o wiele lepsze niz panelowe w lg. Warto doplacic. Dzwiek chyba lg ma troszke lepszy ale to minimalna roznica ktora i tak zastapi sie soundbarem.

Pozdrawiam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...