Jump to content
  • 0
koralgool

Tani LCD z direct LED 55-60cali do 6500zł?

Question

Mogłby ktos podać jakie sa telewizory LCD z pełnym podswietleniem direct led bez efektu halo. Chodzi mi o to żeby telewizor jakościa obrazu był blisko oleda. Czy taki telewizor kupie w cenie do 6500zł

14 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nie ma direct LEDów bez halo.

• 0
2 minuty temu, klaus71 napisał:

q9fn w 55calach - chyba w MM był w okolicach 6-6,5kzł

A jakbyś miał porównać do oleda to ile mu brakuje do oleda i w jakiej kwestii?

18 minut temu, pmcomp napisał:

Nie ma direct LEDów bez halo.

Ok może i niema. Chodziło mi żeby efekt halo nie był jakoś mocno  odczuwalny

• 0
Posted (edited)
2 godziny temu, koralgool napisał:

A jakbyś miał porównać do oleda to ile mu brakuje do oleda i w jakiej kwestii?

na pewno kąty będą słabe - dla mnie to główny problem w lcd - dopiero tegoroczne lcd samsunga powiny być dużo lepsze w tej kwestii 

jakiś efekt halo na pewno  może być widoczny - 55 cali ma chyba tylko 320 stref - dopiero 65 cali ma ich 480

a tak poza tym to ci nie powiem bo nie robiłem porównania bok-w-bok - na pewno precyzja "podświetlenia" w oled jest nie do pobicia

a ten lcd to w zasadzie jedyny z 2018 który ma "prawie oledową" czerń

na test modeli z 2019 musisz poczekać kilka dni ale ich ceny pewnie nie będą w okolicach 6,5kzł

Edited by klaus71

• 0

A czemu nie po prostu OLED-a? 55 cali masz za 4500, 65 za 7000.

• 0

OLED nie ma podświetlania.

• 0
18 godzin temu, raus napisał:

A czemu nie po prostu OLED-a? 55 cali masz za 4500, 65 za 7000.

Nie chce OLEDa ponieważ bywa ze 2-3 razy w  tygodniu pogram po te 2,3 godzinki na konsoli. W grach sa stałe elementy jak na mapa i inne i zaraz sie wypali matryca.

• Upvote 1

• 0
16 godzin temu, pmcomp napisał:

OLED nie ma podświetlania.

jeśli to do mnie to zauważ że napisałem: "podświetlenia"

7 minut temu, koralgool napisał:

Nie chce OLEDa ponieważ bywa ze 2-3 razy w  tygodniu pogram po te 2,3 godzinki na konsoli. W grach sa stałe elementy jak na mapa i inne i zaraz sie wypali matryca.

twój wybór

q9fn zwłaszcza dla gracza to świetny wybór - zwłaszcza jak stać cię na te ekstra 2kzł

• 0
8 minut temu, klaus71 napisał:

jeśli to do mnie to zauważ że napisałem: "podświetlenia"

twój wybór

q9fn zwłaszcza dla gracza to świetny wybór - zwłaszcza jak stać cię na te ekstra 2kzł

No właśnie wolałbym nie wychodzić poza 6.5tyś

• 0
Posted (edited)

55 cali Q9FN powinien zmieścić się w limicie  - tylko on ma 320 stref i pewnie w związku z tym większe "halo" niż wszędzie oceniana wersja 65cali

Edited by klaus71

• 0
2 godziny temu, klaus71 napisał:

55 cali Q9FN powinien zmieścić się w limicie  - tylko on ma 320 stref i pewnie w związku z tym większe "halo" niż wszędzie oceniana wersja 65cali

Niestety Q9FN  nie występuje w rozmiarze 55 cali. Przynajmniej w sklepach internetowych nie wystawili

• 0
3 godziny temu, koralgool napisał:

Nie chce OLEDa ponieważ bywa ze 2-3 razy w  tygodniu pogram po te 2,3 godzinki na konsoli.

To chyba tak naprawdę jeszcze nie jest niebezpieczny przypadek użycia, jeśli nie będziesz przez całe życie telewizora grał w jedną grę. Jakieś ryzyko oczywiście istnieje, ale w teście wypaleń modele z grami (w dodatku tymi samymi) wyglądają idealnie po 7500 godzinach. Kup B8, a 2 tysiące wrzuć na lokatę i traktuj jako "ubezpieczenie" w przypadku awarii.

• 0
1 godzinę temu, koralgool napisał:

Niestety Q9FN  nie występuje w rozmiarze 55 cali. Przynajmniej w sklepach internetowych nie wystawili

https://www.ceneo.pl/62139048

tylko nie mam pewności czy to nie model z 2017 który był gniotem a nie prawdziwym FALDem

49 minut temu, raus napisał:

To chyba tak naprawdę jeszcze nie jest niebezpieczny przypadek użycia, jeśli nie będziesz przez całe życie telewizora grał w jedną grę. Jakieś ryzyko oczywiście istnieje, ale w teście wypaleń modele z grami (w dodatku tymi samymi) wyglądają idealnie po 7500 godzinach. Kup B8, a 2 tysiące wrzuć na lokatę i traktuj jako "ubezpieczenie" w przypadku awarii.

kwestia czy między grami się coś dzieje z tv - jak non stop leci 1 gra przez rok to wypalenie całkiem możliwe

• 0
6 minut temu, klaus71 napisał:

kwestia czy między grami się coś dzieje z tv - jak non stop leci 1 gra przez rok to wypalenie całkiem możliwe

Na teście gra (ta sama) leci rok kilkanaście godzin na dobę i TV jest jak nowy. Niestety w tym ostatnim teście nie zrobili testu z mieszaną zawartością.