Skocz do zawartości
PiotrekRabon589

TV do filmów - OLED czy większa przekątna?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję nowego TV do świeżo kupionej kawalerki. Trochę pogrzebałem i zastanawiam się teraz między mniejszym telewizorem OLED (np. lg c8 55") a większym, ale bez OLED (np. samsung nu7100 75"). Odległość z jakiej będę oglądać TV to 3.7m i ciężko ją zmienić ze względu na fakt, że sofa jest przy ścianie i nie chciałbym jej przesuwać. Podobnie chciałbym żeby było z telewizorem. Oglądam tylko filmy w jakości FullHD oraz Youtube, netflix. Mój budżet to 5-6k. Co byście polecili? Ankieta poniżej:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.7 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, ale oglądam tv w nocy
7. Jaki masz obecnie telewizor ? samsung 55" led, zakrzywiony, jakoś sprzed 5 lat
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? youtube, netflix i odtwarzanie filmów z pendrive'a, dobra jakość obrazu
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? żadne
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-2, czasem wcale
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, czasem seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? większość czasu
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? oglądam tylko w nocy
17. Preferencje co do wielkości? no właśnie o to pytam
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? trudno powiedzieć, nie mam dużych wymagań
19. Preferencje co do marki ?  brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-6k
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 cali nie za dużo do kawalerki ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu za dużo? Z tego co widzę z większości kalkulatorów odległości od TV przy dystansie 3.7m (telewizor-kanapa) 75" to nawet za mało. Kawalerka jest dosyć duża (metraż salonu podałem). Dlatego pytam czy to faktycznie dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do Full HD to lepiej jednak LCD bo OLEDy robią kaszankę przy niższej jakości jak 4K, a nawet i przy takiej nie raz bywa kiepsko. Poczytaj w tematach o OLED jakie cyrki z obrazem się dzieją (utrata detali w czerniach,  posteryzacja etc. Nie ma tak aby było idealnie). 

A rozmiar jednak zrobi swoje. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LV426 napisał:

Do Full HD to lepiej jednak LCD bo OLEDy robią kaszankę przy niższej jakości jak 4K, a nawet i przy takiej nie raz bywa kiepsko. Poczytaj w tematach o OLED jakie cyrki z obrazem się dzieją (utrata detali w czerniach,  posteryzacja etc. Nie ma tak aby było idealnie).

Witam.

Mam LG OLED55B7V od 1,5 roku. Sygnał: Netflix, NC+, różne pliki video. Jeżeli sygnał jest poprawny to obraz bardzo dobry. Nie pisz bzdur o "kaszance" przy sygnale full HD na Oledzie 4K. Oczywiście przy słabym sygnale tak, będzie. "Cyrków" także nie doświadczyłem. Nie jest regułą, że OLED jest gorszy od LCD. Jeśli poczytasz dokładniej o wszelakich modelach TV to zawsze jakiś "cyrk" będzie. Ne ma technologii bez wad. 75 cali z 3,7 m nie będzie za dużo. https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LV426 napisał:

Do Full HD to lepiej jednak LCD bo OLEDy robią kaszankę przy niższej jakości jak 4K, a nawet i przy takiej nie raz bywa kiepsko. Poczytaj w tematach o OLED jakie cyrki z obrazem się dzieją (utrata detali w czerniach,  posteryzacja etc. Nie ma tak aby było idealnie).

przez 3 dni stał u mnie 55XF9005 obok oleda 55e6 i panasa 49ex780

dla mnie sony nie wykazał się niczym specjalnym nad 3 letnim oledem (oprócz upłynniacza) - skalowanie na podobnym poziomie

czerń, kontrast i kąty w oled zmasakrowały za to tego sony - od razu poszedł w karton i na zwrot do sklepu

więc nie wiem w czym niby lcd mają być lepsze na full hd - porównanie robiłem na eleven sports

lepsze skalowanie wydawało się jedynie na panasie ale to wg mnie wynikało z cali - na 55 widać więcej "syfu i schodków" niż na 49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie ludzie kłamią w wątkach o OLED od LG i ta ostatnia afera z wadliwym softem który jeszcze uwypukla pewne wady to wszystko wina słabego źródła jak to się zawsze tłumaczy ;)

Panowie,  nie ma tv bez wad i nawet OLED pewne ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kol. LV426 nie wiem czy ludzie kłamią. Napisałem "Nie ma technologii bez wad" co i Ty napisałeś. Odniosłem się do Twojego wpisu "Do Full HD to lepiej jednak LCD bo OLEDy robią kaszankę przy niższej jakości jak 4K" co jest, moim zdaniem i zapewne większości nieprawdą. Tyle. Osobiście zauważyłeś tę "kaszankę" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Więc pewnie ludzie kłamią w wątkach o OLED od LG i ta ostatnia afera z wadliwym softem który jeszcze uwypukla pewne wady to wszystko wina słabego źródła jak to się zawsze tłumaczy ;)

nie wiem co psuje najnowszy firmware w lg c8 - pewnie za miesiąc naprawią lub można wgrać sobie starszy soft bez błedu

jak nie odpowiada lg to zawsze są oledy innych firm - także tanie philipsy - lub droższe panasy i sony (choć u sony z softem w oled to są jeszcze większe problemy(no chyba że już poprawili agresywne wyłączanie HDR w grach))

ale w oled z 2016 od lg nie obserwuję problemów z posteryzacją no chyba że sygnał jest bardzo podły

(np hbo i sławna gra o tron, pod względem "mocy" kompresji wygląda to coś jak jakiś 300 megowy rmvb)

Dnia 4.05.2019 o 19:48, PiotrekRabon589 napisał:

 

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? youtube, netflix i odtwarzanie filmów z pendrive'a, dobra jakość obrazu
 

jeśli dużo oglądasz youtube to w LG jest jakiś problem z upłynniaczem na streamingach - ponoć wielu ludziom wtedy mocniej szarpie i ginie np piłka w meczach

na tv sat już objaw nie występuje

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni są zachwyceni ale też są tacy którzy jednak mniej. Panowie to inaczej... rozmiar/cena. Taki duży OLED to jednak nadal drogo, a do treści jakie zamierza oglądać autor tematu (HD) to jednak OLED jest przesadą. Ja nie twierdzę wcale że obraz na OLED jest brzydki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

netflix na 75 calach na lcd nawet najlepszym będzie pewnie dużo brzydszy niż na 65 - niezależnie w jakiej technologii będzie to 65cali

kwestia co ważniejsze - jakość obrazu (oled 65) czy wielkość ( samsung nu7100 ) - przy wieczornym oglądaniu ja bym chyba na tego samsunga nie chciał nawet patrzeć (kiepska czerń, kąty, clouding)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory filmy oglądałem na laptopie, i nie wydaje mi się żebym był aż takim fanatykiem jakości obrazu żeby kupować od razu OLED jako pierwszy tv, więc postawiłem na rozmiar. Zdecydowałem się na nu7102, udało mi się go kupić w outlecie na OleOle za śmieszną cenę 4250 zł (podobno tylko opakowanie jest uszkodzone - to w miarę popularny sklep więc liczę na to że faktycznie tak jest).

Za parę lat jak będę wymieniał TV to liczę na to że uda mi się dostać coś pokroju LG C8 77" w normalnej cenie, a podobno oledy mają tanieć, więc gorąco na to czekam.

Dzięki wszystkim za pomoc, w czwartek przyjdzie, dam znać jak się sprawuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...