Skocz do zawartości
Gmeru

Pierwsze spojrzenie na flagowy TV Samsung QLED Q90R

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze spojrzenie na flagowy TV Samsung QLED Q90R

Od kilku tygodni w naszej redakcji gości flagowy model telewizora QLED od Samsunga na ten rok czyli Q90R. Seria zapowiadana jako następca mocnego Q9FN z 2018 roku. Zobaczmy jego najważniejsze cechy i nowości, którymi Samsung chce nas zaskoczyć w tym roku.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda na to, że Samsung wypuścił kolejny dobry tv.  Ale tak po prawdzie, do robione przez Was testy syntetyczne wypadły lepiej dla Q9FN.

Rozumiem, że Q90 ma również inne zalety co może składać się na lepszą ocenę tego tv, a same testy syntetyczne nie przesądzają sprawy, jednak kontrast (również ANSI) i jasność jest słabsza w tej serii...

Ciekawy jestem pełnego testu.

 

Edytowane przez Groszek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia jak najbardziej trafne i słuszne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gmeru napisał:

Spostrzeżenia jak najbardziej trafne i słuszne :)

Skoro tak mi dobrze idzie, to tak trochę przewrotnie powiem/strzelę, że to może być taki podrasowany Sony ZF9. ;) A wtedy byłoby bardzo, bardzo dobrze! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można tak to nazwać. Rzeczywiście niektóre parametry obrazu wyszły tylko nieco niżej od Q9FN ale za to są kąty widzenia, mniej problemu z gubieniem detali no i masa nowości wypisanych we wpisie. Więc generalnie wyszedł bardzo udany LCD na ten rok. Tylko cena nie jest udana ? No ale jak zawsze na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę zrozumieć polityki samsunga i opóźnienia tej recenzji! Ogólnie tv zapowiada się super(jak na LCD) i widać ze jednak szerokie kąty, przychodzą za cenę natywnego kontrastu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Myfos napisał:

Można ustawić 4k i 120Hz po podłączeniu do PC?

Aby taka możliwość była telewizor musi posiadać HDMI 2.1 a tylko LG w tym roku zrobi (to się jeszcze okaże w teście) taką możliwość. Normalnie HDMI 2.1 jest używane w tv 8K i tam jest przeznaczone ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest 4k 120Hz panel w tym TV to można powiedzieć, że dla niego też jest przeznaczone HDMI 2.1. Teraz mam NU8002 i ustawione 1440p 120Hz bo w 4k 60Hz gorzej mi się gra, dlatego czekam na HDMI 2.1 w ekranach 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...