Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gra o Tron | ANALIZA | Czy odcinek s0803 był zbyt ciemny?

Za nami trzeci odcinek ósmego sezonu serialu Gra o Tron. Nie będzie chyba żadnym spoilerem ujawnienie, że miała miejsce tam bitwa epickich rozmiarów. Problem polega na tym, że niewiele osób mogło ją w ogóle zobaczyć. Przyglądamy się, dlaczego tak się stało.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej wypasiona wersja z amazona na skalibrowanym oledzie B6 wyglądała tragicznie, jeden wielki szarobury banding.
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten serial w poniedziałek o 20. 10 wieczorem z kablówki i w żadnym przypadku się nie zgodzę ze obraz był zbyt ciemny.Mam telewizor Sony XF 9005 ustawienia zrobione płytą kalibracyjną firmy LG i przez cały seans bardzo dobrze widziałem  co się dzieje,w czerni bardzo dobrze widziałem detale nawet oddalone.Niestety ale kłania się kalibracja telewizora lub  ten film nie nadawał się do oglądania przez internet tylko przez kablówki lub z satelity.Szkoda mi twórców HBO że dostali tak poszkodowani przez internautów.A odcinek był moim zdaniem jak na serial telewizyjny super.Szkoda że Gra o tron nie powstała jako trylogia kinowa jak np.Władca Pierścieni z większym budżetem ,byłby super film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie miałeś bandingu? Najlepiej to widać jak smoki latają w snieżycy. Zobacz co się z niebem wyprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety to co poszło via SAT też pozostawiało wiele do życzenia.
Zbyt duża kompresja (80 minutowy odcinek zmieścił się w pliku 2GBn, nagrywanie zaczęło się 5 minut przed rozpoczęciem a zakończyło około 10 minut po więc sam odcinek zajmuje jeszcze mniej miejsca), banding, zbyt ciemny obraz, do tego ścieżka dźwiękowa tak cicha że trzeba było wzmacniacz ustawiać na co najmniej 60% maksymalnego wzmocnienia żeby w ogóle cokolwiek słyszeć.
Niestety HBO nie popisało się.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak największym problemem była po prostu jakość HBO GO ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na materiale z Amazona obejrzałem ten odcinek bez problemów (FZ800).

Jedynym miejscem gdzie posteryzacja dała po oczach, była króciutka scenka kiedy wrony kontrolowane przez Brana startują z drzewa  (33min 17sec filmu).

Poza wymienioną  sceną może znajdzie się dosłownie kilka ujęć gdzie wyłapałbym jeszcze małą posteryzację.

W ciemnym pokoju szczegóły są dobrze widoczne. Podczas seansu  buduje to super klimat  i właściwie nie ma się do czego  przyczepić.

Oczywiście czuć, że nie jest to jakiś mocny jakościowo materiał z porządnym bitrate, jednak obejrzałem bez bólu.

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu "po kalibracji" pojawiła się nawet dodatkowa postać, a więc spora różnica :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem serii GoT, natomiast po komentarzach dotyczących 3 odcinka, 8 sezonu obejrzałem ten odcinek aby zobaczyć jak to "coś" wygląda - obejrzałem 2 razy. Najpierw na HBO GO potem na HBO2 "HD" wybiórczo bo szkoda oczu było na całość - miałem "cienką" nadzieję, że jak nie "tu" to "tam" zobaczę lepszą jakość.

Nie oceniam fabuły oraz zamysłu realizacyjnego (ciemnego odcinka) twórców do czego mają pełne prawo, mogę napisać jedno - od początku do końca jest to porażka HBO na własne życzenie!

Ten odcinek obnażył wszystkie słabości HBO! HBO to brak poszanowania dla twórców filmowych / seriali, brak poszanowania dla abonentów oraz brak poszanowania dla wypracowanej przed wielu laty marki "HBO", teraz to tanizna i lipa!

Krótko mówiąc kanały premium HBO oraz serwis HBO GO jako całość stanowią spójne techniczne dziadostwo = niski bitrate, kompresja stratna, słaba jakość audio,  brak audio 5.1!

Od teraz dzięki GoT cały świat (nawet laicy) już wie, że HBO to globalna nędzna jakość w cenie premium!

I jeszcze jedno - "nie regulujcie" swoich telewizorów na kanałach HBO czy HBO GO - absolutnie nie ma sensu! Lepiej przełączyć na serwisy czy kanały TV, które oferują lepszą jakość i są za darmo - np. Polonia 1, Tele 5, Top Shop...lub coś w tym stylu! LoL!

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominają mi się jedynie niejednokrotnie używane przez marketingowców i powtarzane później na forach stwierdzenia:

"Streaming to przyszłość i wyprze BD UHD"

(najwyższa jakość... jak widać)

"OLEDy nie mają problemu z gubieniem detali w czerniach i posteryzacją"

("I Want to Believe" , posty na forum z ostatnich tygodni i nagle to wszystko "wina softu")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LV426, wiadomo... bełkot marketingowy to patologia naszych czasów...ale jeżeli przyjmiemy, że jest tam doza "dobrych chęci" i uwierzymy, że współczesne wyświetlacze mogą wiele to w przypadku Gry o Tron i jakości HBO nic nie mogą! Powiem więcej im bardziej "wypasiony" telewizor tym większa tragedia na ekranie!

Dlatego pisałem wcześniej aby nie regulować obrazu w czasie oglądania GoT i HBO bo można zepsuć telewizor - szczególnie te OLEDowe! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Technologia jest ok (każda ma też swoje cechy - plusy i minusy) tylko jakoś nie zawsze treści są do niej dopasowane. Ja się dziwię że ludzie opłacają takie kulawe usługi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, też się dziwię...ja należę do nich jako abonent Netflix, Amazon Prime..., HBO GO! HBO to mój kaprys i jakieś dziwne "romantyczne" nastawienie do starej marki. Ale HBO GO odstrzelę niezwłocznie bo bycie abonentem tego serwisu jest jak ubliżanie samemu sobie!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie samo zdanie.
Największa kiła na rynku.
Wstyd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich (spóźnionych) spostrzeżeń po obejrzeniu wiadomego odcinka GoT na moim OLED LG C7.

Czy było ciemno ? No jasne, że tak - w końcu bitwa rozgrywa się w nocy, w kryptach, itd. :D

Czy było za ciemno do tego stopnia, że nie wiedziałem co się dzieje i myślałem o zakupie noktowizora ? Nie i to nawet przy ustawieniu gammy na ~2.40. Oczywiście dotyczy to oglądania przy całkowitym zaciemnieniu i wyłączeniu wszelkich możliwych źródeł światła, w innych warunkach oglądania tego typu treści kompletnie sobie nie wyobrażam.

Czy kompresja dawała się we znaki ? A jakże, nawet z Amazona tak średnio co kilkadziesiąt sekund był widoczny u mnie a to banding, posteryzacja lub (najrzadziej) "tańczące" piksele. Tutaj nie najwyższych lotów obróbka obrazu w moim LG od siebie trochę też niewątpliwie dodała bo po odpaleniu tego odcinka przez madVR z aktywnym debandingiem była odczuwalna spora poprawa. Również na moim projektorze Epsonie FHD i ekranie 100" komprecha rzadziej dawała się we znaki, ale i tak atakowała z nazbyt dużą częstotliwością - cudów nie ma, dopiero na BD/UHD BD należy spodziewać się ideału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...