Jump to content
RONIN69

TV 55 cali do 3,2k max - pomoc w wyborze

Recommended Posts

Cześć,

Chcemy kupić mamie na urodziny telewizor, po oględzinach i pomiarach wybór padł na rozmiar 55 cali. Przekopałem się sporo na tym i innych forach, mniej więcej mam już kilku kandydatów (inne propozycje wraz z argumentacją mile widziane).

SAMSUNG UE55NU7402
SAMSUNG UE55NU7442U
SAMSUNG UENU804/72 (wskoczył rzutem na taśmę)
PHILIPS 55PUS7303
PHILIPS 55PUS6703
LG 55UK6950PLB
Sony KD-55XF7596

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost- raczej nie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej stać ale druga opcja też jest brana pod uwagę
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od południa, z prawej strony 3 komorowe okno z roletami 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak - tv ma być do nowego pokoju 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? WIFI - tv nie musi być w opcji full-wypas - kwestia cena do jakości, 100-120Hz mile widziane
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głównie SD, reszta okazjonalnie
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Kino domowe ale to za jakiś czas
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? większość matryc i tak jest błyszczących więc wyboru chyba nie ma
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i ogólne programy w TV 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? okazjonalnie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55" nie mniej. nie więcej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Ich trwałość w dzisiejszych czasach to loteria, marka nie ma już większego znaczenia jak kiedyś ... 
19. Preferencje co do marki ? Raczej nie - bardziej do serwisu :)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000-3200 

Czas operacyjny: 2 tygodnie

Wyczytałem/słyszałem odnośnie marek:

PHILIPS ma wolny system

LG nie jest w pełni TV 4K ze względu na matrycę RGBW, ale ludzie chwalą sobie serwis. Są normy odnośnie martwych pikseli/innych usterek ale podobno nie robią problemów z ewentualną naprawą/wymianą TV. 

Trochę nastawiłem się na tego LG lub UENU804/72. 

Sam TV nie musi być w opcji full wypas - kwestia relacji ceny do jakości, w teorii ma być na lata. Póki co, nie będzie podpięte kino domowe więc dźwięk z TV będzie miał spore znaczenie. Nie mam konsoli i nie planuję zakupu więc pod tym kątem aspekt rozrywkowy nie musi być brany pod uwagę. Nie jestem jakoś specjalnie ukierunkowany na konkretnego producenta, każdy model ma swoje + i -, co do trwałości - jak wiadomo, reguły nie ma. Z góry dziękuję za wszystkie propozycje i porady. 

10 minut temu, RONIN69 napisał:

Trochę nastawiłem się na tego LG lub UENU804/72.

Potwierdzam. Będzie najlepszym z tego grona.

Sferis.pl ma teraz bardzo dobrą cenę na Samsunga UE55NU8002. Weź pod uwagę, że to już ostatnie sztuki modeli z linii 55NU.. lada chwila zabraknie ich w dostawach i zostaną tylko sztuki ekspozycyjne. Większość hurtowni praktycznie ma już wyprzedane zeszłoroczne linie NU80xx oraz NU74..., więc w tym przypadku wskazane są szybkie decyzje :)

W tym segmencie cenowym lepszego TV nie znajdziesz.