Skocz do zawartości
tradeitdamn

Jaki kupić tv 4K bez systemu AndroidTV?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki kupić tv LCD w rozmiarze ok 49"-55" 4K HDR bez systemu AndroidTV? Mam nvidia shield tv i (apple tv 4 zresztą też) i nie podoba mi sie ten system. Czy mozna kupić coś co będzie samym panelem 4k (o przyzwoitych parametrach) ale bez systemu operacyjnego android - coś jak monitor który nie ma systemu i bazuje na sygnale dostarczanym z zewnatrz. Nie chce androida z dwóch powodów - po co dublować coś co już mam w shieldzie, a po drugie widziałem jak android działa w 3 letnim sony. to jest dramat. zawiesza sie na netflixie i ciągle trzeba go restartować. 

Edytowane przez tradeitdamn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisał byś co wiecej. Samsung UE55NU8002 lub Panasonic 55FX780 wydaje sie być receptą na twoje problemy...

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry zatem. Napisze więcej :)

Jestem szczęśliwym użytkownikiem TV Sony Bravia KDL-32W4210 z 12/2008 roku :D
Lata lecą, tv działa perfekcyjnie ale oczy już nie te i 32" trochę mało jak na dzisiejsze czasy. Chciałem pod koniec 2018 roku kupić Sony 
KD-49XF9005/KD-55XF9005 ale jakoś nie złożyło. Pare dni temu miałem okazje testować poprzednika czyli XE90 i to był dramat. Aplikacje w Sony vs. aplikacje w Nvidia Shield to przepaść. Sony mega wolno działa. Dlatego wolałbym TV bez systemu operacyjnego lub z takim systemem operacyjnym który się nie zestarzeje tak szybko jak wspomniany android. Nastepny kupie pewnie za 5 lat dlatego takie wątpliwości...

Wymagania jak napisałem. 55", panel VA, 4K, HDR, podświetlenie full led mile widziane. Cena bez znaczenia. Nie chce oleda chce lcd. Podłacze do niego UPC Horizon, Apple TV 4 i Nvidia Shield TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo poszukujesz ekranu... nie wiem ile spędzasz czasu przed telewizorem i jaką rozrywkę preferujesz (sport? filmy? granie? programy informacyjne?), ale w tym segmencie cenowym masz do wyboru:

Samsung 55NU80xx lub jego następca czyli 55RU80xx, w tym przypadku za rozsądne pieniądze dostaniesz telewizor z matrycą 120Hz oraz niezłym kontrastem i przyzwoitym upłynniaczem (istotne przy sporcie) lub może zastanów się nad LG z serii SK9500? Wiem, że matryca IPS ale rozwiązania w zakresie podświetlania powodują, że jest to naprawdę ciekawy model:

https://hdtvpolska.com/lg-sk9500-test-55-4k-lcd-z-serii-super-uhd-z-dolby-vision/19/

Zwróć uwagę, że LG w tym modelu zastosowało bardzo interesujący system podświetlania matrycy.

Jeżeli natomiast oczekujesz płynnego systemu to... ze znanych marek warto jeszcze zerknąć na Panasonica - TX-55EX700 to telewizor z matrycą 60Hz, ale Japończycy zastosowali w nim kilka ciekawych rozwiązań w zakresie skalowania obrazu (uproszczając, w przypadku sygnału FullHD telewizor może symulować natywną matrycę tego typu skalując obraz na zasadzie 1:4 - czyli 4 malutkie, sąsiadujące piksele tworzą jeden większy, rozwiązanie to nie jest takie oczywiste, a bardzo pozytywnie wpływa na ostrość skalowanego obrazu). Szału nie będzie ale w rozsądnej cenie dostajesz dodatkowe 3'', jest bardzo prosty system smart, o małych wymaganiach sprzętowych...

https://hdtvpolska.com/panasonic-ex700-test-okiem-gracza-i-maniaka-filmow-czy-warto-go-kupic/8/

Może warto pomyśleć nad projektorem (o ile głównym przeznaczeniem była by konsola oraz oglądanie filmów), w tym przypadku niezbędne będzie odpowiednie zaciemnienie (np. rolety na oknach lub ciemne zasłony. Plus tego rozwiązania to możliwość uzyskania naprawdę dużych przekątnych za stosunkowo rozsądne pieniądze...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co oglądam - hmm, po powrocie z robo lecą w tv głównie kanały informacyjne typu tvn24, polsat i tv propagandowa dla równowagi :)
Wieczorem natomiast jak położe mojego 6 miesięcznego brzdąca spać to zakładam słuchawki bezprzewodowe i oglądam w opór grand toury i inne gry o tron. Generalnie typowy użytek domowy - włączam tv o 17:00, wyłączam ok 0:00.  Rzutnik raczej nie bo nie mam go gdzie zamontować. Dzięki za podesłane modele - poczytam napewno i może coś zastąpi mój  32" antyk.

Edytowane przez tradeitdamn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzutnik to również montaż sufitowy (taka mała podpowiedź :) ). Wracając do tematu TV to sądzę, że przedstawione modele będą należały do jednych z ciekawszych. Przy Twoich zastosowaniach możesz jeszcze przyjrzeć się Samsungowi UE55NU74xx (choć tutaj, podobnie jak w Panasonicu słabszy będzie efekt HDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pokój podzielony na dwie części (jadalną ze stołem + krzesła / wypoczynkową z sofą i ławą) który ma 330 cm szerokości (więc dość wąsko) i aktualny układ mebli jest taki, że rzutnik zamontowany na suficie miałbym centralnie nad głową. to nie jest problem. nawet przymierzałem sie do rzutnika marki optoma ale niestety po drodze wisi jedna z dwóch lamp w salonie. nie usune lampy bo przy małym dziecku w domu remontowanie i kombinowanie z instalacją elektryczną to trochę skomplikowane.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to wypełniłem jeszcze tą tabelkę (wiem, powinienem od tego zacząć)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, czasem 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony, bardzo nasłoneczniony pokoj (ekspozycja południowa)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? TV Sony Bravia KDL-32W4210 z 12/2008 roku
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, HDR, matryce VA, 5 letnią gwarancję
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K + 2x HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Nvidia Shield TV 4K, Apple TV 4, UPC Horizon
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 7-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Informacyjne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami, w weekendy w dzień i wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? minimalnie 43", maksymalnie 49"-50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Android TV
19. Preferencje co do marki ? Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Nie mam limitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znalazłem coś co może Cię zainteresować:

https://pro.sony/pl_PL/products/small-displays/fw-49bz35f

Cena na poziomie 5200 zł - 5300 zł brutto w sprzedaży detalicznej.

W tym zakresie przekątnych trudno Ci będzie znaleźć konkurenta (przede wszystkim ze względu ma 100Hz matrycę). Jest to coś więcej od standardowego TV pod względem jakościowym - te urządzenia są dostosowane do pracy 24h / 7 dni, z tego względu Sony dla tych produktów ma specjalny program gwarancyjny - w przypadku awarii w przeciągu 3 lat od zakupu sprzęt nie jest naprawiany tylko wymieniany na nowy.

Najbliższym pod względem parametrów telewizorem byłby KD-49XF8596, jednak sporo cech zapożyczono z KD-49FX9005, Sony zastosował w monitorach inne rozwiązania w zakresie systemu operacyjnego (też jest Android ale w przypadku monitorów nacisk położony jest na stabilność pracy). Z kolei w telewizorze lepiej rozwiązano kwestię lokalnego wygaszania.

 

Edytowane przez Slepaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zacznę od tego Samsunga UE49NU8002. Zamówie online na x-kom https://www.x-kom.pl/p/442400-telewizor-44-55-samsung-ue49nu8002.html i jak coś mi nie będzie pasowało to oddam i wybiorę inny model. Szkoda że Samsung ma tak chaotyczne nazewnictwo. Ciezko mi sie połapać w pozycjonowaniu modeli na dany rok - przydała by się jakaś instrukcja normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tradeitdamn napisał:

Szkoda że Samsung ma tak chaotyczne nazewnictwo. Ciezko mi sie połapać w pozycjonowaniu modeli na dany rok - przydała by się jakaś instrukcja normalnie 

MU - 2017

NU - 2018

RU - 2019

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE [przekątna] [oznaczenie literowe serii] [2 cyfrowe oznaczenie linii] [2 cyfrowe oznaczenie rynkowe, ostatnia cyfra to oznaczenie rynku]

UE 55 NU 71 02: 55 cali, NU (seria na rok 2018), linia 7 podstawowa, rynek polski

UE 55 NU 80 09: 55 cali, NU (j.w.), linia 8 podstawowa rynek niemiecki

UE 65 NU 74 52: 65 cali, NU (j.w.), linia 7 rozszerzona (w tym przypadku 7 linii liczba 4 wskazuje na matrycę szeroko gamutową), model przeznaczony na rynek polski, sieć Neonet, oraz mniejsze sklepy internetowe.

Nie takie to straszne :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku NU80xx możesz postawić znak = między modelami 42/52/72 to są te same telewizory, jednak przeznaczone dla różnych sieci sprzdaży:

72 - euro.com.pl / OleOle.pl
52 - MediaExpert
42 - MediaMarkt

Pod kątem parametrów i wyposażenia to ten sam model

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, teraz kumam. ale zadam już naprawde ostatnie pytanie :)
wiadomo może
 kiedy seria RU pojawi sie w polsce? na polskiej stronie samsunga https://www.samsung.com/pl/tvs/all-tvs/?premium-uhd-4k-tv sa tylko MU i NU, a w hej hej ju-es-ej https://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/tvs/premium-uhd-tvs/49--class-ru8000-premium-smart-4k-uhd-tv--2019--un49ru8000fxza/ są już RU. i mega podoba mi sie design tej 8 seri RU bo ma czarną ramkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...