Skocz do zawartości
Wojciech R Mijagi

Jaki OLED, 65" pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

naszedł moment zmiany moje starego SHARP'a LC-50LE760E (jedzie na działkę)

Czy jesteście w stanie polecić OLED'a, 55" - 65", 4K ? Telewizor będzie użytkowany głównie pod konsolą PS4, oraz platformą streamow'ą typu Netflix / HBO GO...

Budżet : hmm kasa jest, ale dotychczas wydawałem na TV jakieś 3-4tys PLN i trochę boli mnie fakt, że będę pewnie musiał wydać dwa razy tyle.

Dziękuje z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś już zdecydowany na oleda, Zapoznałeś sie z wadami i zaletami tej technologii ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zdaje sobie sprawę z wad OLED'a.

Dlatego się zastanawiam bardzo nad marką LG, bo z tego co wiem nie robią problemów uznania gwarancji z powodu wypalenia się.

Chociaż też słyszałem pozytywne opinie o Panasonicu

Panasonic: TX-55FZ800E lub TX-55FZ950E

LG: OLED55B7V / OLED55B8 / OLED55C8 / OLED55E8 / OLED55E7N

Tylko, który teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym koło 6000 pln, ale jak to jeden superbohater mówił: "Chcieć to móc, a cieci do buc"

Ale jeżeli jest duży wzrost jakoś to już taki max max'ów to 8000 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wojciech R Mijagi napisał:

Chciałbym koło 6000 pln, ale jak to jeden superbohater mówił: "Chcieć to móc, a cieci do buc"

Ale jeżeli jest duży wzrost jakoś to już taki max max'ów to 8000 pln 

Ok. to w takim razie nie ma co kombinować. Jeśli kupujesz tv na 2-3 lata to bierz LG 65B8. Jeśli chcesz chcesz go mieć min 5 lat to lepszym wyborem będzie LG 55C8 albo Panasonic 55fz800.

Edytowane przez Waldo94
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Waldo94 napisał:

Ok. to w takim razie nie ma co kombinować. Jeśli kupujesz tv na 2-3 lata to bierz LG 65B8. Jeśli chcesz chcesz go mieć min 5 lat to lepszym wyborem będzie LG 55C8 albo Panasonic 55fz800.

Nie widzę funkcjonalnych różnic między seria B i C, więc liczy się cena i wygląd.

Panasonic już jakieś różnice wykazuje. Czy są istotne? To już każdy indywidualnie ocenia.

Dla mnie najważniejszą przewagą oledów LG nad innymi producentami jest  krzywa APL, czyli realna jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Nie widzę funkcjonalnych różnic między seria B i C, więc liczy się cena i wygląd. 

Ale musisz też przyznać że C8 jest bardziej "przyszłościowym" modelem niż B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Waldo94 napisał:

Ale musisz też przyznać że C8 jest bardziej "przyszłościowym" modelem niż B8.

No właśnie nie muszę, bo nie znajduję żadnego argumentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

No właśnie nie muszę, bo nie znajduję żadnego argumentu. 

choćby lepszy procesor jest tego argumentem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Waldo94 napisał:

choćby lepszy procesor jest tego argumentem :)

Oczywiście. Podaj konkretny przykład, do czego się przydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, Waldo94 napisał:

Ok. to w takim razie nie ma co kombinować. Jeśli kupujesz tv na 2-3 lata to bierz LG 65B8. Jeśli chcesz chcesz go mieć min 5 lat to lepszym wyborem będzie LG 55C8

Stałem też przed dylematem pomiędzy B8(proc.a7) i C8(proc.a9) wybrałem B8 a różnice w cenie 1000zł (kiedy ja kupowałem) dołożyłem do amplitudera .Polecam przeczytać obie recenzje na portalu hdtvpolska (zresztą które parę razy zacytuje) albo przeglądnąć zagraniczne.

Te 'ważniejsze' różnice w C8 względem B8 to (matryca w obu modelach jest ta sama):

-lepsza gradacja(łagodniejsze przejścia tonalne) ukryta w opcji "redukcja szumów mpeg" (w serii 2019 jest 'wyciagniętia' i widnieje jako osobna opcja) tylko, że profesjonalni testerzy zalecają jej wyłącznie ponieważ:

"Jak widzimy, włączenie systemu poprawia płynność przejść tonalnych, choć efekt jest raczej mocno subtelny. Niestety efektem ubocznym jest powstawanie rozmycia obrazu i to w miejscach, gdzie wcale nie ma problemów z przejściami tonalnymi. Nie mogę więc polecić korzystania z funkcji “Redukcja szumów MPEG”. Procesor α9, zastosowany m.in. w C8, różni się rzekomo od α7 zdolnością analizy i korekcji obrazu. W praktyce jednak są to głównie różnice na papierze. Większości funkcji sztucznie przetwarzających obraz, takich jak np. redukcja szumów w ogóle nie warto używać, ponieważ powodują one rozmazywanie obrazu i utratę detali. Wobec tego nie potwierdzam jakiejś przewagi układu α9 nad α7 w kwestii obróbki obrazu."

-wyższa jasność szczytowa w materiałach HDR jest troszkę wyższa na korzyść C8 i tutaj już można brać to pod uwagę

"Jasność szczytowa efektów HDR jest trochę wyższa niż na testowanym niedawno LG B8. To dobra informacja, choć trudno powiedzieć czy nie jest to uzależnione od konkretnego egzemplarza. "

"Do takowego należy także procesor alfa 9 (zamiast alfa 7 z niższego modelu), jednak nie udało mi się wychwycić różnic w jakości obrazu ze względu na niego. Jedyna realna zmiana to bardziej gęste tablice 3D LUT, więc jeśli ktoś prowadzi studio filmowe i chciałby skorzystać z tej możliwości kalibracji to akurat zalecałbym dopłatę do C8. Dla użytkownika domowego pozostaje to bez znaczenia."

A co do określenia , że C8 bardziej "przyszłościowy" niż B8 i , że na 2-3lata to B a jak na 5+ to C to w ogóle nie wiem jak skomentować O_o. Oba telewizory zapewne od 2020 już nie będą dostawać żadnych aktualizacji , ba nawet zostało powiedziane , że webOS seri 2018 nie dostanie wsparcia google assistant który będzie w serii 2019 take ekhm.

To już zdecydowanie bardziej "przyszłościowym" będzie seria na 2019(oczywiśćie w procesorach musi się pojawić dopisek ver.2 ;)) gdzie dostajemy pełnoprawne hdmi 2.1 / asystenta google a gdyby tego określenia użyć do jakiegokolwiek tv 8K to już bardziej zrozumiałe bo wcześniej czy później zaczną wychodzić w większej ilości jakiekolwiek filmy w 8K.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj w promoce (bez VAT) w MM wyrwać 65" C8 za 7316 PLN, gdzie 65" B8 najtaniej kosztuje w granicach 6950-7000 PLN

Teraz pytanie, przez mój salon nie mogę sobie pozwolić na zestaw głośników tył / przód... Czy soundbar jest dobry rozwiązaniem? Jeśli tak to jaki model byście polecili pod ten model TV?

Budżet coś pomiędzy 1000-1700 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...