Skocz do zawartości
okeanos

Wybór TV do 5000zł - specyficzne wymagania - proszę o rady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum, bardzo podoba mi się merytoryczna zawartość strony, jak mnogość opinii na forum. Stoję w tym momencie przed wyborem TV do salonu do 5 tys. zł. Dużo ostatnio czytałem na waszej stronie oraz na forum, więc zdradzę może  od razu moich faworytów:
- LG B8 55 cali,
- SAMSUNG NU80002  65 cali
- Sony XF85 65 cali lub XF90 55 cali

Kusi mnie technologia OLED z racji ostatnich obniżek cen TV, chociaż mam małe wątpliwości, czy będzie zasadna pod moje wymagania, z tego co wiem, to problemu wypalania nie ma co aż tak demonizować, gorzej jest z trafieniem równomiernej matrycy w LGkach. Jak będzie widać poniżej, użytkowanie TV mieszane, ale z naciskiem na transmisje sportowe, potem seriale i filmy. Zastanawiam się również, czy na podanej odległości nie lepiej sprawdziłby się TV 65 calowy (w założonych widełkach w takiej sytuacji OLED by odpadał). Proszę o porady.

Moje wymagania zgodnie ze wzorcem:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon, 17m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 2,7 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4, ale przeważnie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Raczej na wprost, ale być może że nie centralnie na wprost, jeśli osób będzie więcej niż 2
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Docelowo wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Pokój jest nasłoneczniony, po prawej stronie od TV znajdują się drzwi balkonowe, a na prostopadłej ścianie jeszcze po prawej okno, niemniej jednak połowa okna zazwyczaj jest zasłoniona przez cały czas
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam teraz TV
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Funkcje SMART, 120Hz matryca, znośny input lag, stabilny OS
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Prawdopodobnie jako dekoder do TV będzie wybrany dekoder 4K od NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Oprócz powyższego to komputer (w celu gry, a nie pracy - ale raczej rzadko), w niedalekim czasie konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4h godziny dziennie to  absolutne maksimum w dni robocze, choć będą zapewne dni, że w ogóle, w weekendy więcej (mecze Premier League)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? W jednym laptopie mam matrycę matową, a w drugim błyszczącą, i ta błyszcząca bardzo mnie denerwuje 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Rano około półgodzinna "prasówka" na kanałach informacyjnych,  wieczorem jakiś serial lub film, w weekendy sport (piłka nożna)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Niekoniecznie, co najwyżej filmy z YouTube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola -  tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - mecze w ciągu dnia weekendami, wieczorem w dni robocze (czy nawet w nocy) gry, seriale
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 5000zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Czytałem o tym, i prawdopodobnie się skuszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferencje masz ciekawe, ale ja bym zostawił tylko dwa modele na placu boju. Są to LG B8 oraz Sony XF9005.

Oglądasz dużo piłki nożnej, więc tu faworytem jest Sony, ponieważ w B8 występują problemy z upłynniaczem obrazem.

Na minus Sony mamy system android, którego niebardzo można nazwać "stabilnym". Także tutaj lepsze LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Waldo94 napisał:

Oglądasz dużo piłki nożnej, więc tu faworytem jest Sony, ponieważ w B8 występują problemy z upłynniaczem obrazem.

Ja w tv oglądam już chyba tylko piłkę kopaną i nie widzę problemów z płynnością.

Mam 2 oledy: b7 i b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Barnaba napisał:

Ja w tv oglądam już chyba tylko piłkę kopaną i nie widzę problemów z płynnością.

Mam 2 oledy: b7 i b8

Ja miałem b8 i trafił mi się model z felernym uplynniaczem (efekt migającej piłki) mam XF90 i ten problem nie występuje wiec ze swojego doświadczenia polecałbym sonegoS

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także szukam tv w podobnej kwocie. Ja osobiście zraziłem się do XF90 po obejrzeniu tego wideo(Jak na taką cenę technologia lokalnego wygaszania jest strasznie słaba):

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adamm4862 napisał:

Także szukam tv w podobnej kwocie. Ja osobiście zraziłem się do XF90 po obejrzeniu tego wideo(Jak na taką cenę technologia lokalnego wygaszania jest strasznie słaba):

 

Masz racje , efekt jest czasami widoczny szczególnie w nocy przy ciemnych scenach , jednak nie jest to dla mnie aż tak drażniące , nie oglądam dużo tv w nocy . Jednak jeśli chodzi o sport to jest godny uwagi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...