Skocz do zawartości
Daro_ufo

Telewizor 49"-50" (nie szerszy niż 113 cm) do 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie! ☺️ Od jakiegoś czasu poszukuję zamiennika dla mojego Samsung UE32ES6100W (jestem z tego telewizora zadowolony ale jest po prostu za mały). Poszukuję telewizora, który nie będzie szerszy niż 113-114 cm czyli nie większego niż 49"-50". Zgodnie z poniższą ankietą telewizor będzie użytkowany do oglądania programów oferowanych przez Cyfrowy Polsat, oglądania filmów z dysku HDD oraz grania na PS4. Chciałbym przeznaczyć na sprzęt ~2500 zł. W oko wpadł mi 49 calowy Samsung UE49NU8072, który nieco przekracza założony budżet ale sprawia wrażenie całkiem sensownego wyboru mimo matrycy 60Hz.

 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2,3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost/delikatnym kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju? Tak (TV ustawiony będzie prostopadle do okien, które skierowane są na południe)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE32ES6100W
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Bezproblemowa obsługa plików AVI, MKV
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? dekoder Cyfrowego Polsatu, Sony PlayStation 4, filmy HD/BR z dysk HDD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? dekoder Cyfrowego Polsatu, Sony PlayStation 4, dysk HDD
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 49" - 50" (szerokość NIE MOŻE być większa niż 113 cm)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale itd. (brak sportu) + gry z PS4
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak (YouTube, sporadycznie przeglądarka)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak – 1-2 godzin
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popołudniu, wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49" - 50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
19. Preferencje co do marki? Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?  2500-2600 (najlepiej raty 0% w RTV Euro AGD)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Daro_ufo napisał:

W W oko wpadł mi 49 calowy Samsung UE49NU8072, który nieco przekracza założony budżet ale sprawia wrażenie całkiem sensownego wyboru mimo matrycy 60Hz. 

  

Wez UE50NU7472 jeśli chcesz kupić w RTV Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Waldo94 napisał:

UE50NU7472

Mógłbyś nieco rozwinąć dlaczego? ? Różnica to na pewno cena i wielkość na korzyść poleconego przez Ciebie modelu, ale widzę też mniejszą ilość złącz HDMI (3 zamiast 4; choć to dla mnie nie ma aż takiego znaczenia) oraz gorsze głośniki. Reszta "na papierze" to to samo czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Daro_ufo napisał:

Mógłbyś nieco rozwinąć dlaczego? ? Różnica to na pewno cena i wielkość na korzyść poleconego przez Ciebie modelu, ale widzę też mniejszą ilość złącz HDMI (3 zamiast 4; choć to dla mnie nie ma aż takiego znaczenia) oraz gorsze głośniki. Reszta "na papierze" to to samo czy się mylę?

Jest słabszy od NU8072, ale troche lepiej wychodzi w stosunku cena/jakość ponieważ oba mają 60hz matryce. 55 cali NU8072 mają 120hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2019 o 16:25, Waldo94 napisał:

UE50NU7472

A czy w poleconym przez Ciebie TV nie będzie problemu z odtwarzaniem filmów z dysku HDD (mkv, avi itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...