Jump to content

Recommended Posts

Witam,

zamierzamy z dziewczyną kupić nasz pierwszy tv - obecnie korzystamy z mieszkaniu z mojego starego monitora z tunerem tv 27" jako TV;) i mogę szczerze przyznać, że pełnia w ten sposób nasze wymagania już chyba 2 lata. Matryca IPS daje rade.

Chcemy po prostu sprawić sobie jakiś prezent, gadget do mieszkania itd. Bez żadnego parcia :)

Mój research oparłem głównie na ceneo, wyborze kilku filtrów i sortowaniu po najpopularniejszych. Chyba nie ma co się spierać, że jeśli jakiś model tv ma 4,5 gwiazdki na podstawie ponad 100 komentarzy, to dość sprawdzony model.

Dopiero po czasie doszedłem do wniosku, że jest kilka elementów - cech, na których mi może zależeć.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój przez większą część dnia jest zacieniony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 27" monitor z funkcją tv na matrycy IPS
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Łatwość podłączenia do laptopa i/lub bezporzewodowo streamować z laptopa treść np. film itd.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Kablówka INEA: HD ale też 4k (tak deklarują w reklamie?!)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Kablówka i chcemy aby łatwo można było podłączać laptopa
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma znaczenia, byle lepsze kolory
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Mix, zwykłe programy, seriale itd. Sportu prawie wcale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, chwilami nawet więcej może być odpalonego youtuba niż tv - takie czasy. 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie, ale może kiedyś coś z laptopa typu fifa.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49" - 50" - zmierzyłem, większy się nie zmieści, mniejszego nie chcemy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? oglądając ja na półce sklepowej miałem wrażenie, że wszystkie niezależnie od ceny dają taki sam obraz, który mnie wcale nie zachwycał ;) 
19. Preferencje co do marki ? LG, Philips, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Podsumowując: nie mamy parcia na zbyt wiele poza tym, żeby tv dało się łatwo podłączyć pod laptopa, a idealnie by było bezprzewodowo ;) Albo np. żeby sprawnie działało podpięcie pendrivea z filmem. Do tej pory 90% przypadków kończyło się niepowodzeniem - np. nie działały napisy itd.. zawsze coś.

Przy pytaniu 14 warto dopisać, że zależy nam aby funkcja SMART była rozwojowa, że tak powiem. Czytałem trochę o różnych "wariantach" w wypadku różnych producentów i chciałbym taki, który działa najszybciej, oferuje aktualizacje itd. Wiem, że na 100% aplikacja youtube, netflix będzie mocno eksploatowana.

Poza tym nie wiem nawet jakie tam aplikacje można spotkać. Gry mnie nie interesują.

W oko wpadły mi 2 modele:

1. Telewizor PHILIPS 50PUS6703/12 - zarąbiście podoba nam się funkcja ambilight, ale nie mam pojęcia co z systemem Saphi

2. LG 50UK6500 - model ten w wielu wątkach na tym forum był polecany. Tańszy od Philipsa.

3. UE49NU7172 - szalenie popularny model, ale nie wiem czy wyróżnia się czymkolwiek pozytywnym?

Każdy ma inny system Smart.. A wiem też, że są modele Philipsa z Androidem, a tylko na Andku można instalować KODI?

Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i porady ! Pjona:)

Jest jeszcze 1 model, który mnie bardzo zainteresował: Philips 50PUS7303. Także mnóstwo pozytywnych opini, ambilight i pilot z klawiaturą.

Zastanawiam się natomiast czy jest sens, w stosunku do np. LG 6500 dorzucać nawet i 5-6stówek.

Ad.2 LG - jest także model 50UK6750 - to samo tylko nowszy model? 

jak ci sie podoba ambilight to wez Philipsa, ale bądz świadom że są lepsze telewizory w tym przedziale.

Jako że to jest Twój pierwszy TV, budżet masz mały to nie wiadomo co Ci polecić. Może się okazać że jesteś niewymagający i np taki Philips, mimo swoich niedoróbek wystarczy Ci przez kilka lat. A może się okazać że jednak jesteś mega wymagającym użytkownikiem i te 2 tysiące które chcesz wydać teraz po prostu będzie wtopione, bo na ten TV nie będziesz mógł patrzeć. 

LG sobie odpuść, bo w segmencie LCD robią na pewno najsłabsze telewizory ze stawki. Philipsa nigdy nikomu nie polecę ze względu na bardzo słaby serwis i zabugowane oprogramowanie, które skutecznie potrafi obrzydzić korzystanie z TV. Został ten Samsung na placu boju, ale nie mam pojęcia czy ten konkretny model który wybrałeś jest spoko.