Skocz do zawartości
walosek

OLED LG C8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do posiadaczy LG OLED C8. Co z Bandingiem w tym modelu? Loteria czy LG poprawiło to?

Myślę o przesiadce z QLED Q7F, jestem kinomaniakiem (jak kupowałem niestety wystraszyłem się powidoków i wziąłem QLED).....jednak ta czerń niestety.....myślałem jeszcze o QLED Q90R ale nie mam pewności o ile będzie lepszy od mojego noi ponad 9tysięcy więc myślę nad C8 (5400zł) ale naczytałem się właśnie o tych nierównomiernych podświetleniach matryc (banding) żeby nie było że zamienił stryjek siekierkę na kijek. 

U mnie w QLED matryca ładnie się świeci równomiernie na szarym. Czerń jest akcepyowalna jak jet film z lektorem is a ciemne aceny, a jak pojawią się napisy lub jakiś jasny fragment  na ekranie w nocy na ciemnym tle to się rozjaśnia. Nie wiem jak to jest  w tych modelach ze strefowym podświetleniem. Ale w głowie mi OLED. Tylko znowu ten banding.....

Jest jakaś różnica w matrycy pomiędzy B8 a c8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma różnicy pomiędzy B8 i C8 w matrycach. Statystycznie jednak te w C8 wydają się lepsze. Piszę statystycznie, bo B8 jest popularniejszy i pewnie więcej użytkowników może się skarżyć.

Banding był problemem w serii 7. W serii 8 problemem jest nierównomierność matrycy. Jest to mniejszy problem, bo wydaje się dużo mniej widoczny podczas oglądania. Niestety występuje i jest to loteria, bo można trafić na egzemplarz, w którym to będzie przeszkadzać. W moim C8 taka nierównomierność istnieje, ale nie zauważyłem jej nigdzie indziej poza 5% planszą testową. Wiem, że nie rozwiałem wątpliwości, ale jeżeli mam być szczery to musiałem napisać Ci prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w telewizorach OLED od LG jest możliwość parowania pilota z innymi urządzeniami tak jak mam obecnie w Samsungu QLED 7F, że włączając TV pilotem od TV, automatycznie włącza się Amplituner i UPC, a wyłączając TV z pilota samsunga, wyłącza się także Amplituner i UPC (nie muszę używać 3 pilotów by włączyć całe kino). Da się tak w LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, walosek napisał:

A czy w telewizorach OLED od LG jest możliwość parowania pilota z innymi urządzeniami tak jak mam obecnie w Samsungu QLED 7F, że włączając TV pilotem od TV, automatycznie włącza się Amplituner i UPC, a wyłączając TV z pilota samsunga, wyłącza się także Amplituner i UPC (nie muszę używać 3 pilotów by włączyć całe kino). Da się tak w LG?

Da się - jest odpowiednia procedura w TV. Tylko czasem bywa kapryśna. Wszystko zależy od "dogadania się" różnych producentów.

U mnie jeden LG działa z amplitunerem Denon i NC+, drugi oled z "belką" Samsunga i NC+ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...