Skocz do zawartości
Cliford

Telewizor 4K 55-65 cali (gry, filmy, sport)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Poszukuję telewizora 4K do pokoju o powierzchni 15-16m2. Pokój  ze sporym dostępem światła zewnętrznego.
Planuję zakupić 55 cali albo 65 cali. W tym celu zrobię sobie makietę z kartonu, żeby zobaczyć jaki rozmiar będzie ok. 
Telewizor będzie użytkowany głównie do grania w Playstation PRO, do Netflixa. Planuję też podłączyć 
https://www.qnap.com/pl-pl/product/hs-251+ 
Głównie użytkowanie byłoby po południu i wieczorami. Planuję go powiesić. Aczkolwiek to wyjdzie w praniu. 

Najchętniej wydałbym na telewizor do 10 000 zł. Przyglądałem się do tej pory modelom: LG C8, Samsung Q9FN, no i teraz są te nowe czyli Samsung Q70R Q80R Q85R i Q90R
I mam zagwozdkę, ponieważ nie wiem co będzie miało największy sens. 

Niby fajnie, że niektóre Samsungi mają OncConnect box. A z drugiej strony jestem w stanie zrobić kanał w ścianie i przeciągnąć przewody w ścianie. Dzięki czemu miałbym jedno urządzenie mniej w szafce TV. Z drugiej strony urządzenia z one connect box nie są tak grube (albo mi się wydaje). 

LG głównie ujął mnie tą cienką taflą szkła. Aczkolwiek boję się, że będę narzekał na refleksy (słyszałem, że Samsung ma powłokę antyrefleksyjną) w ciągu dnia. I jeśli wybiorę Samsunga, to którego? Q9FN już słabo dostępnego czy np Q70R. Nie do końca znam się na parametrach technicznych. 

 

Sami widzicie. Dość problematyczny wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej wyjdziesz jak weźmiesz sobie na próbę OLED-a (B8 i C8 mają chyba takie same powłoki) i przez kilka dni przetestujesz czy możesz go używać w dzień. Jeśli nie - oddaj i weź LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze kolega. Wez C8 w 65 calach. To high-endowy telewizor w dość rozsądnych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to też dobry pomysł :)

Ale to we wszystkim ten TV jest lepszy od pozostałych, że tylko te refleksy mam sprawdzić? Czy może po prostu tamte samsungi mają jednak coś lepszego, ale nie warto aż tyle dopłacać. Chociaż różnica w cenie pomiędzy C8 a Q9FN nie jest jakaś kolosalna. 

I chyba też niedługo ma wyjść C9, prawda? Nie wiadomo kiedy? I czy E8 czymś się różni od C8? Oprócz tafli szkła co powoduje, że nie ma takiego strachu z wyginaniem się ekranu jak złapie się go za górną część.

Bym zapomniał. Od razu też podpytam. Co za uchwyt na ścianę byście polecili do wspomnianych przeze mnie wyżej telewizorów?

Edytowane przez Cliford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED bije LCD we większości kryteriów. Przegrywa właściwie tylko jasnością i prawdopodobnie żywotnością. Modele na ten rok czyli C9 i Samsungi które wymieniłeś możesz kupic najwcześniej pod koniec roku. Teraz ich cena jest obarczona zbędnym "podatkiem od nowości".

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś uchwyt godny polecenia do LG C8 65? Pewnie od razu po testach będę musiał go zamontować do ściany. Akurat zaczyna się u mnie zaraz remont to zrobią mi od razu dziurę w ścianie do kabli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...