Jump to content
Alcosoc

Sony KDL-43WE750 VS Sony KDL-43WF660 co lepsze ?

Recommended Posts

Witam bardzo proszę o pomoc w wyborze telewizora .Po dłuższych poszukiwaniach i sentymencie do firmy Sony trafiłem na 2 bardzo podobne telewizory to jest Sony KDL-43WE750 (2017r)  i Sony KDL-43WF660  (2018r)   lecz nie wiem który bardziej sprawdzi się podczas oglądania głownie telewizji cyfrowej + sporadycznie Netflix/ Youtube . Ogólnie nurtują mnie 2 rzeczy w tych telewizorach > Co jest lepsze Podświetlanie matrycy Edge Led czy Direct Led i Druga rzecz czy obraz z technologią TRILUMINOS Display jest lepszy od obrazu bez tej technologii .Podkreślam że mój budżet to Max 2000zł. Chyba że macie inne propozycje lepszego telewizora innej marki w tej cenie ? Bardzo proszę o uargumentowanie odpowiedzi , za każdą odpowiedź z góry dziękuje :). Podrzucam linki do telewizorów.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sony-led-kdl-43wf660,id-1098947

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-43we750.bhtml

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.5 - 1.8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost, ale powiedzmy że kąty są ważne 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?  Wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Miałem od 2013r Sony 32BX420 do tej chwili bezawaryjny , podarowany osobie z rodziny ;D
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  Najbardzej zależy mi na jak najlepszym obrazie Full HD i oczywiście dzwięku
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Raczej HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  Na tą chwile dekoder Sagemcom UHD88 z sieci Orange ...
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wszystkie na satelicie + sporadycznie netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie , a nawet jeśli to bardzo sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami w 80 %
17. Preferencje co do wielkości?  43 cale Max ( wąska ściana )
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? Sony , Samsung , LG ale będą i inne jeśli okażą się lepsze 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  2000 zł MAX

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie ma takiej potrzeby

Dnia 24.04.2019 o 22:42, Alcosoc napisał:

W Sony KDL-43WE750 (2017r)  i Sony KDL-43WF660  (2018r)   lecz nie wiem który bardziej sprawdzi się podczas oglądania głownie telewizji cyfrowej + sporadycznie Netflix/ Youtube .

Oba modele na jedno kopyto. Wybierz tego który bardziej ci pasuje.

• Thanks 1

Przed chwilą, Alcosoc napisał:

dziękuje za odpowiedź ale niestety dalej nie wiem który z nich lepszy i dlaczego... :(

Są bardzo zbliżone. Z daty może wypadałoby wziąść model nowszy. Ogólnie powiem ci na obecnym rynku tv calaże 32,40,43' to już nisza i w zasadzie bez znaczenia który wybierzesz bo wszystkie bedą podobne. Duży wybór jest w calażach 55' i 65' bo tych tv sprzedaje sie najwiecej.

• Thanks 1

Tu masz rację małe telewizory idą w odstawkę ... tak czy siak bardzo dziękuję za rozwinięcie i za argumentowanie odpowiedzi :) pozdrawiam

Posted (edited)
5 minut temu, Alcosoc napisał:

Tu masz rację małe telewizory idą w odstawkę ... tak czy siak bardzo dziękuję za rozwinięcie i za argumentowanie odpowiedzi :) pozdrawiam

Oprócz tych dwóch Sony jeszcze przyjrzyj sie następującym modelom. Panasonic 43FX620E i Samsung UE43NU7472. Z nich wybierz jednego. Pozdrawiam.

Edited by Waldo94
  • Thanks 1

Super :) przeanalizuje je na pewno, jeszcze raz dzięki za poświęcony czas w tym jak że zabieganym świecie :)