Skocz do zawartości
TV32

32 cale do 1200 PLN, sporty motorowe, UPC, youtube

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o pomoc, o większym niż 32 cale zapominamy (tak wiem, że jestem już trochę na przegranej pozycji ale takie warunki). Zależy mi na dobrym kontraście=soczystości barw.

Wstępnie byłem w ME:

KDL32WE610 chyba "wszystkomający", taki też polecali,

Czytałem trochę w sieci to dobrze piszą o Samsung  UE32J5600  czy Philips 32PFS6402. Może Sony KDL-32WD750... Im więcej czytam tym mniej wiem:-)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, czasami 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, katy średnio ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? przez okno na wprost tv(rolety)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jeszcze CRT
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI, wifi lub chociaż LAN, USB-oglądanie zdjęć, filmów
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, może telefon po wifi z 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder UPC, pendrajw, telefon po wifi?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sporty motorowe, filmy, youtube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? maksymalnie 32 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne przełączanie kanałów, smużenie, słaby kontrast
19. Preferencje co do marki ? nieszczególne ale w razie "w" chyba lepiej popularny model
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 1200 PLN(maks 1400 jeśli będą ważne przesłanki )

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?chyba nie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, dziękuję @RHJG, wychodzi na to, że to Sony 610 to jakieś HD Ready...ok to już wiem, że "pułkownik" zostaje na półce w ME....Tylko co dalej?;-)

Czy się mylę, że Philips 6402 i Samsung 5600 warto byłoby brać pod uwagę przynajmniej "na papierze"? Chyba, że jest coś innego spełniające założenia, bo te konstrukcje już "bytują" chyba kilka lat...na rynku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany Samsung to model z linii na rok bodajże 2015... W związku z tym będą to modele poekspozycyjne. W ofercie na rok 2018 znajdował się model UE32N5002 ale... pod względem parametrów będzie on słabszy od starszego modelu, bo jego pozycja w portfolio producenta jest po prostu znacznie słabsza. O ile jeszcze 5 lat temu kupowano głównie telewizory 43-49 cali, a modele 32'' pełniły rolę oferty uzupełniającej tak obecnie ich rolę przejęły modele 49'', a główną ofertę kieruje się w stronę przekątnych 55-65''. Podobnie stało się z rozdzielczością. Jeszcze 3 lata temu bez problemu można było nabyć telewizor FullHD wyposażony we wszystkie najważniejsze technologie (choć kosztował on wówczas odpowiednio więcej). Dziś jest to właściwie niemożliwe (na rynku nie ma telewizorów FullHD z matrycą 100 - 120Hz, a stopniowo znikają z ofert nawet modele z matrycami 60Hz).

Wyznaczony przez Ciebie pułap cenowy jest za niski aby spełnić Twoje oczekiwania - może to brutalne ale... taka niestety jest prawda. Aby było to możliwe musisz przygotować się na wydatek w okolicach 1800 zł i pomyśleć o przekątnej 43-49 cali. Wówczas można poszukać najtańszych modeli z zeszłorocznej oferty produktowej, wyposażonych w matryce VA, co zagwarantuje przyzwoitą czerń i płynność ruchu "do przełknięcia".

W przypadku gdy ograniczenie rozmiaru będzie "nie do przeskoczenia" rozejrzyj się po monitorach, poniżej masz kilka przykładów:
https://www.x-kom.pl/p/415286-monitor-led-32-i-wiekszy-viewsonic-vx3276-czarny.html

https://www.x-kom.pl/p/325863-monitor-led-32-i-wiekszy-philips-323e7qdab-00.html

Doposaż taki monitor w przystawkę typu Mi Box https://www.ceneo.pl/73898308 W efekcie uzyskasz możliwości multimedialne na poziomie SmartTV.

Co do innych rozwiązań? Tak jak napisałem wyżej - decydując się na telewizor z serii promocji supermarketowych jakość pozostawi wiele do życzenia. Monitor w budżecie ok. 1000 zł da naprawdę przyzwoity obraz FullHD, a po podłączeniu dekodera i przystawki multimedialnej nie będzie ustępował telewizorom pod kątem możliwości "smartTV.


 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Slepaq za poświęcenie czasu i obszerne kompedium, jestem bardziej zielony niż myślałem. Teraz pytanie z innej beczki skoro BUDŻET jest za niski. Brutalne;-). Wielkości TV nie mogę zwiększyć, Budżet 1200 PLN (ekstremalnie 1400 PLN ale to musiałoby być solidnie uzasadnione).

1. Mogę zrezygnować ze wszelkich smart TV, youtub'ów, mam laptopa

2. Mogę zrezygnować z USB, wyświetlania filmów, zdjęć, mam laptopa;-), potem będą pytania jak "rzucić" sygnał z laptopa na TV po wifi z laptopa;-) albo doczytam

3. Co kupić 32 calowego, żeby zmieścić się w tym budżecie i mieć najlepszą jakość obrazu przy oglądaniu filmów, sportów motorowych(+trochę piłki nożnej)....w połączeniu z dekoderem UPC. Czy wspomniane przeze mnie modele czy w coś innego celować?

Mam doświadczenie jedynie z 32 calowym chyba już wiekowym Panasonic TX-L32E30E - dla mnie bajka(czerń, biel, kontrast=nie męczy oczu), swego czasu kosztował swoje......

Czytałem już opinie, żeby wejść do sklepu i w "tym przedziale cenowym" kupić co się wizualnie podoba....ale....to może być jak ze wspomnianym Sony 610 - na półce obraz nie był taki zły....=HD Ready;-)

4. "Mam już bliżej wiekowo niż dalej"=pilot do TV(monitora), pilot do dekodera + pilot do Mibox'a.....nie wiem...

5. No i wolałbym, żeby "trochę" podziałał ten TV po gwarancji...., bo to co się dzieje w sklepach z tym wykupywaniem dodatkowych gwarancji na np 5 lat to jakaś paranoja: + ok 25% więcej....= rozmowa wyszła przy ratach a ja ratami zainteresowany raczej nie jestem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Slepaq napisał:

Wspomniany Samsung to model z linii na rok bodajże 2015... W związku z tym będą to modele poekspozycyjne. W ofercie na rok 2018 znajdował się model UE32N5002 ale... pod względem parametrów będzie on słabszy od starszego modelu, bo jego pozycja w portfolio producenta jest po prostu znacznie słabsza. O ile jeszcze 5 lat temu kupowano głównie telewizory 43-49 cali, a modele 32'' pełniły rolę oferty uzupełniającej tak obecnie ich rolę przejęły modele 49'', a główną ofertę kieruje się w stronę przekątnych 55-65''. Podobnie stało się z rozdzielczością. Jeszcze 3 lata temu bez problemu można było nabyć telewizor FullHD wyposażony we wszystkie najważniejsze technologie (chkosztował on wówczas odpowiednio więcej). Dziś jest to właściwie niemożliwe (na rynku nie ma telewizorów FullHD z matrycą 100 - 120Hz, a stopniowo znikają z ofert nawet modele z matrycami 60Hz). 

Świetnie to opisałeś. Trendy na rynku sie zmieniają i 55 oraz 65 są najpowszechniejsze. Nawet 49' cali powoli zaczyna być niszą.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldo94  dziękuję, że poszedłeś w sukurs @Slepaq ale mnie to w żaden sposób nie pomaga...Co mogę kupić o ile jest jeszcze w ofercie...by był sensowny obraz....już pomijając smarty, youtuby i inne gadżety...wifi, czyli TELEWIZOR w znaczeniu TELEWIZOR w najlepszej jakości obrazu w tym budżecie...Da się w ogóle odpowiedzieć na to pytanie bez niepotrzebnego całej rzeszy internautów "nabijania postów"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, TV32 napisał:

@Waldo94  dziękuję, że poszedłeś w sukurs @Slepaq ale mnie to w żaden sposób nie pomaga...Co mogę kupić o ile jest jeszcze w ofercie...by był sensowny obraz....już pomijając smarty, youtuby i inne gadżety...wifi, czyli TELEWIZOR w znaczeniu TELEWIZOR w najlepszej jakości obrazu w tym budżecie...Da się w ogóle odpowiedzieć na to pytanie bez niepotrzebnego całej rzeszy internautów "nabijania postów"?

W twoim przypadku najlepszym wyjściem jest zakup kilkuletniej używki. W aktualnych lineupach 32' poszły już do lamusa. Przykro mi.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, zacząłem się nad tym również zastanawiać....,  w międzyczasie znalazłem TV 4K SHARP LC-40UG7252E outletowy MM - 1099 PLN - jeszcze nic o nim nie wiem.... Od biedy 32 cale przeskoczę=zawieszę....Teraz to już cena mnie tylko ogranicza....;-).

Skoro kilkuletnie "używki", to co konkretnie wchodziłoby w grę?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, TV32 napisał:

Skoro kilkuletnie "używki", to co konkretnie wchodziłoby w grę? 

np Samsung UE32K5600 z 2016. Uwaga, są dostepne na allegro.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 40'' wchodzi w grę to... już łatwiej będzie :)

Dwa siostrzane modele (ten sam produkt wydany pod różnymi markami):
https://www.ceneo.pl/75221375?se=Y0dwsx96F-7bICyuzIHxUB7H0C1TBDZh&gclid=CjwKCAjw7_rlBRBaEiwAc23rhvT8aMWd3fwoOf3P5548gBxQ_9ykOKpLkSrzulnSXU0QvHqTZQGPMRoCc_IQAvD_BwE

https://www.ceneo.pl/76275753?se=Z31nyNs0Wc2afhHEy9ikW8suYNmaiX-8&gclid=CjwKCAjw7_rlBRBaEiwAc23rhsViWIZoir6btR_TH3KN6D7DidxMLB9nguktzeFDVkWwTrpxGBIKJhoC7GMQAvD_BwE

Jest to nowa linia TCL oparta na systemie Android TV. Na plus możemy zaliczyć matrycę VA (przyzwoite czernie i kontrasty kosztem spadku nasycenia barw pod kątem). Oczywiście matryca posiada natywne FullHD, co gwarantuje niezłą ostrość obrazu. Co do płynności cudów nie będzie ale nie jest też jakoś szczególnie tragicznie. Do wad (o ile w tej cenie możemy o tym mówić) należy fakt nieco słabszych przejść tonalnych w zakresie kolorów, choć w przypadku oglądania telewizji na tak małej przekątnej nie powinno to być szczególnie dokuczliwe.

Jako ciekawostkę można zauważyć, że obydwa telewizory obsługują metadane HDR.

W tym segmencie bardzo ciekawie prezentuje się również Sharp LC-40UG7252E:

https://www.ceneo.pl/65155791

Tu już masz 4K, masz - podobnie jak w powyższych modelach - wsparcie metadanych HDR (choć również nie spodziewałbym się efektów powalających na kolana). Również matryca VA (a więc lepsze czernie i kontrasty). Znajomy posiada model 50'' z linii I7450 tego producenta i jest... nieźle (oczywiście biorąc pod uwagę cenę).

https://www.ceneo.pl/73786325

Sharp - w stosunku do TCL - posiada uboższy system smart TV (choć są dostępne podstawowe aplikacje: Netflix, Youtube). Prosty system tv powoduje, że wszystko działa stosunkowo płynnie, nie ma też problemów z zawieszaniem się telewizora. 

Z bardziej znanych marek Samsung UE40NU7192

https://www.ceneo.pl/64851451

Najciekawszy model w tym segmencie cenowo - wymiarowym. 4K, wsparcie metadanych HDR, panel LCD z dobrymi przejściami tonalnymi, przyzwoity system SmartTV, bogata liczba złącz (3 HDMI, 2 USB, niezły system upłynniania obrazu (choć nadal daleko mu do doskonałości).

Mam nadzieję, że tym razem bardziej pomogłem i uwierz na słowo - nie miałem ochoty Cię deprymować czy w żaden inny sposób mój poprzedni post nie był zły w swoich intencjach. Głównie dążyłem do tego aby pokazać Ci pewne trendy na rynku. Umiem czytać i widziałem czego oczekujesz, z drugiej strony rynek nie oferuje takich rozwiązań, więc co miałem zrobić? Zaproponować "cuda na kiju"?

Pozdrawiam
Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, na alle jest dostępny jako używka, poszukam może uda się kupić jednak w sklepie/ w sieci, wolałbym jednak z gwarancjami ew. jakiś bliski parametrami inny model/firma.

@Slepaq nono....będę miał lekturę jak dojadę...., dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Slepaq chylę czoła Szanowny Panie czyli jeśli dobrze rozumiem z 40 calowych to Sharp.... LC-40UG7252E i jeśli poekspozycyjny dostanę za te 1099 PLN to będzie ok(normalnie 1299 PLN, zresztą...ktoś gdzieś pisał o obrazie jak z opery(zapewne o rozmydlenie chodziło więc trzeba będzie dużo poczytać )

lub

Samsung UE40NU7192 blisko 1400 PLN ze wskazaniem na tego..i prawdopodobnie na tym stanie?. ewentualnie w odwodzie zostaje TCL/THOMSON

Tak jeszcze kontempluję 32 cale(ściany bym nie musiał przebudowywać):

Rzeczywiście czuję się jak odkopany z lodowca;-), jest jak mówisz - TV od 55 cali w górę...ehhh

 - jak 32 i fajnie wyposażony to drogi:-), może rzeczywiście jest sens z tym monitorem i matrycą VA...to jeszcze do "kontemplacji"

JVC  LT-32VF52K / -M                       899-999 PLN

Philips 32PFS5823/12                      1099 PLN

LG 32LK6200                                       1099 PLN

Samsung UE32J5600                       1099 PLN z ekspozycji plus "parę km...150 w obie strony" i chyba byłaby to najciekawsza opcja z 32", proszę poprawić jeśli się mylę.....

Doktorat z tego wyszedł. Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt "soap opera" jest powodowany przez upłynniacze. Ja opisałbym go jako wyostrzenie pierwszego planu i jednoczesne rozmycie dalszych, co w efekcie daje efekt naszego teatru telewizji (porównanie mojej żony :) ) Jednym się to podoba (bo postaci na filmach są wyraźne i ostre) innym nie. W Samsungach efekt ten można regulować, podobnie jest w innych telewizorach.

Co do Sharpa z ekspozycji - cóż cena jest przyzwoita, jeżeli nie będzie miał uszkodzeń mechanicznych i przebarwień matrycy możesz się nad nim zastanowić.

Z wymienionych 32-jek stawiałbym jednak na LG - ten Samsung to już prawdziwy pułkownik, minimum 3 lata na ekspozycji, to naprawdę długo. Niby nie powinno być problemu (LCD raczej nie cierpią na problem powidoków, jednak praca po 14 godzin na dobę swoje robi (telewizor będzie miał wypracowane ok. 12 - 15 tys. godziny, dla porównania mój 12 letni, mocno eksploatowany Samsung ma 33 tyś. - to pokazuje jak intensywnie są eksploatowane telewizory na ekspozycjach). Oczywiście, gdyby to był model z 2018 r. nie robił bym z tego problemu, niestety 3 lata na ekspozycji to naprawdę baaardzo dużo. Do ceny dodaj koszt 100 zł na paliwo i cena robi się już "taka sobie".

Do Philipsa mam osobisty uraz, a i dość często rzucają mi się w oczy nienajlepsze opinie o serwisie tej marki.

Z JVC nie miałem kontaktu od kilku ładnych lat, więc nie będę się wypowiadał.

Podtrzymuję swoją opinię, że naprawdę warto skusić się na tego 40'' Samsunga (matryca VA naprawdę potrafi ładnie podbić czerń) :)

Więc - pozostają nam 2 modele do rozważań: LG i Samsung.

LG, które spełnia Twoje oczekiwania wymiarowe i te związane z rozdzielczością matrycy, możesz już dostać w cenie ok. 1150 - 1200 zł, więc mieścisz się w budżecie. Niestety jest to matryca IPS (będą ładne kolory ale... nieco gorsza czerń, podpowiem, że wystarczy niewielkie źródło światła z boku ekranu lub za telewizorem i ludzkie oko nie będzie widziało większych mankamentów tej technologii, choć przy całkowicie zgaszonym świetle efekt świecenia czerni będzie widoczny). Pozostałe parametry jak najbardziej w porządku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, przez parę dni temat pewnie jeszcze będzie drążony "lokalnie" ale już dużo wiem. W razie "w" pozwolę sobie jeszcze o coś zapytać, gdybym miał jeszcze jakieś "niepokoje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ponownie. Po wielogodzinnym studiowaniu parametrów i wyposażenia i tak został wybrany inny model, gdy tylko rozpoczęła się "objazdówka". Po pierwszej wizycie jakością obrazu/świeceniem bieli-czerni spodobał się Thomson 40FD3360 bodajże (bez wifi/smart) ale były tam 4 tv na krzyż 900 PLN. Potem zobaczyłem sobie w kilku miejscach Philips  32PFS5823/12 , w którego bardzo awaryjnie celowałem ale biel ekranu ciemniejsza od pozostałych i ogólnie ciemniejsze kolory - nie przypadł do gustu mimo wyposażenia. W kilku miejscach efekt się powtarzał. 1099 PLN i można było dostać bon podarunkowy na 100 PLN ale nie przekonało to. I co najciekawsze w jednym ze sklepów pod kątem świecenia bieli/czerni podobał się 43LK5000(1099 PLN) bez wifi/smart i omal nie został zakupiony ten sam model ze smart 43LK5900 (1399 PLN)ale budżet trochę zostałby nadwyrężony. Kolejny sklep i zakup został dokonany 43LK5000 ze względu na powtórzoną przyzwoitą jakość i kolorów, bieli/czerni. Szału nie ma ale ogólnie się podoba. Z dźwiękiem podobnie - szału nie ma ale ogólnie nie jest źle. W międzyczasie się okazało, że potrzebny kabelek HDMI, no to jazda do innego bliskiego sklepu gdzie z ciekawości podszedłem i stały oba TV 43LK5000  i 43LK5900 ze SMART. Obraz w tym ze SMART-em o wiele słabszy niż w modelu 5000. Ciemniejsza biel i kolory jakby słabsze kontrastowo. Wtedy się ucieszyłem, że w innym sklepie nie kupiłem tego ze SMARTEM tylko bez. Mogłem jeszcze 100 PLN zaoszczędzić i zamówić ten 5000 przez Internet...ale pewne uwarunkowania nie pozwoliły - zakup "grzecznościowy".

Co do internetu, youtubow z czasem pewnie będzie dokupiony jakiś box z androidem pewnie.

Dziękuję wszystkim za porady, były cenne. Zderzenie z rzeczywistością jednak może przynieść inne rezultaty. Nie wiem do końca na ile dobrze czy nie dobrze wybrałem ale ogólnie efekt jest OK.

Jeszcze raz dziękuję.

 

Polowałem na TV LG 32LK6200PLA (lub 6100 czy w oznaczeniach pojawiał się jako 610) w okolicach 1000 PLN bo miałby wszystko i chyba przebiłby Philipsa 32 5823 jakością obrazu ale po sklepach nie było a pewne uwarunkowania nie pozwoliły na zakup przez net (w ciemno-niby można zwrócić, ale klamka zapadła.).

Na początku chodziło o Thomsona 40FD3306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...