Skocz do zawartości
Topek

Telewizor - głownie pod PS4 Pro i PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam telewizora 55" głównie do gier - PS4 Pro i z komputera po HDMI, posiadam też Steam Link jeżeli ma to znaczenie. Zależy mi na niskim lagu. W dalszej kolejności telewizorbędzie do Netflixa i filmów. OLEDy mnie nie interesują ze względu na burn-in.

Na chwilę obecną zastanawiam się nad Samsungiem QE55Q7FNA. Jakieś inne propozycje w tej kwocie, to jest do około 4 tysięcy?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? maksymalnie 280 cm od ekranu
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 do 2 maksymalnie
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej będzie na wprost ustawiony, ewentualnie pod bardzo małym kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? w dzień mocno od lewej strony, z której będzie stał monitor
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL 40Z4500 - stary i praktycznie nieużywany do niczego
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Niski input lag i fajnie jakby miał HDR
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K lub HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro i komputer z GTX1080.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Około 5h, w weekendy na pewno więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową, ale nie ma to jakiegoś strasznie dużego znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale - 0 sportu.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Niekoniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, około 5h, weekendy pewnie więcej
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami, w dzień bardziej gry
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie wiem?
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~4300

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak, ale nie zaraz po kupnie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz ten sam zestaw co ja. Kupiłem telewizor, który służy jako monitor, plus gry na PC oraz PS4 Pro - XF9005 zobacz:) póki co ciężko mi powiedzieć z własnego doświadczenia bo dopiero mam drugi dzień, ale zdecydowałem się właśnie na ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Patrzyłem na ten telewizor i wydaje się bardzo fajny. Spojrzałem na jego test na HDTV i martwi mnie tylko jedna rzecz. Przy graniu w 1080p input lag wynosi 39 ms. Sporo. Jeszcze nigdy nie grałem na telewizorze, ale zakładam, że to już mocne opóźnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Nie odczujesz tego w grach na konsole które i tak czasami ledwie chodzą w 30fps i mają nawalone często pełno bluru i innych efektów oraz niejednokrotnie są tak zaprojektowane że sterowanie jest trochę ociężałe (RDR2, Uncharted). Zależy też jaki masz monitor bo jak jakiś high-end to może i będzie dziwnie ale rozmiar i jakość obrazu powinny Ci się spodobać. 

Mam starszy model Sony z 2016/2017 roku z input lag na poziomie 33ms w 4K/60fps i wyżej w innych rozdzielczościach naprawdę nie mogę narzekać (PS4 PRO i XOX oraz kilka starszych konsol które działają w 1080p i niżej). Grając w  takiegoTekken 7 i nie odczuwam innego laga jak ten on-line. 

Chyba że grasz od lat na PC w powyżej 120fps to może byś wtedy czuł dyskomfort ale skoro masz PS4 to chyba jesteś przyzwyczajony do konsolowych standardów. 

Ten XF9005 to dobry model. Moim zdaniem lepszy od Samsungów którym brak obsługi DTS, Dolby Vision, brak gniazda słuchawkowego (jack 3,5mm - mam w Sony i używam nie raz), a tak promowane w nich upłynniacze obrazu niby magicznie robiące 60fps z 30fps często nie działają wcale tak jak to mówi marketing. Popatrz w tematy na forum o Samsungach z średniej półki gdzie się ludzie potrafią skarżyć na rozmycia i artefakty obrazu z upłynniaczem (wlaśnie niedawno ktoś na PS4 PRO miał takie niemiłe zaskoczenie z nowym Samsungiem). To przez to że Samsung montuje nie raz w tej samej serii tv inne matryce w zależności od rozmiaru i nie zawsze radzą sobie one z ruchem. 

Mam soundbar od Samsunga (pełen komplet MS750) i jest naprawdę niezły (filmy, gry super a nawet do muzyki się nadaje co nie zawsze jest oczywiste przy soundbarze) ale tv bym już od nich nie kupił. 

Nawet starsze Bravie z serii XE (np. 850) dają radę i do PlayStation będą super. Jest fajna integracja z tv, można konsolę pilotem obsłużyć, włączyć przypisanym przyciskiem wszystkie sprzęty na raz).

 

I nie hejtuje Samsunga bo uważam że nawet jak go jednak kupisz to będziesz zadowolony. Sony jest może trochę lepszy ale to też zależy jak dla kogo. Pewnie ma mniejszy input lag ale to jeszcze nie wszystko bo u Sony masz z reguły lepiej dopracowaną obróbkę obrazu (ruch), kolor i upscaling.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Chyba zdecyduję się na tego Sony. Zawsze będę miał 2 tygodnie, żeby go zwrócić jakby mi coś nie podpasowało. Najbardziej obawiam się tego laga, jako że obecny monitor (tak wiem, nie można porównywać monitorów do TV) ma opóźnienie 3,4 ms.

Gdyby nie to, to wydaje się, że to idealny tv w tym przedziale cenowym :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...