Skocz do zawartości
Gość

Telewizor do oglądania filmów i grania na PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam,
To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Mój aktualny telewizor Samsung UE40H5000AW właśnie się zepsuł - padło podświetlenie. Byłem bardzo zadowolony z tego telewizora. Wczoraj postanowiłem ponownie zaufać firmie Samsung i zamówiłem model UE50NU7442, jednak na miejscu okazało się, że telewizor mocno smuży (testowałem go za pomocą testu z piłką z hdtvpolska). Jestem żółtodziobem, więc nie wiem czemu tak się działo, ale postanowiłem odstąpić od umowy. Koledzy z innego forum twierdzą, że włączony był upłynniacz, ale ja tego niestety nie sprawdziłem. Dodam, że ten sam telewizor z wystawki nie smużył.

Po wyżej wymienionych sytuacjach postanowiłem, że nie zaufam już firmie Samsung. W związku z tym proszę o jakieś alternatywy. Jestem zwolennikiem matrycy VA ze względu na dobrą czerń, ale jeśli w tym samym budżecie uda mi się dorwać telewizor mniej smużący i z przyzwoitym input lagiem , to będę szczęśliwy. Poniżej podaję moje preferencje:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj od 3 do 4 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? nieistotne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? znacznie, więc telewizor obowiązkowo z matowym ekranem
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  UE40H5000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? minimum 3 wejścia HDMI, moc głośników minimum 20W, wyjście optyczne, matowy ekran
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, dekoder satelitarny, czasami PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  od 8 do 10 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (piłka nożna oraz wyścigi samochodowe/motocyklowe), filmy oraz seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? zamierzam, ale nie jest to priorytet, ponieważ posiadam PS4
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 2-3 godziny dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50-55 cali (chociaż skłaniam się ku 50 calom, ze względu na utrudniony transport)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, input lag, słaba czerń
19. Preferencje co do marki ? Dotychczas zawsze był to Samsung, teraz jestem otwarty choć przyznam, że skłaniam się ku LG bądź produktom japońskich producentów Sony lub Panasonic.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? czym mniej, tym lepiej. Planowałem do 2000 zł.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

P.S. Myślałem o następujących modelach:
-
PANASONIC LED TX-49FX550E

- LG 50UK6950PLB (ponad budżet)

- LG 50UK6470

- SONY LED KDL-50WF660BAEP


Mile widziane inne propozycje wyłączając Samsunga.

 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung UE50NU7452 by wziął w tych kryteriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...