Skocz do zawartości
  • 0
Hanibal-Jin

Problem z dzwiękiem TV Samsung - Amplituner Denon

Pytanie

Witam Wszystkich 

Sprzęt :

TV Samsung UE65NU8072

Amplituner Denon AVR-X4000

PS3

Oppo 103D

Mam problem z dzwiękiem, dokładnie podłączyłem ps3 do amplitunera kablem HDMI i drugim kablem HDMI z amplituner do telewizora.

Dzwięk był ale dopiero jak włączyłem grę, i był tylko z gry, a z meni konsoli dzwięk był z telewizora. Jak włączyłem piosenkęz ps3 nie było w ogóle dzwięku ani w tv ani w ampli. Nie udało mi się tego rozwiązać.

Potem chciałem puścić dzwięk z TV z Netflixa na Kino do Amplitunera, niestety dzwięk leciał tylko przez TV nie mogłem za chiny przełączyć dzwięku.

Sprzęt jest podłączony kablem HDMI pod wejscie ARC i w amplitunerze i TV, nie potrafiłem puścić żadnego dzwięku z TV do ampli na kino.

Próbowałem także podłączyć przez kabel optyczny, ale także nie puszczało dzwięku.  Jak testowałem ps3 pod sam ampli wszystko działa bez problemu, także puszczając z oppo.

TV często załączał PS3 a czasem w ogóle jak by nie widziało go, tak samo w opcjach niby czasem zobaczyło kino domowe czasem nie.

Nie wiem co zrobić, ale żeby tv za prawie 5 tyś miał problem załączyć dzwięk przez kino, to trochę przesada. 

Macie jakiś pomysł jak to zrobić lub naprawić, co może być tego problemem ?
Dziękuje wszystkich za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dźwięk jest puszczony przez hdmi i arc i są obie funkcje włączone ale niestety po pewnym czasie oglądania i słuchania dźwięk się wyłącza i włącza i tak na przemian aż się nie da oglądać i całkowicie dźwięk siada i nie działa.

Macie jakieś rady sugestie, słyszałem coś że ludzie jakoś wyrywają 13 pina w hdmi i nagle wszystko działa, wiecie coś o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...