Skocz do zawartości
Dudley

Amoi LC37AF1E z Electroworld za 4499. Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany kupnem LCD Full Hd.
tak naprawdę myślę tylko o dwóch telewizorach : Amoi LC37AF1E (ok 5899 zl) lub Samsung LE-40F71B (ok 7200 zl).
Telewizor będzie używany praktycznie tylko do Xboxa 360 i będzie służył jako monitor do kompa.
Zwykłych programów praktycznie nie oglądam a na telewizję HD poczekam aż zwiększą liczbę i jakość programów.
Zastanawiałem się czy warto jest dopłacić różnicę do Samsunga który oceniany jest tak naprawdę podobnie i potrafi wyświetlić 1080p po każdym złączu. Muszę przyznać, że wygląd samsunga bardziej mi opowiada.
Jak widzicie wyboru już praktycznie dokonałem zważywszy że znalazłem AMOI w Electroworld za 4499zl.
Oczywiście TV jest przyczepiony do ściany od jakiegoś czasu.

Najważniejsze !! Czy sądzicie że warto go wziąć za tą cenę (może coś jeszcze utarguję) i ewentualnie na co zwracać uwagę. Oczywiście gwarancja jest na 24 miesiące.
Warto ?

Poproszę o szybki odzew bo pewnie kupię go jutro ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Modele Amoi oferowane przez EW nie pochodzą z dystrybucji EU, posiadają inny soft, inny firmware, nalezy tu pamiętać, że nie obsługują sygnału 1080p po VGA i Component, wyłacznie po HDMI, co ogranicza znacznie jego funkcjonalność, tym bardziej przy Xbox,
można oczywiście dokonac aktualizacji oprogramowania by zdjąć ograniczenia, tylko w tym celu trzeba by TV wysłac do fabryki, czyli do chin, bo EW tego nie zrobi, a owe modele nie wyjechały w fabryki w Belgii gdzie są montowane na rynek EU !
po drugie nie jest od objęty gwarancją door to door, to jest wyłaczność tylko dla egzemplarzy produkowanych w europie w oficjalnym kanale dystrybucji, w przypadku usterki dość długo można czekac na powrót TV, poniewąz nie są one serwisowane w europie,
Serwis Amoi zajmuje się tylko egzemplarzami z montowni w Belgii, czyli oficjalny kanał dystrybucji na EU, a EW pomija go w całości i sprowadza je gdzieś ze świata

to kilka uwag aby ostudzić, ale cena jest super, jesli tylko TV nie jest zbyt wyeksploatowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='40341' date='28.02.2007, 02:00 ']Modele Amoi oferowane przez EW nie pochodzą z dystrybucji EU, posiadają inny soft, inny firmware, nalezy tu pamiętać, że nie obsługują sygnału 1080p po VGA i Component, wyłacznie po HDMI, co ogranicza znacznie jego funkcjonalność, tym bardziej przy Xbox,
można oczywiście dokonac aktualizacji oprogramowania by zdjąć ograniczenia, tylko w tym celu trzeba by TV wysłac do fabryki, czyli do chin, bo EW tego nie zrobi, a owe modele nie wyjechały w fabryki w Belgii gdzie są montowane na rynek EU !
po drugie nie jest od objęty [b]gwarancją door to door[/b], to jest wyłaczność tylko dla egzemplarzy produkowanych w europie w oficjalnym kanale dystrybucji, w przypadku usterki dość długo można czekac na powrót TV, poniewąz nie są one serwisowane w europie,
[b]Serwis Amoi zajmuje się tylko egzemplarzami z montowni w Belgii, czyli oficjalny kanał dystrybucji na EU[/b], a EW pomija go w całości i sprowadza je gdzieś ze świata

to kilka uwag aby ostudzić, ale cena jest super, jesli tylko TV nie jest zbyt wyeksploatowany[/quote]


OLATIGID MAM PYTANIE w związku z tym co napisaleś wyżej a ja wytłuściłem,
w hiszpani nie ma tych telewizorów: czy gwarancja ta obowiązuje w całej europie czy tylko na terenie kraju gdzie firma sprzedaje,
podoba mi sie ten model ale właśnie ale..... tu ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj pojadę go przetestować i jeżeli okaże się że jednak ma wgrane nowsze oprogramowanie z 1080p po wszystkich złączach to chyba się skuszę.
Nie przeszkadza mi brak gwarancji door to door. Gwarancja to 24 miesiące. Na ewentualną naprawę mają dwa tygodnie lub 3 tygodnie jeśli muszą sprowadzić części z zagranicy tak? Jeśli w tym czasie się nie wyrobią muszą oddać kasę lub nowy telewizor?
Jak sprawdzić czy tv był, tzn jak bardzo jest wyeksploatowany? To nie jest plazma więc nie wypali się logo więc co może mu się stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Carrefourze jest Benq 37" FullHD za zdaje sie 5000zl.
Pisalem o tym w weekend. I ktos dopisal, ze mozna ten model kupic juz za niewiele ponad 4k.
Rozwaz wiec i ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawel_71' post='40353' date='28.02.2007, 09:36 ']W Carrefourze jest Benq 37" FullHD za zdaje sie 5000zl.
Pisalem o tym w weekend. I ktos dopisal, ze mozna ten model kupic juz za niewiele ponad 4k.
Rozwaz wiec i ten model.[/quote]


Z tego co się orientuję to ten Benq tu nie jest 1080P tylko 1080i. Dodatkowo nie posiada HDMI i głośników?? Chyba że myślę o innym modelu.
A po czym sprawdzić czy ten AMOI ma nowe oprogramowanie? Wezmę laptopa i przenośny dysk do testów tylko nie wiem jak sprzedawcy zareagują na to że chcę go przetestować.

Jeszcze jedno w sprawie tego AMOI. Czy potrafi on odczytywać napisy do filmów divx? Druga sprawa to wyświetlanie zdjęć z kart pamięci lub dysku przenośnego. Czy wyświetlane są one w najwyżeszej możliwej rozdzielczości (czyli chyba tak jak w Samsungu le40f71)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='40341' date='28.02.2007, 02:00 ']Modele Amoi oferowane przez EW nie pochodzą z dystrybucji EU, posiadają inny soft, inny firmware, nalezy tu pamiętać, że nie obsługują sygnału 1080p po VGA i Component, wyłacznie po HDMI, co ogranicza znacznie jego funkcjonalność, tym bardziej przy Xbox,
można oczywiście dokonac aktualizacji oprogramowania by zdjąć ograniczenia, tylko w tym celu trzeba by TV wysłac do fabryki, czyli do chin, bo EW tego nie zrobi, a owe modele nie wyjechały w fabryki w Belgii gdzie są montowane na rynek EU !
po drugie nie jest od objęty gwarancją door to door, to jest wyłaczność tylko dla egzemplarzy produkowanych w europie w oficjalnym kanale dystrybucji, w przypadku usterki dość długo można czekac na powrót TV, poniewąz nie są one serwisowane w europie,
Serwis Amoi zajmuje się tylko egzemplarzami z montowni w Belgii, czyli oficjalny kanał dystrybucji na EU, a EW pomija go w całości i sprowadza je gdzieś ze świata

to kilka uwag aby ostudzić, ale cena jest super, jesli tylko TV nie jest zbyt wyeksploatowany[/quote]

Wszystko co z Chin omijać szerokim łukiem ! nie mylić Chin z Japonią choć to i to żolte !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='40475' date='28.02.2007, 23:16 ']Wszystko co z Chin omijać szerokim łukiem ! nie mylić Chin z Japonią choć to i to żolte ![/quote]
brawo dla kolegi, REWELACYJNE ODKRYCIE, toSZ to SZOK
czyli omijajmy sony, sharpy, samsungi, philipsy itd
ogólnie pisząc 97% tego typu sprzetu, który jest w tyle procentach produkowany własnie TAM !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mehehe moze chodzilo mu o to, ze AMOI to chinska firma, a nie o miejsce produkcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...