Skocz do zawartości
spik3r

Sony 65XF9005 vs Samsung 65Q7FN

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Ma wisieć, jak najbliżej ściany.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Południowy zachód - nasłonecznione
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Oglądam z laptopa
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Chciałbym oglądać filmy online, zalukaj, cda, netflix, player pl, mecze. Aby też mało odstawał od ściany.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Kablówka lokalna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Soundbar, w przyszłości konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? NIe wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Telewizja kablowa, filmy online, zalukaj, seriale na player.pl i tego typu stronach
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Tak, jeszcze nie wiem ile będzie to zajmować.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W tygodniu - wieczorami, w weekend - w dzień i wieczorem
17. Preferencje co do wielkości?  65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Odstęp od ściany. Mam widoczny bok ściany i chciałbym aby to elegancko wyglądało. Jedynie samsung ma NO GAP, ale nie chce pozostawać tylko na samsungu. Może jest jakiś kompromis?
19. Preferencje co do marki ? Ze wstępnych rozpoznań i opinii, podpowiedzi - Sony 65XF9005 lub Samsung 65Q7FN

 

Cześć, stworzyłem nowy wątek. Bardziej precyzyjny. Głównym kryterium jest cena - około 6500zł MAX, możliwość oglądania zalukaj.com, cda, ekino.tv itd. bardzo dużo oglądam filmów online, player.pl, vod.pl, ipla.tv + netflix, hbo go. Ważnym elementem wyboru jest też montaż na ściania, a za razem same rysy telewizora, bo chciałbym aby jak najmniej zajmował miejsca od ściany ze względu na widoczność "boku" ściany. Samsung ma NO GAP i jest to rewelacja, ale czy mam przez to wybrać Samsunga? Może jest inna opcja. Chciałbym porównać te dwa telewizory, czy w ogole warto inwestować w Samsung i NO GAP jeśli mega mocno technicznie odbiega od SONY 65XF9005, bo nie kupuje się chyba tylko dla wyglądu - mimo iż jest to mocne kryterium. Nie chce aby wisiał mi wielki głaz :) Dodatkowo są to dwa rózne systemu. Wiele słyszałem złych opinii o Androidzie, a wiele pochlebnych o Tizenie. I też tu zagwozdka. W Androidzie da się zainstalować KODI, ale ponoć android tnie się, jest problematyczny. Tizen z kolei super system, obszedłbym to tak iż na telefonie zainstalowałbym KODI i podwójny obraz. A może inne propozycje? Czekam na pomoc :)

 


20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi strikte o stosunek cena/jakoś to tu lepiej wypada XF9005. Przy Q7fna jest napewno bardziej nowoczesny design oraz nowatorskie rozwiązanie one connect. Podsumowując, jeśli pragniesz aby nowy telewizor jak najlepiej prezentował sie w twoim salonie - wez Q7fna. Jeśli jednak postawisz na jak najlepszą jakość obrazu to bierz XF9005.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Waldo94 napisał:

Jeśli chodzi strikte o stosunek cena/jakoś to tu lepiej wypada XF9005. Przy Q7fna jest napewno bardziej nowoczesny design oraz nowatorskie rozwiązanie one connect. Podsumowując, jeśli pragniesz aby nowy telewizor jak najlepiej prezentował sie w twoim salonie - wez Q7fna. Jeśli jednak postawisz na jak najlepszą jakość obrazu to bierz XF9005.

A jakosciowo duza przepasc miedzy nimi?

W internecie widze ze okolo 7 tys kosztuje samsung q8. Moze warto poczekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LV426 napisał:

Sony jest lepszym tv. 

Czy da się połaczyc to z problemem odstawania na scianie? Co w przypadku porównania Androida do Tizena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dla ciebie najlepszym wyborem bedzie 

Telewizor LG OLED65B8PLA

jes teraz w mediamarkt za 6750- warto dolozyc to 250zl, bo obraz jest fantastyczny i tv jest bardzo cienki- swietnie wyglada na scianie
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tj chwili XF90 6029zł i chyba jade go własnie niedlugo kuić. B8 to nadal budzetowka oleda.Ja osobiście poczekam i nastepnym telewizorem za x lat będzie  oled .

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Motyl napisał:

W tj chwili XF90 6029zł i chyba jade go własnie niedlugo kuić. B8 to nadal budzetowka oleda.

Zgadzam sie w 100 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Motyl napisał:

W tj chwili XF90 6029zł i chyba jade go własnie niedlugo kuić. B8 to nadal budzetowka oleda.Ja osobiście poczekam i nastepnym telewizorem za x lat będzie  oled .

ja właśnie kupiłem 55xf9005 jako drugi tv (pod konsole) i powiem szczerze mam mieszane uczucia (bo ma zastąpić panasa 50ex780)

w konfrontacji z lg oled sprzed 2 lat (E6 - który jest pod każdym względem (poza 3d) gorszy od B8) to niestety sony zupełnienie nie błyszczy

zupełnie nie widzę jego niby lepszego skalowania, czerń dość przeciętna (pewnie spaczenie po oledzie), kąty słabe

w SDR (czyli to co nadaje się na SATce) to jest dla mnie bardzo przeciętny TV (panas 50ex780 wydaje mi się lepszy) - owszem super jasny i do oglądania w dzień pewnie lepszy od oledów i tego panasa ale jasność to nie wszystko

pazur pokazuje ewentualnie tylko w HDR - choć znowu nawet E6 (2 letni oled z dodatkową powłoką 3d która także tłumi jasność) wg mnie daje całościowo lepszy HDR (czernie są dalej czarne a na sony wypłowiałe)

może to kwestia ustawień w sony ale na razie poza HDR nie robi wrażenia

może ktoś może polecić jakieś ustwienia dla Sony by jakoś wydobyć jego czerń?

może nawet być lekka utrata detali ale by jakoś ta czerń się mocniej ujawniła 

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Motyl napisał:

B8 to nadal budzetowka oleda.

Z tym samym panelem co wyższe serie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma swietny obraz, chyba bardziej mi sie podoba. Natomiast odpycha mnie Android - opinie ludzi ze sie tnie, jest problemowy.

Z kolei Samsung ma super rozwiazanie NO CONECT i NO GAP. Sony nie ma krawędziowego podswietlenia. W sklepach raczej kieruja w strone SONY 9005 ze wzgledu na to, iz porownuja go do Q9 czyli za 6tys zl mamy 2 klase wyzej TV. Jednak design Samsunga jest o wiele lepszy, mniej odstaje od sciany i ladniej wyglada. Nie wiem jaka decyzje podjac, czy baardzo zauwaze utrate i roznice jak kupie samsunga.

Na samsunga moge miec 5 lat gwarancji w cenie, na sonego tylko 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc weź Samsunga. Sony jest lepszy ale jak sprawdziłem to nie aż tak bardzo. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...