Skocz do zawartości
p4we1

Panasonic TX-49FX700E czy Sony KD-49XF7596

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 
Zastanawiam się nad wyborem TV 49 cali pomiędzy Panasonic TX-49FX700E a Sony KD-49XF7596. 

Oczekiwania: 
- jak najlepsza jakość obrazu dostępna w technologii IPS (m. in. szeroka paleta barw, płynność, kontrast) 
- dobra czerń jak na IPS (wiem że to to co VA ale zależy mi na kątach) 
- wyjście audio analogowe (stary sprzęt audio) 
- łatwa współpraca ze smartfonem oraz przyjazna obsługa z pilota 
- szybki system operacyjny 

Użytkowanie: 
- obejrzenie filmu pełnometrażowego + serialu raz w tygodniu 
- na co dzień youtube po ok 30min + spotify w przypadku Sony 
- bajki dla dzieci z youtube lub np netlixa 30min dziennie 
- generalnie TV ma zastąpić monitor desktopa do powyższych zastosowań 
- w przyszłości nie wykluczam podpięcia konsoli do gier 

Sony ma androida i funkcjonalnie chyba wszystko czego mogę potrzebować. Podoba mi się obsługa YT oraz Spotify i możliwość wyłączenia obrazu podczas słuchania muzyki. 
Panasonic - jakość i płynność obrazu - ogólnie chyba jest polecany jeśli ktoś upiera się na IPS. 

Po oględzinach w sklepie: Sony bez upłynniacza klatkowało mocno. Po jego włączeniu chyba OK. 
Panas nawet w marketowym świetle wydaje się mieć jaśniejszą czerń wpadającą w granat oraz gorszą ostrość a także zmienne barwy kolorów w zależności od kąta patrzenia. 
W przypadku Panasonica - rozważyłbym zakup Android BOXa od Xiaomi ale nie wiem czy można wtedy obsługiwać w pełni TV tylko jednym pilotem (chodzi o wybudzenie tv poprzez sygnał z tv boxa) 

Jakie są wasze sugestie? 
Byłem nastawiony na Panasonica ze względu na jakość obrazu poświęcając dla niej funkcjonalność systemu jednak teraz mam lekki mętlik w głowie. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, p4we1 napisał:

Jakie są wasze sugestie? 
Byłem nastawiony na Panasonica ze względu na jakość obrazu poświęcając dla niej funkcjonalność systemu jednak teraz mam lekki mętlik w głowie. 


Bierz Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

W czym dokładnie wg Ciebie będzie miał ten Panasonic przewagę nad Sony? 

W sklepie ciężko sprawdzić ale z tego co widziałem kolory, czerń, biel, ostrość są lepsze w Sony natomiast Panasonic ma lepszą płynność i chyba trochę lepsze skalowanie. Nie wiem na ile to kwestia samych ustawień (porównywałem na trybach kinowych z lekkim dostosowaniem gotowych ustawień).

Jeśli Panasonic to może dokupienie Chromecasta da mi dodatkowo tą funkcjonalność multimedialną jakiej oczekuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...