Skocz do zawartości
Crack1990

Telewizor do PS4 i sportu - Samsung - do 4000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Planuję zakup telewizora głównie do gry na konsoli PS4 PRO, oglądania sportu i seriali (Netflix HBO GO)

Wszyscy polecają Samsunga UE55 NU8072 jako najlepszy telewizor do gier w przedziale cenowym do 4000zł. Już prawie się na niego zdecydowałem ale im dłużej czytałem o nim informację tym więcej mam wątpliwości. Po kolei....

1. Ten model Samsunga ma różne oznaczenia, podstawowe NU8002 jest w super cenie ok. 2800zł. ale brak mu  Supreme UHD Dimming ma zwykłe UHD Dimming i PQI na poziomie 2500, modele NU8042 i NU8072 mają PQI na poziomie 2600 i Supreme UHD Dimming. Żeby było ciekawiej to NU8042 ma Auto Game Mode i Game Mode Plus a NU8072 nie ma Game Mode Plus. Ciężko się w tym połapać, pewne są jedynie ceny za nie tj. NU8002 około 2800zł., NU8042 około 3200zł. a NU8072 około 3600zł. Czy warto dopłacać do lepszych modeli?

2. Matryca VA, większość woli niż IPS, ale ten model samsunga ma wyjątkowo kiepskie kąty widzenia, ja planuję powiesić telewizor na ścianie około 1,80 na podłogą i nie wiem czy te słabe kąty widzenia nie będą problemem.

3. Wiem, że nie obsługuje DTS ale raczej nie planuję oglądać filmów wykorzystujących DTS.

4. Wymagania, które powinien spełniać telewizor: 120Hz, HDR, jakieś polepszacze w grach, 49-55 cali, w miarę dobre głośniki, mały input lag (pod gry)

5. Czy ten samsung to dobry wybór pod moje wymagania czy może są na rynku lepsze modele? Jeżeli Samsung najlepszy to który dokładnie NU8002, 42 czy 72?

 

Dziękuję za pomoc.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? na wprost, telewizor na ścianie, 1,80 nad podłogą 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? średnio
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  wszystko :)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ciężko powiedzieć
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do 4tys to mocno zastanowiłbym sie nad oledem B8. NU8002 to telewizor klasy średniej, czyli taki nie za dobry, nie za słaby. Jeśli masz wieksze wymagania bierz oleda B8, bądz ewentualnie Sony XF9005 w 55 calach.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Z tego co czytałem na różnych forach to:

OLEDA nie chcę ze względu na wypalanie np: w grach statycznych. Nad Sony się zastanawiałem bo do codziennego użytku (filmy, tv, seriale) wypada lepiej od Samsungów, ale Sony podobno ma fatalny wieszający się Android i nie wiem czy w grach będzie tak samo wydajne jak Samsung (większy input lag, chyba gorsze upłynniacze w grach). Myślałem jeszcze nad QLEDEM np QE55Q7FNA - czy warto? Czy lepiej wypada np: na tle NU8002 (42, 72) czy na tle Sany XF9005? Czy na QLEDzie będą lepsze kąty widzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony do grania będzie lepszy od samsunga (lepsze odwzorowanie ruchu co i w filmach i sporcie się przyda).

"Fatalny zawieszający się Android" to mit. U mnie się jakoś nie zawiesza i nie wyłącza. Fakt że mógłby działać szybciej ale po dostosowaniu pod siebie jest w porządku i nie narzekam.  Za to na miganie/zanikanie obrazu podczas grania na PS4 wielu posiadaczy Samsunga się skarżyło,  podobnie jak na szybkiego Tizena który ma tragiczne niektóre aplikacje które także potrafią się wysypać. KODI na Bravi z Androidem ani razu mi się nie wysypał podczas oglądania filmu (np. 46GB remux). Nie ma tak idealnie nigdzie.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LV426 napisał:

Sony do grania będzie lepszy od samsunga (lepsze odwzorowanie ruchu co i w filmach i sporcie się przyda).

Lepsze odwzorowanie ruchu w grach?

przecież w Sony xf9005 jak włączy się upłynniacz to LAG skacze do 90ms - da się przy nim grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LV426 - mi tylko HBO Go potrafi się zwiesić, o ile nie zamknę aplikacji przed wyłączeniem TV, jednak nawet wówczas wystarczy, że wejdę do apki i ją zamknę, a później ponownie uruchomię. Nie zdarzyło mi się jednak aby TV się sam zrestartował czy były problemy z YouTubem.

Wymieniając nasze doświadczenia możemy to podsumować w nieco dziecinny sposób: u mnie działa :)

Przyznaję jednak, że do codziennego użytku Sony oferuje lepsze skalowanie treści z niższych rozdzielczości (dzięki czemu telewizja najczęściej będzie wyglądała lepiej), choć już w przypadku materiałów 4K (polecam Netflix "Nasza Planeta") jakość obydwu TV będzie zbliżona. Co do konsoli - jeżeli masz PS4, wybierz Sony na 99% mogę zagwarantować, że całość będzie bez zająknięcia współpracowała out of box. Niestety - z Samsungiem bywa różnie. Są tacy co narzekają (i nie sądzę aby robili to dla kaprysu), są tacy, którzy są zachwyceni. Ostatnio w wątku dotyczącym NU8002/42/72 toczyła się bardzo ciekawa dyskusja, z której wynika, że... matryce w Samsungach mogą być skrajnie różne i w efekcie jeden będzie dostrzegał szarpanie i znikający celownik, inny będzie twierdził, że u niego gry chodzą "bez zająknięcia". Co ciekawe - dużo częściej problemy z tym TV mają posiadacze PS4 niż Xboxa, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie.

Jak widać nie ma ideału. Fakt, Android, jak to Android. Wychodzi poprawka - coś naprawią, coś innego sknocą. Jednemu działa bez problemu, drugiemu szaleje. W tym przypadku (jak zresztą w przypadku każdego SmartTV) ideałem jest zasada minimalizmu. Nie potrzebuję tej aplikacji? Nie instaluje jej. Nie grzebię w ustawieniach, jeżeli nie jestem pewien tego co zmieniam. Co do wolnego działania Androida - w wielu przypadkach sprawdza się wyłączenie funkcji wyszukiwania głosowego. Za to w Samsungu, jeżeli korzystasz z modułu CAM, musisz wyłączyć w menu modułu blokadę rodzicielską, inaczej przełączanie kanałów trwa wieki.

Sony bez zająknięcia obsłuży 99% formatów wykorzystywanych przy zgrywaniu wideo z płyt, z Samsungiem są problemy w przypadku gdy masz dużo filmów z dźwiękiem w formacie DTS (telewizor nie obsługuje tego formatu).

Ogólnie pod PS4 proponuję Sony - mniejsze ryzyko, że coś będzie nie tak. Co do pozostałych rzeczy (wolno działający Android), to kwestia konfiguracji. No i przyjęcie zasady: działa? Nie aktualizuję. Po za tym, zdrowy rozsądek - część aplikacji nie jest stworzona pod Smart TV, które nie są demonami możliwości technicznych, jeżeli więc obciążysz różnymi apkami taki system... to nie ma możliwości, żeby nie zaczął szaleć. Po zakupie napisz do kolegi @LV426, istnieje baaardzo duża szansa na to, że podpowie co i jak skonfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

Lepsze odwzorowanie ruchu w grach?

przecież w Sony xf9005 jak włączy się upłynniacz to LAG skacze do 90ms - da się przy nim grać?

Upłynniacz nie służy do gier, nawet jeśli marketing Samsunga tak mówi.  Ta funkcja w Samsungu robi niby "60fps z 30fps" i dodaje artefakty w obrazie,  ja wolę go bez przekłamań. W Sony gram bez upłynniacza, może tylko czasami z niskim ustawieniem i jakoś nie odczuwam aby były opóźnienia. 

Wcześniej ludzie grali na PS2 i PS3 nawet nie wiedząc co to jest input lag i było dobrze, a teraz magia cyferek działa na wielu jak widzę i jak tv ma 33ms w 4K z HDR to "złom'. Gry na konsoli i tak mają same w sobie nie raz opóźnienia,  tj. wolną reakcję na komendy bo tak zostały zaprojektowane, choćby Uncharted czy RDR2 (i wiele innych). Do tego sztuczki typu renderowanie "szachownicowe" i tony efektów typu motion blur (nie zawsze dobrej jakości) i potem ludzie zdumieni że coś ten obraz nie takiej idealnej jakości jak to reklamują. Sony pod PS4 będzie lepszy bo to ta sama firma i się ładnie integruje.  W niektórych Samsungach za to Xbox One X pokaże teoretycznie więcej z racji na tryby 120Hz i VRR, choć i to nie działa do końca tak jak się to reklamuje. 

Nie wciskam nikomu tv Sony bo i Samsung będzie pewnie ok i to tylko kwestia tego który komu się bardziej podoba. Po prostu piszę że Samsung "najlepszy do gier" to raczej markentigowy slogan powielany przez wielu. 

59 minut temu, Slepaq napisał:

@LV426 - mi tylko HBO Go potrafi się zwiesić, o ile nie zamknę aplikacji przed wyłączeniem TV, jednak nawet wówczas wystarczy, że wejdę do apki i ją zamknę, a później ponownie uruchomię. Nie zdarzyło mi się jednak aby TV się sam zrestartował czy były problemy z YouTubem.

Wymieniając nasze doświadczenia możemy to podsumować w nieco dziecinny sposób: u mnie działa :)

Przyznaję jednak, że do codziennego użytku Sony oferuje lepsze skalowanie treści z niższych rozdzielczości (dzięki czemu telewizja najczęściej będzie wyglądała lepiej), choć już w przypadku materiałów 4K (polecam Netflix "Nasza Planeta") jakość obydwu TV będzie zbliżona. Co do konsoli - jeżeli masz PS4, wybierz Sony na 99% mogę zagwarantować, że całość będzie bez zająknięcia współpracowała out of box. Niestety - z Samsungiem bywa różnie. Są tacy co narzekają (i nie sądzę aby robili to dla kaprysu), są tacy, którzy są zachwyceni. Ostatnio w wątku dotyczącym NU8002/42/72 toczyła się bardzo ciekawa dyskusja, z której wynika, że... matryce w Samsungach mogą być skrajnie różne i w efekcie jeden będzie dostrzegał szarpanie i znikający celownik, inny będzie twierdził, że u niego gry chodzą "bez zająknięcia". Co ciekawe - dużo częściej problemy z tym TV mają posiadacze PS4 niż Xboxa, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie.

Jak widać nie ma ideału. Fakt, Android, jak to Android. Wychodzi poprawka - coś naprawią, coś innego sknocą. Jednemu działa bez problemu, drugiemu szaleje. W tym przypadku (jak zresztą w przypadku każdego SmartTV) ideałem jest zasada minimalizmu. Nie potrzebuję tej aplikacji? Nie instaluje jej. Nie grzebię w ustawieniach, jeżeli nie jestem pewien tego co zmieniam. Co do wolnego działania Androida - w wielu przypadkach sprawdza się wyłączenie funkcji wyszukiwania głosowego. Za to w Samsungu, jeżeli korzystasz z modułu CAM, musisz wyłączyć w menu modułu blokadę rodzicielską, inaczej przełączanie kanałów trwa wieki.

Sony bez zająknięcia obsłuży 99% formatów wykorzystywanych przy zgrywaniu wideo z płyt, z Samsungiem są problemy w przypadku gdy masz dużo filmów z dźwiękiem w formacie DTS (telewizor nie obsługuje tego formatu).

Ogólnie pod PS4 proponuję Sony - mniejsze ryzyko, że coś będzie nie tak. Co do pozostałych rzeczy (wolno działający Android), to kwestia konfiguracji. No i przyjęcie zasady: działa? Nie aktualizuję. Po za tym, zdrowy rozsądek - część aplikacji nie jest stworzona pod Smart TV, które nie są demonami możliwości technicznych, jeżeli więc obciążysz różnymi apkami taki system... to nie ma możliwości, żeby nie zaczął szaleć. Po zakupie napisz do kolegi @LV426, istnieje baaardzo duża szansa na to, że podpowie co i jak skonfigurować.

O to mi chodziło tylko że do konsoli PS4 to pewniejszy wybór. Dzięki za opinię. Nie hejtuje Samsunga. Mam od nich kilka sprzętów ale tv wolę od Sony. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Upłynniacz nie służy do gier, nawet jeśli marketing Samsunga tak mówi.  Ta funkcja w Samsungu robi niby "60fps z 30fps" i dodaje artefakty w obrazie,  ja wolę go bez przekłamań. W Sony gram bez upłynniacza, może tylko czasami z niskim ustawieniem i jakoś nie odczuwam aby były opóźnienia.

no właśnie że służy - skoro zrobili go specjalnie z dopracowanym niskim input lagiem

w sumie sam sobie zaprzeczasz " Sony do grania będzie lepszy od samsunga (lepsze odwzorowanie ruchu "

a potem piszesz że masz wyłączony upłynniacz

ruch zatem powinien być W GRACH taki sam na obu tv - bo bez upłynniacza 30hz będzie tak samo skakać na obu tv

 

ale zgodzę się z jednym - jeśli Samsung sieje artefaktami za mocno to do bani taki upłynniacz w grach

choć z drugiej strony niby LG też sieje a ostatnio przechodziłem Hellblade: Senua's Sacrifice  na xb1x i upłynniacz daje mega lepsze odczucie z grania - artefakty sporadycznie wyskakują a płynność non stop jest super - nawet input lag nie bolał (podobny co w Sony) ale może to tylko ta gra tak ma że mi nie przeszkadzał

ogólnie input lag 100ms to w windowsie nawet kursor się wlecze z opóźnieniem

 

a tak poza tym to sony xf9005 w 49 calach ma 100/120hz? czy to jakiś kastrat 60hz (jak bywa w samsungach) ?

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...