Skocz do zawartości
Hieronim Marszczybroda

Media player pod rzutnik i małe kino domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się na wyborem nowego odtwarzacza multimedialnego do swojego mini- kina domowego. Obecnie zestaw składa się z wiekowego Xtreamera Elvira, wieży Yamahy (audio) i rzutnika Optomy.

Wspomniany Xtreamer działa bez zarzutu od prawie 7 lat, ale trochę nadszarpnął go już ząb czasu, głównie pod kątem możliwości multimedialnych. Stąd decyzja o klasycznej "zmianie na nowszy model".

 

Czego potrzebuję:

- odtwarzacz multimedialny potrafiący sprawnie obsługiwać wszystkie dostępne na rynku formaty video (mam sporą kolekcję filmów w MKV/MP4, dużo staroci w jakiś starych kodekach),

- co najmniej 2 wejścia USB do połączenia zewnętrznych dysków/ pendrive (optymalnie byłoby 3x USB),

- obsługa dysków NTFS itp, ale to chyba już standard,

- wejście LAN (nie chce korzystać z zawodnego WiFi, a router mam kawałek obok),

- wygodna obsługa w zakresie uruchamiania filmów z podłączonych napędów USB,

- obsługa serwisów multimedialnych: YT, Netflix, HBOGO itp,

- sprzęt musi być bardzo prosty w obsłudze- korzystać z niego będą dzieci i żona, którą wszelka technologia wręcz gryzie :). W starej Elvirze pilotem wybiera się zakładkę filmy, potem napęd i jest dostęp do całego katalogu zbiorów. Proste i przejrzyste, obsługiwane 1 pilotem.

 

Czego NIE potrzebuję:

- 4K (rzutnik mam FullHD i prędko go nie zmienię),

- gier, emulacji, konsol, padów itp,

- androida jako takiego (choć pewnie na nim się skończy),

- dźwięku 5+1, i wyżej- wieżę mam w układzie klasycznego 2+1 i to mi wystarcza,

- Chromcastów i podobnych rozwiązań, preferuję wszystko po kablu, zresztą pod to mam przygotowaną całą instalację.

 

Z tego co sam zorientowałem się na rynku, to trochę ciężko o sprzęt z 2x USB i portem LAN. Wypatrzyłem Shielda, ale po co mam płacić za konsolę, skoro grać nie będę. Wszystkie MiBoxy mają albo 1x USB albo nie mają LAN.

 

Budżetu nie mam określonego. Shield kosztuje 1000zł i generalnie spełnia wymagania, ale ma kopę zbędnych dla mnie funkcji, dobrze byłoby więc kupić coś tańszego.

Nie wykluczam zakupów na amazonach, aliexpresach itd.

 

Jakieś inne propozycje? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...