Skocz do zawartości
polo508

Telewizor do konsoli i filmów 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 6 latach w końcu wypadało by się przesiąść na coś lepszego i coś co będzie fajnie współgrać już z konsolami nadchodzącej nowej generacji. 

Problemem niestety jest miejsce bo obecnie w meblach nie zamieszczę za bardzo nic szerszego niż 97.5 cm, problemem jest półka która nie ma własnych boków tylko jest pomostem pomiędzy dwoma regalami po obu stronach. A nie bardzo chce z niej rezygnować?

 

Ale do rzeczy 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zazwyczaj na wprost ale zdarza się siedzieć pod kątem 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna z prawej strony, w lecie słońce od wschodu do południa 

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips PFL5008H
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, HDR, niski Input lag. Matryca 120HZ
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?

4K,HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do TELEWIZORA ? PS4, Nintendo Switch, karta CI+ lub dekoder UPC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 

Raczej nie robi mi to różnicy 

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Sport, dokumenty, filmy 

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  Niekoniecznie ale fajnie jak by była taka możliwość 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, główne zastosowanie TV
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50, zależy od tygodnia 
17. Preferencje co do wielkości? Raczej 43 chyba że jakaś koncepcja się pojawi na zyskanie dodatkowych centymetrów w meblach 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Jeszcze nic ?
19. Preferencje co do marki ?  Sony, Samsung, Phillips, ale ogólnie żadnej marki nie skreśla 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? A to jeszcze ktoś produkuje 3D??
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  Około 3500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Nie zastanawiałem się nad tym. 

 

Ktoś coś może polecić? Wybór raczej nie jest zbyt duży w tym rozmiarze niestety, zastanawiałem się nad Sony XF85 albo nowym XG83 (ale tutaj czekam na recenzje pierwsze) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie kupuj. Jak już wyjdą nowe konsole to wtedy wrócisz do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Waldo94 napisał:

Na razie nic nie kupuj. Jak już wyjdą nowe konsole to wtedy wrócisz do tematu.

Jak wyjdą nowe konsole to już będzie za późno ?

Właśnie o to chodzi ze chce kupić coś teraz, zwłaszcza że PS4 Pro zastąpiła już zwykła PS4 to raz a dwa wolę kupić teraz i mieć później mniejszy wydatek ;)

Nie oszukujmy się HDMI 2.1 w konsolach i tak się nie przyda bo 120Hz w 4k nie ma szans żeby obsługiwały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musisz stworzyć warunki dla telewizora o przekątnej 55 cali, bo dopiero taki spełni twoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 cali jest absolutnie wykluczone, pokój jest wąski i długi przez co jest problem z innym jego zagospodarowaniem, a i sam TV był by wtedy gruba przesada.  

Co prawda jak bym usunął ta półkę nad TV wtedy mógł bym zyskać jakieś 40cm na szerokoć, ale szkoda mi tej półki bo jest akurat potrzebna, a nie mam pomysłu jak zyskać centymetry tak żeby ja uratować 

 

Aktualnie w pokoju jest 42 calowy TV i jest wielkościowo ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszym, posiadającym matrycę 120Hz, telewizorem na rynku jest KD-43XF8596. Model ten jest jednak wyposażony w matrycę IPS, która nie będzie oferowała takich czerni i kontrastów jak dostępna w modelu KD-49XF8596 matryca VA. W zamian za to telewizor zaoferuje dużo lepszą jasność i nasycenie barw oraz praktycznie brak utraty jakości obrazu "pod kątem". Na chwilę obecną jest to jedyny model spełniający postawione przez Ciebie warunki, a będzie wchodził na styk: szerokość: 96,5 cm.

Model wyposażony jest w system Android TV i jak na swój rozmiar ma stosunkowo wysoką cenę. W zamian za to, podobnie jak wszystkie modele Sonego z linii XF85xx oraz XF90xx oferuje znakomite algorytmy skalowania i obróbki obrazu o niższej rozdzielczości.

Ogólnie do podłączenia konsoli - mogę polecić, wieczorem - przy oglądaniu filmu - włącz jakiekolwiek źródło światła, ograniczysz największy mankament matrycy IPS :) Przy czym w stosunku do obecnie posiadanego modelu zaliczysz i tak dość duży skok jakościowy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super o to mi chodziło. 

Czyli 43 będzie idealny, obecny Philips też chyba miał matrycę IPS z tego co pamiętam i nie narzekam, wiadomo OLED to nie jest. 

Jak bym znalazł jakąś nadstawke nad regal pod TV to bym próbował wcisnąć 49 ale nie wiem czy jest sens bo 2m podałem mocno w przybliżeniu, obecnie od 42 cali siedzę 140cm na wprost i jakieś 170/180 z drugiej pozycji która jest lekko pod kątem więc akurat VA u mnie średnio pasuje. 

Bez tej półki nad  TV mógł bym zyskać na szerokości do 135/140 cm, ale musiał bym jakoś wypełnić ta przestrzeń.

Ale nie wiem czy jest sen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja 2 lata temu przesiadłem się z 26'' na 49'' i był szok (O matko ale to wielkie), w tym roku do 2 pokoju kupiłem już 55'' i oglądam to z 2m i uważam, że wcale nie jest za duże, a przy materiale 4K można przynajmniej zobaczyć szczegóły. Więc, o to, że telewizor będzie "za duży" naprawdę się nie martw. Przyjmij zasadę, że warto kupić największy możliwy ekran. W praktyce 43 cale są idealne przy oglądaniu z odległości ok. 1,5 - 1,8m, a do grania to nawet z 1,2 :)

Czy ma sens przebudowywanie mebli? Cóż tu musisz sobie odpowiedzieć sam :) O ile na to się zdecydujesz to otrzymasz nieco większy wybór modeli:
Samsung UE55NU80xx, Sony KD-49XF8596 to modele na matrycach VA, więc dostaniesz lepsze kontrasty i czernie ale... w przypadku Samsunga już nawet niewielkie odchylenie od pozycji "na wprost" powoduje, że zaczyna się degradacja kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie specjalnie chce coś robic z meblami bo nie ma to w tym momencie sensu, meble są praktycznie w wieku TV. 

I trochę było by mi szkoda bo wszystko jest perfekcyjnie dopasowane ?

 

Hmm XF8505 to jest matryca IPS?  Bo 43 jest oznaczony jako właśnie 8505 a 49 już jako 8596.

 

A i jeszcze jedno pytanko, gdzie w Sony jest miejsce na moduł CI+?  Bo nie widzę nigdzie na zdjęciach z tyłu, jest jakoś ukryty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde brał bym XF90 jak by mi się gdzieś zmieścił... Mógł bym TV postawić na biurku i też by było ok tylko tam mimo iż nie ma limitu na szerokość to jest niestety ograniczenie na wysokość ?

Wiem że niektóre 49 by weszły jak by powiesić na ścianie 

Ale chu a wezmę 43 calowego XF8505 zwłaszcza że cena dość mocno spadła 

I jeszcze jedno pytanie, tegoroczny odpowiednik XF85 to XG83? 

Edytowane przez polo508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to nie wiem czy nie poczekać na pierwsze testy XG83 bo z tego co widzę to w sumie to samo co XF85 tylko 1000 zamiast 800Hz, nowy pilot zamiast starej cegły i to nowe szybkie menu. ?

Chociaż w chwili obecnej patrząc po cenie przedpremierowej w Media Expert to 600 zł więcej 

W sumie to jak bym wystawił TV przed wnękę i zrezygnował z otwierania jednej szafki z ktorej i tak w sumie mało korzystam i w sumie stoi pusta to zmieścił bym i 49. 

No ale 140 cm od 49 cali siedzieć to chyba trochę blisko ?

No problem był by inny bo XF90 wtedy chyba odpada bo szerokość regału mam 95 a szerokość podstawy w TV ponad 98?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...