Skocz do zawartości
000loki

TV do salonu min 75 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Najpierw ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 23,5m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost / 15-25 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna są na stronę południowo wschodnią oraz północno zachodnią. 
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL55W805c 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart aplikacje / Netflix / HBO ew?
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? TV to HD, plus komputer / konsola 4K 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? głównie konsola i komputer (komp 85% czasu zapewne - praca jako monitor / ew do gier).
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 4-6h w tyg, w weekendy więcej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?  piłkę nożną
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Internet przy użyciu komputera
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak / 50%. Tu też istotna sprawa, downscaling do HD przydałby się jakiś sensowny póki co. Zależy mi również na płynności.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? minimum 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nieintuicyjne menu ;) 
19. Preferencje co do marki? brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie ma potrzeby 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? dajmy na to 10 - 15 tys.

Do rzeczy:

Już wrzucałem posta ale chyba byłem mało precyzyjny. Z czasem zacząłem przeglądać troche recenzji i na chwilę obecną zastanawiam się nad 4 modelami:

82NU8002

85XF8596

75XF9005

75Q9FN

75ZF9

3 pierwsze modele są tańsze i większe - dwa poniższe droższe i niby najlepsze. Jednak pytanie - jak bardzo odczuwalna jest to różnica. Nie oglądam filmów w ciemnych pomieszczeniach (zawsze zapalone jakieś ledy), bo nie lubie. To samo tyczy się grania. 

Rozbiję więc moje pytania na 3.

1. Czy warto inwestować w te dwa droższe modele w moim przypadku?

2. Jeżeli nie - który lepiej pasuje do mnie z tych tańszych?

3. Jeżeli tak - wg RTINGS Q9FN rzekomo jest lepszy niż ZF9, jednak trochę mnie odstrasza to gubienie przez niego detali (agresywny dimming). Czy to w końcu zostało poprawione?

 

Proszę uprzejmie o pomoc :)

 

Pozdro

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@000loki płynnośc i odwzorowanie kolorow po wyjeciu z pudelka najlepsze bedziesz mial w SONY,  ktore uchodzi za nr 1 jesli chodzi o processing obrazu,

kontrast najlepszy bedzie w Q9FN, pokrycie szerokiej palety barw tez da sie zauwazyc lepsze (ale bardziej bedzie to widoczne w stosunku do modelu NU)

Jesli nie ogladasz w zaciemnionych pomieszczeniach, to kontrast wydaje sie nie być na 1 miesjcu ?

Kwestia wg mnie sprowadza sie do Q9FN, XF9005, ZF9 ewnetualnie jak chcesz wieksza przekatna ale troche gorsze parametry to 8596.

Jesli nie chcesz doplacac do q9fn czy zf9 to rozważ XF9005 ktory tez ma podswietlnie direct led i bywa w niezlej cenie (jakis czas temu jesli sie nie myle byla promocja 9999 w sony center na 75 cali) lub jesli nie jest to dla Ciebie priorytet to 8596 tez jest spoko opcja, a cene ma bardzo ciekawa jak na taka przekatna.

Tu masz kilka podpowiedzi:

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/70-75-77-inch

https://hdtvpolska.com/telewizor-z-wielka-przekatna-top-4-kwiecien-2019-jaki-wybrac/

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 000loki napisał:

82NU8002 

85XF8596

75XF9005

75Q9FN

75ZF9

Bierz mediane z tego zestawienia czyli 75XF9005. Nie będziesz zawiedziony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coraz bardziej rozpatruję 75XF9005. Troszkę mnie niepokoi input lag w 1080p, ale jest ok 3ms wyższy niż mam obecnie, a teraz jest znośnie. Że też nie rozpatrywałem tego modelu 2 dni temu, kiedy w MM były promocje zakupy bez VAT ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, 000loki napisał:

Właśnie coraz bardziej rozpatruję 75XF9005. Troszkę mnie niepokoi input lag w 1080p, ale jest ok 3ms wyższy niż mam obecnie, a teraz jest znośnie. Że też nie rozpatrywałem tego modelu 2 dni temu, kiedy w MM były promocje zakupy bez VAT ....

tu masz test oraz komentarze osob / posiadaczy pod spodem testu:

https://hdtvpolska.com/sony-xf90-test-nastepcy-xe93-xe90-2018-kd-55xf9005-dolby-vision/

przy okazji analogiczny wątek do zf9.

https://hdtvpolska.com/sony-kd-65zf9-test-bravia-master-series-lcd-z-podswietleniem-direct-led/

do q9fn na forum juz znasz :)

podaje dla uzupenienia linka to tematu ownerów q9fn na amerykański AVSforums:

https://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/2963950-2018-samsung-q9fn-owners-thread-no-price-talk.html

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info. Na chwilę obecną mam dylemat pomiędzy telewizorami Sony. To kwestia 3tys zł różnicy na chwilę obecną i z tego co czytam to chyba... warto?

Zastanawiam się tylko na jak długo będzie to zakup biorąc pod uwagę, że niby niebawem mają wychodzić micro ledy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 000loki napisał:

Dzięki wielkie za info. Na chwilę obecną mam dylemat pomiędzy telewizorami Sony. To kwestia 3tys zł różnicy na chwilę obecną i z tego co czytam to chyba... warto?

Zastanawiam się tylko na jak długo będzie to zakup biorąc pod uwagę, że niby niebawem mają wychodzić micro ledy...

z tymi microledami to jeszcze wg mnie sporo wody w rzece uplynie zanim to dopracuja, potestuja i zanim to trafi seryjnie do produkcji. Na ten moment to co zaprezentowali mialo sporo niedociagniec.  Oczywiscie kibicuje tej technologii na codzien badac posiadaczem oleda, ktory ma jak wiadomo tez swoje wady.

Jakis czas temu bylem  blisko zakupu 75XF9005 jako drugi TV do salonu tak zeby sie nie przjemowac wlasnie kwestiami eksploatacyjnymi czy ewentualne ryzyka wypalen wyeliminowac calkowicie, bo wg mnie stosunek jakosci do ceny ma swietny. Na ten moment sie wstryzmalem bo oled mi wystarcza do moich zastosowań.

ZF9 na pewno bedzie jasniejszy w hdr, nowszy procesor, lepsze katy, aczkolwiek w kontrascie bedzie gorszy.

Tu mozesz sobie wrzucic do porownywarki:

xf9005 vs zf9

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-sony-z9f/585/683

jak widzisz roznice sa subtelne w mixed usage.

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuje teraz, że nie wpadłem na forum przed weekendem, bo w MM rozeszły się 75 na promocji bez vat... Dziś już tylko 65 mieli na stanie. Chyba trzeba czekać na kolejną niedzielę handlową :) Dzięki wielkie za pomoc, poczytam jeszcze, ale raczej na 99% wezmę xf9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szewi napisał:

ZF9 na pewno bedzie jasniejszy w hdr, nowszy procesor, lepsze katy, aczkolwiek w kontrascie bedzie gorszy

W kontraście natywnym owszem, ale i tak zawsze mamy włączone lokalne wygaszania, i to w obu tych telewizorach. Pod względem kontrastu z local dimming i czerni, ZF9 jest zdecydowanie lepszy niż XF90. Piszę to jako były posiadacz XF90, który wymieniłem na ZF9 właśnie, więc miałem porównanie. Poza tym, wystarczy porównać oba testy na HDTV Polska, i spojrzeć na pomiary kontrastu i czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do tematu.

Byłem w MM obejrzeć XF90 i przy okazji zobaczyłem też 82NU8002. No i mam ciężki dylemat, nie wiem na ile moje oko w ogóle zauważy różnicę w jakości obrazu. Sam 82 zrobił wrażenie rozmiarem i to jest na plus. Cena na plus - 11198zl VS 9400. Plusem jest też to, że mam durne bony na ok 1000zł w media markcie i mogę sobie to kupić lokalnie (XF90 lokalnie mam tylko z ekspozycji i dziś się wgrzebałem, że ma już naświecone 1200 godzin (jutro dostanę ofertę cenową za model poekspozycyjny, ale chyba go nie chcę). 

Myślę o MM bo w tej chwili do jutra jeszcze mają promkę, gdzie dają karty podarunkowe do carrefour więc to też dodatkowe 1000zł taniej mniej więcej na obu telewizorach.

Wracam do recenzji 82NU8002...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lcd z wystawki może być. Jak dadzą korzystną cene to nie ma sie nad czym zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldo94 Nawet przy 1200h nagranych? Ogólnie sprawdziłem przebieg obecnego TV i ma ponad 6tys godzin i w 3 lata i właściwie jest git. Mam spory dylemat.

 

Właśnie przejrzałem wątek NU8002 i jeśli faktycznie ekran tam się rozjaśnia przy napisach to troszkę porażka.

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 000loki napisał:

@Waldo94 Nawet przy 1200h nagranych? Ogólnie sprawdziłem przebieg obecnego TV i ma ponad 6tys godzin i w 3 lata i właściwie jest git. Mam spory dylemat.

Tak, tylko muszą dać dobrą cene. to warunek konieczny.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zobaczymy co mi jutro zaproponują. Obecnie mają to promo z kartami carrefourowymi więc na starcie jest 1100zł mniej. Gdyby zeszli jeszcze z 1000zł to może faktycznie miałoby to sens :)

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zaoferowali mi telewizor za 11000 (czyli odejmujac wartość bonów to jest 9900) plus 5 lat gwarancji. Szczerze spodziewałem się troszkę wyższej obniżki.. 

Odmówiłem i zaoferowano 10000zł, do tego bony za 1000zł (czyli 9tys) oraz dodatkowo gwarancję 5letnia za 850zł. Czyli realnie 9850zł za telewizor z 5 letnia gwarancja. 

@Waldo94 Myslisz, że taka obniżka ma sens?

 

Mimo wszystko spodziewałem się chyba ceny z outletu, która maja obecnie czyli 8900zł. Najtaniej na chwilę obecna nowy z gwarancja 2 letnia mozna dostac za 10490zł.

Wow, wychodzi na to, ze ta oferta MM nie jest tak zla. 

W sony centre maja poekspozycyjna wersje ktora swiecila 12h dziennie przez rok i chca za nia 11000zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 000loki napisał:

Odmówiłem i zaoferowano 10000zł, do tego bony za 1000zł (czyli 9tys) oraz dodatkowo gwarancję 5letnia za 850zł. Czyli realnie 9850zł za telewizor z 5 letnia gwarancja. 

@Waldo94 Myslisz, że taka obniżka ma sens? 

Niech ostatnie słowo należy do ciebie. 9200 z 5 letnią gwarancją bym dał na twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie nie chcieli zejść niżej. Kwota z 5 letnia gwarancja na jaką się zamknęli to z bonami w sumie by było 10300zl. Za tą kwotę już prawie nowe nieużywane chodzą więc to żadna obniżka właściwie. Jedyny plus ta gwarancja bo firmowa gwarancja na 5 jest calkiem fajna no ale no. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety mam dylemat. Mam opcje zamówić dziś 75 w Vobisie za 10400zl (ostatnia sztuka, ogólnie wszedzie już ostatki). No ale dostanę go w przyszłym tyg, po czym jade na 3 tygodnie na wakacje, właściwie wracam dopiero 20 maja. No i tu dylemat, czy jest sens czekać może na nowe tegoroczne egzemplarze Sony / Samsunga / Panasonica?

 

@Gmeru Kiedy Wam się kończy NDA na te Samsungi co to testujecie? ?

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie - udało mi się sciągnąć w MM za 10080zł nówkę sztukę, ostatnią w kraju (w salonach MM). Także, czekam spokojnie na dostawę w środę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 000loki napisał:

Ostatecznie - udało mi się sciągnąć w MM za 10080zł nówkę sztukę, ostatnią w kraju (w salonach MM). Także, czekam spokojnie na dostawę w środę!

Gratuluje zakupu. Jak rozpakujesz i ustawisz to podziel sie wrażeniami.

 

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldo94 no właśnie ciężko stwierdzić. W MM kierownik powiedział mi, że te telewizory jeszcze do grudnia będą, ale nie jest już pewien, czy wersja 75 cali. Z tego co widziałem na infografice od SONY to właśnie XF90 ma zostać na ten rok, ale tylko 55 i 65 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 000loki napisał:

XF90 ma zostać na ten rok, ale tylko 55 i 65 cali.

Zgadza sie. Nie doczytałem newsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldo94 z resztą ma to całkiem sens z ich punktu widzenia, bo kto by kupił XG95 za 20 tys, mając opcje XF za 10 :) OK XG ma tego x-wide... ale czy to jest warte 10 tys...

Edytowane przez 000loki
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, właśnie klupie ten wpis "z tego" telewizora. Panowie z MM przywieźli go 2 godziny temu. Podłączony do PC, czcionki perfekcyjnie wyraźne. Input lag - niewyczuwalny, a ja jestem wyczulony bardzo na tym punkcie. Odpaliłem grę na pc w HD, płynnie bardzo przyjemnie, nie czuć pogorszonej jakości z niższej rozdzielczości. Jeszcze będę musiał porobić testy jak się sprawuje w 1080p@120Hz ale to za jakiś czas.

Zdążyłem odpalić z 2 razy netflixa z dolby vision i już robi to ogromne wrażenie, telewizor jest w końcu w odpowiednim rozmiarze, bo do teraz siedzieliśmy na 55 calach, który wygląda przy tym jak dziecko :D zaraz otwieram piwko i puszczam jakiś dobry film!

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...