Skocz do zawartości
poncio

Dylemat - wybór pomiędzy Sony AF9, LG C8 oraz Panasonic FZ800E

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Stoje przed wyborem nowego TV OLED i nie moge się zdecydować... im więcej czytam opinii na forum to tym bardziej nie mogę dokonać wyboru :)

Zastanawiam się nad kupnem pomiędzy Sony AF9, LG C8 oraz Panasonic FZ800E. Odnośnie ceny LG zdecydowanie bezkonkurencyjne natomiast mają średnio dopracowany soft obrazu oraz ostatnio cos spieprzyli z aktualizacją. Panas ma archaiczny system natomiast Sony jest najdroższy

 

Który wg Was byłby najlepszym wyborem?

Oglądam głównie filmy z Netflix, komputer, youtube itd... posiadam NC+ natomiast zastanawiam sie czy nie zrezygnować bo praktycznie tego nie odpalam

Zależy mi na jak najlepszym obrazie. Na pewno prędzej czy później zrobię kalibrację. Chciałbym aby TV odtwarzało z youtube HDR

Meczy nie oglądam, ogólnie sportu. Nie gram bo nie mam czasu. Zdecydowanie bardziej interesuje mnie funkcja HDR

 

Wielkość TV ma być 65"

Może warto poczekać na nowy model LG c9 lub Panasa?

 

Dziękuję za wszystkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowe modele warto poczekać tylko trzeba zaznaczyć że na początku w stosunku do obecnych będę duuużooo droższe.

Jeśli zależy ci na obrazie wybierz fz800 ponieważ jest już na starcie najlepiej dopracowany a po kalibracji to jest rewelacja, HDR ma na najwyższy poziomie z tv Oled. Aplikacja wewnętrzne YouTube obsługuje HDR.

LG ma w chwili obecnej miejmy nadzieję przejściowe problemy po aktualizacji softu, Sony poza tym że najdroższy to na tle pozostałych jedynie wygrywa upłynniaczami ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie korci nowa seria panasa ale nie wiadomo kiedy i nie wiadomo za ile będą na naszym rynku

 

Czym się różni seria 800 od 950?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa jasne że warto poczekać na modele 2019 tylko że zakup ich najwcześniej będzie miał sens na końcu tego roku. Na dzień dzisiejszy w stosunku cena/jakość przewodzi C8, a za nim jest fz800. AF9 wypada najsłabiej, poza tym posiada bardzo nietypową podstawe.

12 minut temu, poncio napisał:

Czym się różni seria 800 od 950? 

Tylko i wyłącznie zintegrowanym soundbarem.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poncio poszukaj trochę na forum. Było już o tym kilka podbnych tematów.

Np. tutaj

lub tutaj

 

Przeczytaj te tematy, powinieneś znaleźć w nich większość odpowiedzi.

Jeżeli chodzi o wypust oledów na 2019  to podejrzewam, ze będzie trochę lepiej i dużo drożej na początku ;)

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję poczytam :) jak na razie jestem na bieżąco z C8 ze względu na to, że on był faworytem (cena i gwarancja) ale ostatnio widziałem AF9 i bardzo mi się spodobał...

FZ800 ma ten paskudny soft...

Co do montażu to będzie wisiał na ścianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak soft odstaje od innych producentów... Ale ma jedną bardzo dużą zaletę a w sumie to dwie:

1. Działa szybko i stabilnie nie to co android w Sony.

2. Jest paskudny więc się go nie ogląda tylko szybko przełącza na wybrany materiał i delektuje najlepiej odwzorowanym obrazem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poncio

Jeszcze mała dygresja.

Oledy Panasonic i Philipsa 2019 będą zawierały wsparcie dla HDR10 + oraz DV. Daje to spokojną głowę co do wojenki między tymi dwoma rozwinięciami HDR10. Na ile to jest istotne przy oglądaniu treści HDR10, to już trzeba odpowiedzieć sobie samemu. :) Trochę o tym było w dyskusjach które podlinkowałem.

 

No i jeszcze jedno. Trochę takie wróżenie z fusów ;)

Nie zdziwię się  jeśli  topowy Panasonic na 2019, czyli oled GZ2000 ( jedyny model z matrycą tuningowaną przez Panasonica) błyśnie  w HDR do 1000cd/m2 (lub więcej).

Wtedy to będzie absolutnie kompletny telewizor z mocarnymi parametrami video/audio. Choć może kosztować krocie.... ;)  Zobaczymy.

 

P.S.

każdy z tych telewizorów jest świetny. Będziesz zadowolony.

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam już tyle czasu, że mogę jeszcze chwilę poczekać (choć nie ukrywam, że wolałbym znać chociaż wstępną date wprowadzenia nowej serii panasa) i zobaczyć jak cenowo będzie wyglądał GZ950

C9 ma kosztować ok 15k - troche sporo patrząc na ceny C8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi prosze czy HDR10+ jest kompatybilny z HDR10? pytam, ponieważ w samsungu s10 jest mozliwosc nagrywania w formacie HDR10+ i mając ten bajer fajnie byłoby go wykorzystac i odpalić na tv

 

Czy takie nagranie poleci w C8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatem podstawowy HDR jest HDR10 a format HDR10+ i DV jest rozszerzeniem podstawowego HDR10 o dane dynamiczne i są one wstecznie kompatybilne.

Więc jeśli nagrasz w HDR 10+ to bez problemu uzyskasz podstawowy HDR.

Ale jeśli chcesz wykorzystać HDR10+ to musisz kupić tv który ten format obsługuję.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to może zapytam wprost... w co lepiej sie pakować... DV czy HDR10+

C8 niestety nie ma HDR10+ a już znowu miałem go wybrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, poncio napisał:

ok, to może zapytam wprost... w co lepiej sie pakować... DV czy HDR10+

Co będzie za parę lat ciężko powiedzieć , ale na chwilę obecną to materiałów Dolby Vision jest nieporównywalnie więcej niż HDR10+ , Netflix to DV, dużo wydań filmów UHD Blu-ray to HDR10/DV a Blu-ray UHD z HDR10+ można policzyć chyba na palcach no i zostaje Amazon z wsparciem HDR10+ , więc według mnie na chwile obecną lepiej 'pakować' się w DV.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety niema na tą chwilę dobrego wyboru. W chwili obecnej DV jest mocniej rozpowszechniony w produkcji filmowej jednak HDR10+ zaczyna się również rozkręcać.

Najlepiej mieć oba ale to będzie spotykane w poszczególnych modelach 2019.

Według mnie obecnie przy wyborze tv lepiej parametr HDR odstawić na bok i wybrać lepszy obraz i zaakceptować format ten który dany tv ma.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie najlepiej mieć 2 opcję jak to ma miejsce w tegorocznym panasie... tylko ciekawe jaka cena będzie i kiedy będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w lipcu cena no to normalne że będzie dużo wyższa na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd masz info, że w lipcu? jeżeli faktycznie tak będzie to na pewno nie wytrzymam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma obecnie podaje, że ceny tegorocznych modeli OLED będą rozpoczynały się od 7999 złotych za warianty 55-calowe , to może GZ950 65" będzie w okolicach 12 000 :)

Może jednak warto będzie poczekać... potem będę żałował, że nie wytrzymałem 3 miesięcy

 

Czy obecny FZ800 odtwarza YT 4k 60fps HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gmeru napisał:

Tak czułem że @Gmeru za tego linka dostanę od ciebie mordkę :):)

Założyłem że dla członków  forum artykuły z tego portalu są znane i wrzuciłem inne w miarę wiarygodne źródło, no cóż czasami błędy się popełnia. 

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, poncio napisał:

Czy obecny FZ800 odtwarza YT 4k 60fps HDR?

Jak najbardziej HDR 4k z YouTube jest uzyskiwany z serwisu YouTube przez ten tv na aplikacji wbudowanej.

@poncio może być sporo więcej niż 12 tys bo Panasonic ma w tym roku 4 modele Oled w ofercie, a gz2000 jest najwyższym z nich.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, poncio napisał:

@Gmeru Miałeś okazję popatrzeć na nową serie GZ... warto na nią poczekać?

No zapewne to będzie najlepszy tv do kina w tym roku;-) Dla samego dolby vision + hdr10plus w jednym bym poczekał:) Aha, mówię o gz2000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeśli chodzi o 2000 to troche nie mój przedział na tą chwilę ;) jak już to celuje w 950

 

Chyba jednak poczekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...