Skocz do zawartości
pawel_ko5

TV max 43" do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w zakupie TV:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 9m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost - kąty raczej mało ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na razie będzie stać - po remoncie będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna od północy, więc słońca nie ma (TV naprzeciwko okna)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32LJ500V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Odtwarzanie z USB / HDR / 4K
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, PS4 Pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale, sport, gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? ok 1-2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? do 43"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Awaryjność
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Edytowane przez pawel_ko5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem forum i widzę sporo opinii, że w 43" jest mały wybór.

Wymierzyłem więc jeszcze raz dokładnie i na styk zmieszczę 49" - mam dosłownie 113 cm szerokości więc większość 49" wejdzie ?

Co w takim razie w tym rozmiarze polecicie? Myślę, że w razie czego jestem w stanie parę groszy do tych 3000 zł dorzucić jeśli byłoby warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić stacjonarnie, czy moźe być w internecie np na allegro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. wrzucam kilka ciekawych propozycji w dobrych cenach z allegro.

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-49-ue49mu8002-uhd-4k-smart-tv-7270727584
https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-ue49mu8002-ue49mu8009t-ubabciboz-7889191876
https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-qe49q6fna-smart-4k-uhd-7911618321
https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-qe49q6fna-smart-4k-uhd-7949945758

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mu8002 jest z 2017r. Ma one connect a nu8002 z 2018 już nie ma. Przy wiszącym tv zdecydowanie lepiej Mu8002.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o nu80XX (nawet na tym forum) i użytkownicy bardzo narzekają:

- nie odtwarza wielu filmów z USB, a wyświetlana napisy rozjaśniają cały ekran (nie ma możliwości zmiany barwy napisów wyświetlanych przez USB),

- mecze w TV mega smużą, "kometowanie" piłki, generalnie mega słabo,

- sporo problemów z PS4 Pro np. znikający i załączający się tryb gra, kilkusekundowe zacięcia, smużenie.

 

Nie wiem już co myśleć, bo powyższe tematy są dla mnie ważne. Oglądam sporo filmów z pendrive'a, meczy w TV i w wolnych chwilach lubię popykać w PS4. Nie chciałbym wydać ok. 3000zł na TV i być niezadowolonym.

Co uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla zainteresowanych tematem. ;)

Pojeździłem wczoraj po sklepach i sprawdziłem jak wygląda meczyk w 4k i w FHD, oraz kilka zwiastunów filmów akcji z napisami i bez na poszczególnych modelach (ściągnąłem sample na pendrive i po konsultacji w danym sklepie, podłączyłem):

- Wszystkie TV 50 MHz i 60 MHz na meczach w 4k delikatnie smużyły, ale nie to było największym minusem. Piłka przy szybkich akcjach robiła się przeźroczysta :p - może to kwestia zmiany ustawień, ale na jednym z LG próbowaliśmy ze sprzedawcą dostosować temat i niestety nie dało rady,

- Dla porównania sprawdziłem w MM KD-55XF8596 (chociaż ten rozmiar mi się nie zmieści, ale chodzi o model ) i tu mega zaskoczenie (przynajmniej dla mnie, ponieważ nie wiedziałem, że różnica pomiędzy 50  czy 60 MHz a 100 MHz jest tak zauważalna). Na podanych wyżej próbkach, mecz w 4k wypadł super dobrze (piłka latała bez "kometowania" czy znikania jak powyżej), a obraz był ostry i utrzymywał super jakość nawet przy szybkich akcjach,

- Napisy w filmach nie spowodowały w żadnym TV efektu rozjaśnienia koloru czarnego, ale też nie sprawdzałem tego w ciemnym pomieszczeniu (w sklepie trudno by było zagadać żeby mi TV ustawili w  np. piwnicy ;)),

- W Samsungu Pan w Euro RTV nie zgodził się, aby podłączyć pendrive i sprawdzić powyższe, więc w ogóle tematu nie komentuję (w Media Markt i Media Expert podobnie) - nie wiem o co chodzi, ale wydało mi się to mega podejrzane ;)

PODSUMOWUJĄC

Raczej poczekam na promocję Sony KD-49XF8596 (albo po prostu kupię, jak się wk****ę, tzn. zdenerwuję), lub też ogarnę coś tańszego np. LG, Philips.

Edytowane przez pawel_ko5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że telewizor kupuje się raz na kilka lat proponuję się wk... i kupić KD-49XF8596 jeżeli znajdziesz jeszcze jakąś nówkę, bo w sklepach są już ostatnie sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...