Skocz do zawartości
Piotr Motyl

Jaki telewizor '65 do max 6500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jaki aktualnie jest najlepszy telewizor '65  w kwocie do max 6500zl. Wstepny typ to Sony XF90 . - ogólnie są dobre opinie . W sklepie sony jak i w euro 6499zł. Polecali mi w sklepie rowniez telewizor panasonic 65FX780E - 5499zł . Warto ? Nieco tańszy . Z początku po głowie mi chodził kultowy model samsunga np '65 8042 - kwota około 4000zł . .Na dzwieku mi nie zalezy , będzie w przyszlosci kino domowe 5.1. Głownie zalezy na obrazie . Wiadomo czy jakieś promocje się zbliząją? Wiem wiem , nie zdążyłem skorzystac z promocji jaką miało ostatnio sieć Rtv euro . Do jakiego modelu warto dopłacic czy tez nie ? Jakie wady/zalety poszczególnych / innyh polecanych modeli ?

 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Około 2,80 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Raczej na wprost , może pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie stać na szafce RTV
6. Jak słońce świeci w pokoju ? teoretycznie będzie świecic w strone telewizora, ale będa rolety , nie ma problemu . 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakis '40 samsunga.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobry obraz , płynny interfejs/internet.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? TV z UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? W przyszlosci kino domowe 5.1 , może za jakis czas Konsola ps4.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Powiedzmy średnio 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy z pendrive , netflix , ipla , vod , player ,  skoki narciarskie ( w sezonie) i muzyczne rzadziej
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Myślę że tak, youtube, aplikacje typu ipla , vod , player , netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 10% w przyszlosci
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie mam zbytnio porownania 
19. Preferencje co do marki ? LG , Sony , Samsung , może jakaś inna marka pozytywnie mnie zaskoczy
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Możliwe

Edytowane przez Piotr Motyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj masz nocną promocje w Euro na XF90. 65 cali za 6 tys. Ogólnie najbliższe 2 miesiace to dobry czas na zakupy bo będą kolejne odsłony wyprzedaży rocznika 2018.

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-65xf9005.bhtml

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug Ciebie dla moich potrzeb , Sony będzie lepszy czy panasonic który wymieniłem ? Co prawda 1000 zl roznicy ale jeśli warto dolozyc to jestem w stanie . Promocje tak myslę jeszcze będą przez jakiś miesiąc choćby : ) Nie chce trafic powystawowego itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF90 to taki pewniak cena/jakość jak napisał @Waldo94 A czytałeś test każdego z tv, który wymieniłeś? Bo wszystkie mamy na portalu. Może to jeszcze Cię ukierunkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lcd więc powystawowy jak najbardziej może być. Kwestia ceny. Ogólnie jeśli chcesz świeżą sztuke to zakładam że do końca maja musisz kupić. Co FX780 w 65 calach występuje na gorszej matrycy ips. Także w stosunku cena/jakość znacznie przegrywa z sony xf90.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo lepiej kupić w sklepie sony centre czy rtv i innych sklepach ? Jest jakaś zależność ? Te wszystkie sklepy mam w miare blisko . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sieciówce zapewnie dostaniesz lepszą cene, ale za to w sony centre dają ci gwarancje 5 lat. Zależy co bardziej ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sony android chodzi płynnie? Tak jak być powinno? ;) czyli rozumiem np Samsung '65 8042 jest klase niżej i ma nieco gorszy obraz

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis nowy model samsunga sie pojawił w promocji , 5799zł..

Samsung QLED QE65Q67RAT

 Konkuruje z Sony XF90 ? czy raczej nie ma podeścia ? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Motyl napisał:

 Konkuruje z Sony XF90 ? czy raczej nie ma podeścia ? : )

Jesto gorszy, a pozatym model z 2019r. Na dziś nie ma sensu taki zakup. Po prostu nie opłaca sie.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując caly czas ceny natrafiłem dziś na promo Sony xf9005 za 6030zl lub lg b8 Za 6750 .Warto dopłacić do tego oleda czy raczej zostać przy soniaczu w cenie lekko ponad 6k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz mieć bardzo dobry/płynny obraz to Sony, jak najbardziej kręci Cię totalna czerń i oglądasz po ciemku to oledzik bardziej podejdzie, choć akurat ten Sony jak nie oglądasz na wysokiej jasności ma naprawdę wybitna czerń.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...