Skocz do zawartości
Gmeru

Philips OLED 803 a OLED+ 903 | PORÓWNANIE | Różnice przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Philips OLED 803 a OLED+ 903 | PORÓWNANIE | Różnice przed zakupem

Obecnie na rynku znajdują się dwa wysokiej klasy telewizory OLED marki Philips. Mowa o modelu tańszym czyli 803 oraz topowym 903 Bowers & Wilkins. Wielu kupujących zadaje sobie pytanie, czym różnią się wymienione telewizory i za co trzeba dopłacić w przypadku modelu wyższego. Odpowiedzmy sobie na to pytanie.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując. Słaba dostępność 903 w sieciówkach wynika ze słabej podaży na ten model. Analogicznie do Panasonica FZ950. Zdecydowana większość konkumentów woli zewnetrzny soudbar niż wbudowany. Takie trendy na rynku. Wniosek jest taki że 803 i 903 są takie same pod względem obrazu. Tylko że do tego drugiego nie trzeba dokupować SB, gdyż mamy go w zestawie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldo Waldo... jakie ty czasem snujesz historie ;) Wiele jest trafionych ale tutaj nie masz racji ;))) Akurat tak jest bo Philips umieścił model 903 tam gdzie sprzedają się drogie telewizory. I nie są to markety tylko sklepy specjalistyczne zajmujące się też audio. Sprzedaż jest taka jak ma być w przypadku tej klasy modeli. Jednak nigdy nie kupisz takich ekranów w takim neonet czy mediaexpert. Nie to miejsce... nie ta grupa docelowa klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips umieścił je u Kikiego na 100% ?

jeśli jest tak jak pisze @Gmeru to Philips w Polsce popełnił błąd w marketingu, kto nawet z tych zamożnych idzie kupować  TV w pl do salonu tymbardziej audio? Ilość sieciówek i potencjalnych klientów jest nieporównywalna w stosunku do specjalistycznych sklepow  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim jako ,że jestem nowy na tym forum?Jest jeszcze jedna jak dla mnie istotna różnica pominięta w tym porównaniu Ostatnio byłem w MM i stał oled Philipsa 803 55" a przy nim pilot do niego.Przecierałem oczy ze zdumienia.Jak można dać tak dziadowski pilot do telewizora za 6 i 9tyś >kompletnie niezrozumiała polityka tej firmy.Kto podejmuje tak durne decyzje?Pilot jest na poziomie tv za 1tyś.Piszę o tym podstawowym ponieważ tv jest wyposażony w dwa.Ten drugi już można było zrobić ze smakiem ,ale pierwszy to istne dziadostwo.?Przecież można było dać pilota takiego jak w 9002 czy 8303.Gmeru możesz ten fakt zgłosić jakoś tym panom z TPV bo mnie jako zwykłego zjadacza chleba to oleją ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, darekgra napisał:

Philips umieścił je u Kikiego na 100% ?

jeśli jest tak jak pisze @Gmeru to Philips w Polsce popełnił błąd w marketingu, kto nawet z tych zamożnych idzie kupować  TV w pl do salonu tymbardziej audio? Ilość sieciówek i potencjalnych klientów jest nieporównywalna w stosunku do specjalistycznych sklepow  ?

O rany... uwierz mi, że Kiki sprzedaje bardzo dużo Phiipsów i innych wysokich modeli i radzi sobie bardzo dobrze na tle molochów na ile oczywiście może ? Bo w tym jest dobry. W sprzedaży ;) Bo w innych tematach to wiemy jak jest i dobrze, że przestał "tworzyć" tylko zajął się tym co umie rzeczywiście robić ;) Chociaż może nadal coś wrzuca? Nie wiem. Ostatnio na tym portalu byłem z 2 lata temu dłużej niż 10 sekund sprawdzając czy żyje ;p. Jaki błąd? Sklepy specjalistyczne radzą sobie doskonale chociaż wiadomo, że łatwo nie mają ale tylko tam jest szansa sprzedania drogich modeli w większej ilości niż w "markecie dla Kowalskiego". A drogie audio czy projektory sprzedaje się tylko tam np. w warszawskim sklepie HCX i grubo byś się zdziwił jacy ludzie tam przychodzą i jak dużo mają pieniędzy i jak wielu ich jest. Dla nich taki 903 to tanioszka. Często chcą dużo więcej i bardziej celują w LG W8 itd. Sprzedaj W8 w Mediaku dla kogoś kto przyszedł i nie wie co kupić - życzę powodzenia ;)

Dodatkowo skąd wiecie ile sprzedało się 903 skoro snujecie takie wnioski?....Panowie Panowie... małe rozeznanie macie w sprawach sprzedaży a tyle pewnych wniosków na forum, że hoho. Ale żeby nie było: szanuję za wiedzę bo bardzo dużo ciekawych rzeczy radzicie ludziom.

@Waldo94 i @darekgra więc wiem, że lubicie się się na forum bardzo i byście mi co chwilę uwagę zwracali "jeśli jest jak pisze gmeru" itp. ale ja nie wymyślam sobie bo w tym siedzę na co dzień bo to moja praca ? czyli współpracuję z tymi wszystkimi firmami dzień w dzień co chyba jest oczywiste? Bo prowadzę hdtvpolska?

@Art Cafe w 2019 wiemy jakie będą piloty bo było w relacjach.. hmmm tym na co dzień ma być ta ruszczka pod google asystenta. Ten duży wydawał mi się ok gdy go dotykałem w lutym.

IMG_1422.JPG

IMG_1425.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Gmeru napisał:

np. w warszawskim sklepie HCX i grubo byś się zdziwił jacy ludzie tam przychodzą i jak dużo mają pieniędzy i jak wielu ich jest. Dla nich taki 903 to tanioszka. Często chcą dużo więcej i bardziej celują w LG W8 itd. Sprzedaj W8 w Mediaku dla kogoś kto przyszedł i nie wie co kupić - życzę powodzenia ;)

No właśnie. Dla takich grubych ryb lepiej kalkuluje sie kupić bardzo dobre audio + np fz800, c8 czy 803. A W8 to model oryginalny,  dostepny tylko dla najbardziej wymagających, a tacy do Mediaków też przychodzą. Co prawda raczej w wielkim miastach niż na prowincjach ale zdarzają sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przychodzą bogaci także do marketu ale to nie jest target. W markecie idzie masówka. Mediak jest bardziej premium jak już mowa o marketach ale to pewnie każdy widzi więc Ameryki nie odkrywam ? Tam można często spotkać na żywo te wszystkie wypasione nowości (jak już jesteśmy w temacie to właśnie 903 był tam dostępny bo na ten moment się skończył na www). Po prostu w sklepie prywaciarza jak np. HCX czy Kikiego można zająć się porządnie nami czyli klientem i dokładnie poradzić, pokazać itd. Inne warunki, inna obsługa klienta. Tam są warunki na sprzedaż produktów premium.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Najlepsze wystawki mają, ale należy zaznaczyć że tylko w dużych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips w tym roku stawia już na maxa na Bowers & Wilkins więc jakieś badania były robione ? Po prostu tego tv trzeba posłuchać by zrozumieć, że nie opłaca się kupować zewnętrznego soundbara bo ten tv gra lepiej albo porównywalnie do większości z nich (2-3K zł). I nie chodzi o moc ale o jakość dźwięku. Do tego jak wygląda. Wszystko jest zintegrowane w pięknej, smukłej listwie pod tv i nic nie szpeci jakimś czarnym, wielkim klockiem pod tv, którego nie ma często jak postawić. Ja bym tylko wybierał 903 niż kombinował 803 + listwa. Szkoda czasu i kasy na zabawę.

To ma wyglądać i grać. I Philipsowi się to udało. Ale jeszcze raz powtórzę: to trzeba usłyszeć. Na AVS też nikt nie wierzył a gdy odpalałem kawałek instrumentalny flac to opad szczęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Po prostu tego tv trzeba posłuchać by zrozumieć, że nie opłaca się kupować zewnętrznego soundbara bo ten tv gra lepiej albo porównywalnie do większości z nich (2-3K zł). I nie chodzi o moc ale o jakość dźwięku. Do tego jak wygląda. Wszystko jest zintegrowane w pięknej, smukłej listwie pod tv i nic nie szpeci jakimś czarnym, wielkim klockiem pod tv, którego nie ma często jak postawić. Ja bym tylko wybierał 903 niż kombinował 803 + listwa. Szkoda czasu i kasy na zabawę.


I jesteś w stanie napisać taki komentarz pod każdym z Waszych testów soundbarów? Tych w przedziale 2-3k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi już spokój co? :D Męczący jesteś w tej kwesii. Jak masz problem to może jakaś herbata czy kawa i dobry film na rozluźnienie. A do 903 nie polecam żadnego soundbara. Czego jeszcze oczekujesz od mojej osoby? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gmeru napisał:

Wszystko jest zintegrowane w pięknej, smukłej listwie pod tv i nic nie szpeci jakimś czarnym, wielkim klockiem pod tv, którego nie ma często jak postawić.  Ja bym tylko wybierał 903 niż kombinował 803 + listwa. Szkoda czasu i kasy na zabawę.

Kwestia gustu. Jesteś zwolennikiem zintegrowanych systemów audio i ja to szanuje. Co do mariażu Philipsa i B&W. TPV sporo zyska wizerunkowo na tej współpracy. Prócz ambilighta mają jeszcze w zanadrzu topowe systemy audio co troche odsunie na bok ich problemy z softem, oraz sporą awaryjność produktów i kiepską obsługe serwisową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem tego co dobrze gra. A 903 gra zaskakująco dobrze. Integracji nie lubię. Zawsze stawiam na 1 miejscu na jakość dlatego prywatnie bym nigdy nie chciał używać soundbara do kina domowego bo to jakiś półśrodek w moich oczach. Dlatego mam zawalony salon wielkimi głośnikami (10) i kablami. Ale takich freaków jak my jest coraz mniej. Rynkiem rządzą listwy głośnikowe bo są proste, nieźle grają i nie mają kabli. Jakbym miał brać 903 to do sypialni ? Idealne miejsce by wykorzystać jego potencjał w moim przypadku ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

@Waldo94 i @darekgra więc wiem, że lubicie się się na forum bardzo i byście mi co chwilę uwagę zwracali "jeśli jest jak pisze gmeru" itp. ale ja nie wymyślam sobie bo w tym siedzę na co dzień bo to moja praca 

@Gmeru źle to zrozumiałeś... nie zwracam ci uwagi tylko odnoszę się do twojego stwierdzenia lecz z własnego punktu widzenia właśnie dlatego że możesz mieć rację i naprowadzić na właściwy kierunek innych użytkowników.

Oczywiście jak najbardziej szanuję twoje wypowiedzi i traktuje je bardzo poważnie z faktu że " w tym siedzisz" lecz czasami popatrz na nas, szarych użytkowników i nasze problemy nie tylko z perspektywy prowadzącego szanowany portal HDTV Polska. Dziękuję.

A Waldo94 lubię, ponieważ jako jedyny poważnie potraktował moje pytania podczas wyboru TV i bardzo pomógł mi w podjęciu dość trudnej decyzji przy wyborze TV za co jestem mu wdzięczny bo tv naprawdę jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, a uwagi zawsze przyjmuję bo człowiek uczy się całe życie. Lubię też dyskutować, spierać się itp. Od tego jest forum. A mój charakter też już znacie ;) Jestem porywczy. Lubię dyskutować chyba, że ktoś przegina ale to już było kilka przykładów, że można rozmawiać na poziomie a nie za przeproszeniem z gębą od razu ;))))

I jak pisałem: doceniam ludzi, którzy dużo piszą i pomagają innym. Chociaż zdaniem można się różnić ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gmeru napisał:

Spoko, a uwagi zawsze przyjmuję bo człowiek uczy się całe życie. Lubię też dyskutować, spierać się itp. Od tego jest forum. A mój charakter też już znacie ;) Jestem porywczy. Lubię dyskutować chyba, że ktoś przegina ale to już było kilka przykładów, że można rozmawiać na poziomie a nie za przeproszeniem z gębą od razu ;))))

I jak pisałem: doceniam ludzi, którzy dużo piszą i pomagają innym. Chociaż zdaniem można się różnić ?

Lubimy merytoryczną dyskusje, a nie cenzurowaną i sprowadzaną tylko w jednym kierunku jak u patola kikiego. :D

Edytowane przez Waldo94
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wybór telewizora. Po entuzjastycznej recenzji na HDTVPolska Samsunga 75Q9FN i sprawdzeniu, że zbiera w ogóle świetne recenzje byłem na niego zdecydowany. Ale teraz zainteresował mnie też Philips 903, który recenzujesz (no i też ma nagrodę EISA)

Co powinien wybrać ktoś kto ogląda seriale i filmy na BR, korzysta z Amazona i Netflixa, czasami lubi pograć w wyścigi, mało ogląda TV (a jeśli to głównie mecze)?

No i jeszcze: Philips co prawda tańszy, ale Samsung o 10 cali większy ... 

Edytowane przez Jacek102
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jeśli chcesz philipsa to zaczekaj w media markt był już dwa razy na promocji(kilka dni trwała) wersja 65 cali kosztowała 10300,warto obserwować jeśli z zakupem się nie spieszy.Czy znowu wróci ta cena nie wiadomo teraz w  media go nie ma ,a inni sprzedają go po 12999.w promocji weekendowej nigdzie nie był przeceniony .Poczytaj w temacie dotyczącym tego tv o problemach z serwisem philipsa oraz warunki gwarancji.biorąc pod uwagę twoje oglądanie raczej oledowi nic nie grozi.Jednak jeśli chodzi o wielkość to wtedy brałbym q9fn to jedyny pozytyw w porównaniu do oleda.he he

Edytowane przez llukk
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Gmeru wytłumacz mi jeszcze proszę coś co nurtuje mnie od kilku miesięcy. Mianowicie dlaczego 903 otrzymał od was referencje, a AF9 jej nie dostał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Gmeru napisał:

 

@Art Cafe w 2019 wiemy jakie będą piloty bo było w relacjach.. hmmm tym na co dzień ma być ta ruszczka pod google asystenta. Ten duży wydawał mi się ok gdy go dotykałem w lutym.

IMG_1422.JPG

IMG_1425.JPG

Dzięki Gmeru za szybką odpowiedź,ale ten pilot ze zdjęcia który trzymasz to chyba specjalna wersja na pokazy tylko  a docelowy już do sklepów nie był pokazywany.Nie mam pewności na 100% bo nie zapytałem sprzedawcy czy faktycznie ten pilot jest od tego tv ,ale wchodząc na stronę jakiegoś marketu właśnie widzę ten szajsowy który widziałem w MM i uwierz mi na słowo tworzywo z jakiego został wykonany to istny badziew no bo nic innego mi nie przychodzi na język przy takiej cenie telewizora.Będę za jakiś czas w sklepie to cyknę fotkę tego pilota bo gdyby to był  taki którego trzymasz to spoko,ale to nie jest ten :) Jeszcze taka mała uwaga w modelu 903 poszli z taką modą nawiązującą do maskownic kolumn z lat 60-70 może to i  wygląda ,ale cholernie niepraktyczne jeśli chodzi o przecieranie z kurzu.Trzeba użyć odkurzacza z nasadką bo przecieranie wilgotną szmatką jeszcze bardziej to rozmazuje. Ostatnio miałem też okazje posłuchać tv Sony z ich system acustic Surface no brzmi ciekawie dźwięk dosłownie wylewa ,się z ekranu ciekawe jak to się ma  do 903 Philipsa?Miał ktoś okazje porównać ?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, ten pilot co trzymam na zdjęciu jest od nowych tv 2019, które dopiero wejdą w tym roku do sprzedaży. Więc dobrze myślisz, że go nie widziałeś ; )

Odnośnie czyszczenia to pewnie tak jest. Ale za to fajnie to wygląda ;) Tak... audiofilsko ;)

Co do Sony to jest to inna filozofia. W 903 chodzi o to jak to gra muzykę. O czystość, o jakość odtwarzanych materiałów np. z flac. Sony jest takie jak napisałeś: gra cały ekran. Super to się sprawdza szczególnie w kinie domowym - nowe modele robią przecież za głośnik centralny a tego philips nie robi.... Ale moim zdaniem to są dwa różne podejścia do tematu dźwięku w tv. Bowers zrobił coś co "gra". Bo się na tym cholernie dobrze znają. I przerobili ponad 70 elementów ze starych tv Philipsa by w ogóle to wyszło. Sony wymyśliło swój sposób czyli też dość rewolucyjny acustic s. I dzięki temu TV może być też głośnikiem centralnym. Jest nawet przecież wejście głośnikowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Waldo94 napisał:

 @Gmeru wytłumacz mi jeszcze proszę coś co nurtuje mnie od kilku miesięcy. Mianowicie dlaczego 903 otrzymał od was referencje, a AF9 jej nie dostał ?

Halo @Gmeru coś mi sie zdaje że przeoczyłeś moje pytanie i odpowiedziałeś tylko koledze, zamiast nam obu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.04.2019 o 20:10, Waldo94 napisał:

 @Gmeru wytłumacz mi jeszcze proszę coś co nurtuje mnie od kilku miesięcy. Mianowicie dlaczego 903 otrzymał od was referencje, a AF9 jej nie dostał ?

Padło już kiedyś podobne pytanie, wraz z odpowiedzią... a brzmiała ona mniej więcej tak: '' Chcesz Referencje - to sobie wydrukuj taką naklejkę i przyklej koło tv'' :laugh:

Oczywiście brzmiało to w żartach. Ale tak było. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam napisać. Wszystko jest w testach ? Wydrukować sobie można - dobry pomysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...