Skocz do zawartości
YouAreNext

TV do 10k - OLED? LCD? 65'' 75''?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

poszukuje TV do salonu. Byłem już w sumie zdecydowany na LG OLED 65'' C8, ale zacząłem się zastanawiać czy ten Oled będzie dla mnie odpowiedni i czy ewentualnie nie warto kupic większego telewizora LCD. Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? między 1-3,5m 
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy bokiem i na wprost - tak kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna od zachodu - będą świecić w TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plasma Samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, HDR, niski input lag, szybki i sprawny smart TV, możliwość puszczania filmów z serwera sieciowego
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Vectra, Netflix, PS4
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, Naim Uniti Atom, Dekoder Vectra
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3 w tygodniu i 5-6 w weekendy
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową - nie lubie jak odbija się coś w ekranie zasłaniając obraz
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, dokumenty, bajki dla dzieci
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, netflix, youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4 - 2-3x w tygodniu po 1-2h 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? min 65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? płacisz dużo kasy, a włączysz zwykłą TV czy Netflix i obraz szału nie robi. Nie lubie jak system zamula 
19. Preferencje co do marki? mam dobrą opinię o Samsungach i dużo dobrego czytałem o LG - jestem otwarty na wszelkie propozycje o ile warto kupic dany TV 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10k - im taniej tym lepiej oczywiście

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? pewnie tak

salon TV.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C8 to b dobry wybór, na ten moment dodatkowo w swietnej cenie w MM. Mozesz pomyśleć o wiekszym TV LCD, ale żaden w tej cenie nie da lepszego obrazu niż oled. Netflix chodzi w c8 bardzo dobrze, system dziala plynnie, a Dolby Vision sie przydaje m.in w NEtflixie.  Serwer podlaczysz bezproblemowo.

Troche to swiecenie w TV moze byc problematyczne, ale jakas opcja zasloniecia tego chyba jest w razie co ? 

z LCD mozesz rozważyć 75 Sony XF9005 w kwocie troche ponad budżet.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takim użytkowaniu wziąłbym jednak oleda. LG 65C8 w MM za 7966zł lub Panasonic 65FZ800 w Euro za 8860zł.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą może być Philips 803 - cena poniżej 8 tys zł za 65 cali.

I również technologia OLED z ambilight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie róznie figle płata ale jeśli brakuje ci adrenaliny to jak najbardziej firma TP Vision (Philips) jest w stanie ci ją zapewnić.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziś przyjechał do mnie LG 65 C8. Wydaje mi się ze jest lekko pochylony do tylu - czy to normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, YouAreNext napisał:

Hej, dziś przyjechał do mnie LG 65 C8. Wydaje mi się ze jest lekko pochylony do tylu - czy to normalne??

Jak mocne jest to odchylenie ? Minimalne może być, ale z całą pewnością nie takie jak w Sony AF9 :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mocno, ale jednak zauważalnie. Nie jest wygięty tylko całość przechylona do tylu od górnej krawędzi. Po zastanowieniu, to Może być tez wina podstawki, albo mojej szafki.


Pytanie jak u innych posiadaczy LG Oled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...