Skocz do zawartości
sienkol007

Jaki Telewizor z najlepszym upłynniaczem 65, 70,75

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chcę kupić telewizor z upłynniaczem, który posiada najlepszy efekty opery mydlanej, bez żadnych zacięć przy ostrych scenach i klatkowania. Która technologia na dzień dzisiejszy jest najlepsza?

Telewizor z przedziału min 65 do 75cali z matrycą 100hz , budżet do 8000zł, wolałbym coś tańszego, telewizor będzie oglądany w odległości ok 5m, podłączony pod nc+, okazyjnie konsola, filmy 4k, fullhd, jak zaznaczyłem chciałbym kupić telewizor który ma najbardziej nienaturalny upłynniacz, i stosunkowo niski input lag. 

Co polecacie?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony pod tym względem jest numerem 1 ja ze swojej strony polecam serie XF9005 wyszły nowe XG95 poprawiono dźwięk u mnie i tak nie miałoby to sensu mam podłączoną wieżę , oraz kąty widzenia są dużo lepsze w  seriiXG95 jednak cena XF9005 jest dużo atrakcyjniejsza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a czy sony ma dużo gorszy obraz np od samsung nu8002? w samsungach podobają mi się żywe kolory, jak jest w tym sony?  czy idzie włączyć upłynniacz w tym sony podczas gier np na ps4? jak z lagiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sienkol007 napisał:

Dzięki za odpowiedź, a czy sony ma dużo gorszy obraz np od samsung nu8002? w samsungach podobają mi się żywe kolory, jak jest w tym sony?  czy idzie włączyć upłynniacz w tym sony podczas gier np na ps4? jak z lagiem?

XF9005 to jest obrazowo dużo lepszy TV niż Samsung NU8002, choćby ze względu na Local Dimming i fakt że sony ma bezpośrednie podświetlenie. Kolory oczo[beeep]ne to możesz sobie ustawić na każdym TV. Upłynniacz Sony w grach nie da rady, pod tym względem Samsung na razie jest jedynym producentem który to umożliwia. Ale pisałeś że interesuje Cię upłynniacz bez żadnych zacięć. Ten w Sony działa pod tym względem lepiej niż Samsung - w Samsungu użytkownicy czuli na mikrozacięcia raportują że one w Samsungu występują, więc wpadka.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga C8000 i nigdy nie grałem w trybie gra w którym własnie nie mogłem skorzystać z upłynniacza, lag byl odczuwalny ale dawał radę, pytanie czy w sony da się np na ps4 bez trybu gra włączyć upłynniacz i jednocześnie w trybie gra? czy lag mocno jest odczuwalny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sienkol007 napisał:

Mam samsunga C8000 i nigdy nie grałem w trybie gra w którym własnie nie mogłem skorzystać z upłynniacza, lag byl odczuwalny ale dawał radę, pytanie czy w sony da się np na ps4 bez trybu gra włączyć upłynniacz i jednocześnie w trybie gra? czy lag mocno jest odczuwalny? 

Nie mam ps4 wiec się nie wypowiem , jeśli chodzi o sport wszystko śmiga ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie że sony jest najlepszy jak chodzi o upłynniacz. Ma jednak jedną podstawową wadę jak chodzi o SMART TV. Ma on android TV a android tv to jest tragedia jak chodzi o aplikacje i upłynniacz w nich. Wiem już to doskonale do mam nvidia shield tv od ponad roku która też była zachwalana przez wszystkich ale problem z szarpaniem obrazu na aplikacjach androida jest okropny. Niestety wszystkie najważniejsze aplikacje nie posiadają funkcji "Auto Refresh Rate" i na każdej szarpie obraz jak jest ustawiony w innym niż materiał odświeżaniu. Netflix, Prime Video, HBO GO itp. Żadna z aplikacji nie wspiera ARR. Ja się zastanawiam nad oledem tylko że Panasonica ale nie wiem czy on wspiera w aplikacjach ARR. Ogólnie byłbym mega zadowolony z android tv w moim shield tv tylko brak w aplikacjach wsparcia dla ARR dyskfalifikuje tą zabawkę. Chyba jedynym rozwiązaniem jest Apple TV 4k żeby wszystko działało jak trzeba ale tam podobno problem jest brak polskiego języka.

Pisałem też do netflixa i Amazona z zapytaniem czy wprowadzą ARR do android tv ale nic to nie dało.

Edytowane przez kowalmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...