Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc w dobraniu tv, na początek kwestionariusz:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost lub pod minimalnym kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce wprost nie świeci na tv, ale widać odbijające się promienie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? kilkunastoletnia plazma 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? na razie tylko dekoder, kiedyś soundbar/zestaw kina domowego
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? różne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 55" 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, zacinanie się
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

Najważniejsza sprawa to taka, żeby na odbiór treści z ekranu telewizora nie miały wpływu odbijające się promienie słoneczne od różnych powierzchni. Słońce wprost na ekran nie świeci, ale obecnie widać na ekranie elementy otoczenia, które są mocniej doświetlone. 

Oglądane są praktycznie wszystkie kanały: od wiadomości, przez sportowe, do muzycznych i filmowych.

 

W razie pytań proszę pisać :)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam XF90 od firmy Sony , mozna je dorwać w atrakcyjnych cenach , jedynym minusem jest system Android nie jest tak płynny jak system od LG czy Samsunga ale jakością obrazu nie odstaje od najlepszych TV 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podpiąć się pod temat kolegi, mam podobne preferencje i rozważam zakup pomiędzy dwoma telewizorami, mianowicie pomiędzy Panasonic TX-55FX780E a Sony KD-55XF8596 . Półka cenowa ta sama i myślę, że specyfikacje też, natomiast w dwóch różnych sklepach powiedziano mi, że Panasonic bije Sony na łeb. Co uważacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Robert Wyczółkowski napisał:

Wczoraj widziałem w Euro RTV OLED LG 55B8 za 4389 zł. Super cena za tak odlotowy TV.

Ciekawe jak by się sprawdził w nasłonecznionym pokoju. Ale skoro autor żył kilkanaście lat z plazmą (a te kilkanaście lat były ciemniejsze niż najnowsze) to może nie być źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Robert Wyczółkowski napisał:

Wczoraj widziałem w Euro RTV OLED LG 55B8 za 4389 zł. Super cena za tak odlotowy TV.

Zaś taki odlotowy to on wg mnie nie jest. Oczywiście jest klasa premium, ale jej niższa półka. Poza matryce OLED nie ma tam nic szczególnego, wykastrowany procesor, słaby system audio. Drugi obok 55EGA7V budżetowy model telewizora OLED.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

Zaś taki odlotowy to on wg mnie nie jest. Oczywiście jest klasa premium, ale jej niższa półka. Poza matryce OLED nie ma tam nic szczególnego, wykastrowany procesor, słaby system audio. Drugi obok 55EGA7V budżetowy model telewizora OLED.

 

Hmm, właśnie kupiłem drugi "B" (seria 7 i 8 ) i ciągle uważam, że nie ma sensu kupować innej "literki", no chyba, że ze względu na preferencje estetyczne (niuanse obudowy).

No i może ew. audio, ale chyba w każdym tv to pięta achillesowa?

Wykastrowany procesor? A co robi zauważalnego dla użytkownika ten "niewykastrowany"?

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, raus napisał:

Ciekawe jak by się sprawdził w nasłonecznionym pokoju. Ale skoro autor żył kilkanaście lat z plazmą (a te kilkanaście lat były ciemniejsze niż najnowsze) to może nie być źle

To chyba te TV do super jasnych pokoi są dla ludzi na bezrobociu, skoro głównie będą korzystali z TV w ciągu dnia. Dobry TV a do takich należy każdy z nowszych modeli OLED ma tryb dzienny i nocny, z czego nocny jest najbardziej zbliżony do referencji. Oglądasz w ciągu dnia to przełączasz obraz na tryb dzienny, oglądasz wieczorem - tryb nocny, lHDR ma swoje własne ustawienia. Jeśli ktoś jest na tym forum, to nie powinien mieć ze zrozumieniem tego żadnego problemu. Więc jeżeli doradzamy koledze to po to, żeby za jak najniższy wydatek miał jak najwyższą jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2019 o 07:41, Robert Wyczółkowski napisał:

Wczoraj widziałem w Euro RTV OLED LG 55B8 za 4389 zł. Super cena za tak odlotowy TV. https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55b8.bhtml

Polecam. I nie rezygnuj z kalibracji. Pozdrawiam

Niestety, długo nie utrzymali tej ceny, teraz to już 4999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...